Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy feladatom amit nem...

Van egy feladatom amit nem tudok megoldani azért mert nem tudom, hogy, hogy kell bebizonyitani hogy három pont kollineáris-e. Tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés
Minél egyszerübb a megoldás annál jobb. Előre is köszönöm szépen!

2015. márc. 4. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy kell, hogy kettőre fektetsz egy egyenest (ugye Euklidész valahányadik axiómája szerint ilyet mindig lehet), és megnézed, hogy a harmadik pont rajta van-e az egyenesen.
2015. márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod de bizonyitani kell.
2015. márc. 4. 18:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogyha a harmadik pont rajta van az egyenesen, akkor kész vagy a bizonyítással.
2015. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De le kell irni hogy miért kollineárisak :)
2015. márc. 4. 18:33
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem csak berajzolni. Nem tudom értede mire célzok :)
2015. márc. 4. 18:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert a kollineáris szó azt jelenti, hogy rajta vannak egy egyenesen. Ha sikerül belátnod, hogy rajta vannak egy egyenesen, akkor készen vagy. (Ugye ha semelyik kettő nem esik egybe, akkor 3 egyenes jön szóba…)


De például úgy is lehet csinálni, hogy belátod, hogy a hármójuk által meghatározott szög n*π (n egész, a pontok nem esnek egybe).

2015. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

> „Nem csak berajzolni. Nem tudom értede mire célzok.”

Persze, az egyenes „fektetést” természetesen absztrakt, matematikai módon értettem, nem vonalzóval.

Például felírod két ponton áthaladó egyenes egyenletét, és ellenőrzöd, hogy a harmadik pont koordinátái kielégítik-e ezt.

2015. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen és ezt kérdem hogy ezt hogy kell levezetni? hogy kell megadni a kordinátákat és hogy kell összehasonlitani?
2015. márc. 4. 18:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugye az egyik pont koordinátái valami (p, q), a másik ponté valami (r, s), a harmadiké pedig (u, v). Az első kettőre fektetett egyenes egyenlete

(s – q)*(x – p) = (r – p)*(y – q).

Tehát akkor, ha

(s – q)*(u – p) = (r – p)*(v – q),

a három pont egy egyenesre esik.

2015. márc. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!