Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki a legjobban és ki a legkevé...

Ki a legjobban és ki a legkevésbé bűnös? Mi a Te sorrended?

Figyelt kérdés

1.) Bankrabló. Ellop a bankból 50 milliót, de nem öl meg senkit.


2.) Betörő. Betör egy lakásba, megöl egy 70 éves idős nénit, és ellop 10.000 forintot.


3.) Egy pedofil, aki megerőszakol egy 13 éves lányt.


4.) Egy pedofil, aki közös megegyezéssel lefekszik egy 14 éves lánnyal.


5.) Egy skizofrén, aki megöl 2 embert.


6.) Két felnőtt meleg, akik szabad akaratukból szexuális kapcsolatot létesítenek egymássa.



Ugye a kérdés lényege az, hogy mi a nagyobb bűn? Mentális egészségesen rosszat tenni anyagi haszonért, vagy betegen, azért mert beteg vagy?

A példában a melegség is "betegség".


Várom a Ti sorrendjeiteket!


2009. okt. 7. 20:00
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%

Az én sorrendem: 5,3,2,4,1,6.

A harmadik és az ötödik ponton nagyon gondolkodtam. Azért döntöttem így, mert mi van ha 2 gyerekről van szó? Vagy ha a két szülőről, és a gyerekek egyedül maradnak? De mindkettő elég kemény.

2009. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem:

1., Egy pedofil, aki megerőszakol egy 13 éves lányt.

gyűlölöm a pedofilokat, erőszakos embereket


2., Egy pedofil, aki közös megegyezéssel lefekszik egy 14 éves lánnyal.

még mindig gyűlölöm a pedofilokat...


3., Betörő. Betör egy lakásba, megöl egy 70 éves idős nénit, és ellop 10.000 forintot.

az emberölés miatt. szerintem a pedofilia még mindig nagyobb bűn, mint az emberölés


4., Bankrabló. Ellop a bankból 50 milliót, de nem öl meg senkit.


5.,Egy skizofrén, aki megöl 2 embert.

a skizofrén beteg ember, nem is tudja mit tesz, mikor öl..sokszor nem is tudja mi folyik körülötte


6.,Két felnőtt meleg, akik szabad akaratukból szexuális kapcsolatot létesítenek egymással.

a szex ilyen formája nem bűn. tehát ha a bűnök közt kell dönteni, akkor ide se írom, ha feltétlenül bele kell írni a sorba,akkor természetesen az utolsó helyen áll.

(azt már csak zárójelben merem megjegyezni, hogy a homoszexualitás nem betegség, két felnőtt ember azt csinál egymással az ágyban,amit akar, és senkinek semmi köze hozzá)


ez az én sorrendem

23/L

2009. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
78%

az enyém 21 F


a legsúlyosabbtól a kevésbé súlyosig

4 6 1 3 2 5

2009. okt. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
88%
3-2-5-4-6-1...
2009. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
86%

2. - azért mer ez az ember nem beteg , mert van bátorsága ahhoz , hogy megöljön egy ártatlan idös asszonyt. Mikor nem is lenne az szükségszerű.


3. - ez azért van a 2. helyen mert mivan a szülökkel egy 13 éves kislányra jobban odafigyelhetnének azért.


6. - ez beteges .komolyan.


5. - csak részben az ö hibája , hiszen ha kap megfelelö kezelést, és bent tartják az elmegyógyintézetben ez nem történik meg.


4. Mai világban már a 14 éves kislányok is lefekszenek akár 30 -35 évesekkel is , és még azt is mondják hogy szeretik egymást.



1. Felölem aztán elrabolhat annyi pénzt amennyit akar ha nem bánt senkit se , a mai világban már mindenki lop mindent.

2009. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

2, 3, 4, 1, 5


A 6-ost ebben a felsorolásban nem tudom értelmezni, hiszen az se nem bűn, se nem betegség.


Azért tettem a skizofrén gyilkost az utolsó helyre, mert ő nincsen beszámítható állapotban, és ha nincs tisztában tettei súlyával, felelősségre sem vonható. Ha egy egészséges ember követné el, természetesen más lenne a tett súlya.

2009. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
90%
a 6-os t inkább a végére
2009. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkodtató, nehéz kérdések. Igazából nálam az első három holtversenyben van.

5, 3, 2, 4, 1, 6

2009. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
88%

20:15

nél a 6-os a végére

2009. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

3,2,1,4

az 5 és a 6 holtversenyben nem bűnös.

a skizofrén azért, mert beteg - a tetteiért nem felelős, de a társadalmotól elszigetelve gyógykezelésre szorul, a homo pár "bűnössége" pedig fel sem merül bennem.

a szexuális irányultság nem elhatározás kérdése, azt hozzuk magunkkal a génjeinkbe kódolva.

2009. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!