Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meg kell-e jelölnöm a forrást,...

Meg kell-e jelölnöm a forrást, ha olyan esetekről írok, melyeket különböző oldalakról szedtem össze de úgy, hogy azoknak teljesen átírtam a szövegét, elolvasás után emlékezetből?

Figyelt kérdés
Egy-egy esethez 4-5 weboldal cikkét olvastam el, ezekre visszaemlékezve írok cikket. Muszáj-e a könyvben megjelölnöm a forrást, vagy nem kötelező? A szövegek semmiféle egyezést nem mutatnak.
2018. szept. 2. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Igen, mert a tartalom nem a te fejedből pattant ki.
2018. szept. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen könyv?
2018. szept. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olyan könyv ami bűneseteket ír le. Külföldi oldalakról fordítanék és írnám át a szöveget, tennék hozzá vagy vennék el gondolatokat.
2018. szept. 3. 07:25
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Inkább érdemes lenne megjelölnöd a forrást, mert ezzel alátámasztod, hogy valósak, vagy van valamilyen alapod, nem úgy találtad ki, szóval nem mese.


Egyébként, ha nem idézed szó szerint, akkor nem kell, tartalmat leírni átfogalmazva nem sért semmilyen szerzői jogot.

2018. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!