Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki Erdélyből tudna segiteni?

Valaki Erdélyből tudna segiteni?

Figyelt kérdés

Román háziolvasmányok tartalmának részletes elmagyarázásában kellene.Nem tudok románul , és nagyon fontos lenne a következő könyvek közül bármelyik:

La tiganci

Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi

Enigma Otiliei

Morometii

Ion

Elore is koszonom !!!



2018. szept. 7. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez itt 6 vaskos regény. Részletes elmagyarázásuk kellene ?
2018. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

La tiganci - egy tanár elmegy egy bordélyba, ahol aztán mindenféle gyanús dolog történik vele


Ultima noapte - egy kocka nyafog párszáz oldalt, aztán besorozzák katonának, és a háborúban lelövik


Enigma Otiliei - valami unalmas ponyva


Morometii - primitív kommunisták baromkodnak


Ion - primitív parasztok baromkodnak

2018. szept. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amúgy hogy fogsz pl. érettségizni, vagy bárhol is boldogulni, ha nem tudsz románul???


Én is magyar közösségben nőttem fel (Marosvásárhelyen, mikor még nem volt ilyen rettenetesen eloláhosodva), mégis megtanultam annyit, hogy átmenjek a vizsgákon, felvételin, érettségin...

2018. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Még van 3 évem érettségiig,igyekszem megtanulno románul.
2018. szept. 8. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:

A La tigance-t ajánlom elolvasni, mert az csak egy rövid novella, a többiek 500-1000 oldalas regények.


Magyarul is megjelent (Cigánylányok), talán neten vagy könyvtárban meg tudod kapni.

2018. szept. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!