Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan egyedülálló nőről, akinek ennyire rendetlen az otthona?

Figyelt kérdés

Eladó egy lakás, ami talán érdekelne minket, de a szomszédban egy elképesztően igénytelen nő lakik. Történetesen régóta ismerjük, korábban kollégák voltunk, ő szólt, hogy árulják ezt a lakást. Ez a nő közel jár a 40-hez, egyedül él (az élettársa már elhagyta) a 9 éves kislányával egy másfél szobás lakásban. Mindenhol kosz, mocsok, rendetlenség, de olyan, amit sokan elképzelni sem tudnátok: az ágyakon, a padlón, de még az asztalon és a tv-n is tiszta és szennyes ruhák, fehérneműk, cipők kupacai, tamponosdobozok szétdobálva a szobában és a nappaliban, a konyhában a pulton tenyérnyi hely sincs, a mosogatóban az edények a kredencig felérnek, a padlón is (!) koszos lábosok, tepsik, tányérok vannak, minden ragad. A szemetet kis reklámszatyrokban, csomózva a konyhapadlón gyűjti és hetente-kéthetente viszi ki a kukába (pedig egészséges és a földszinten lakik). A fürdőszobában szintén bokáig gázolsz a szétdobált ruhákban, kezet úgy moshatsz, ha előtte kipakolod (jobb híján a földre) a kagylóból a beledobált cuccokat.

Ha mos, a ruhaszárítót - mivel a lakásban a rendetlenség miatt nem férne el - az ajtó elé, a folyosóra pakolja tangákkal, melltartókkal, stb. Ti lennétek egy ilyen nő szomszédai? Az eladó lakás szép, tiszta, az ára is jó, de kicsit fázunk a gondolattól, hogy ilyen szomszédunk lenne. Mit gondoltok egy ilyen emberről?


2010. jún. 23. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Én a gyereket féltem!Be kellene jelenteni,hogy ilyen körülmények vannak!Hátha rá lehet venni a nőt a változtatásra!Esetleg segíteni nem lehetne Neki?Lehet depressziós vagy bármi baja van!
2010. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az csak a szomszéd, a saját lakásában annyit mocskol, amennyit akar. Egy hangoskodó szomszéd sokkal zavaróbb.
2010. jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nagyon sok ilyen ember van,itt Németországabn úgy hivják ezt hogy messie,nem tudom mi lehet a magyar megfelelöje.

Egyértelmüen pszihés baj okozza,magány,depreszió stb

Vannk emberek,akik képtelenek egy bizonyos szint után maguktól helyreállni,mivel kisgyerek is van,talán külsö segítséget is lehetne kérni,ill felajánlani.

2010. jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2010. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Hát,én attól tartanék,hogy ha a lakásban már nem lesz hely,akkor a lépcsőházba fogja szétszórni a ruháit és szemeteit.Megértem,hogy aggódsz emiatt,de csak ezért talán kár lenne elszalasztani ezt a lehetőséget.

Közös képviselő van?Nem lehetne megkérni,hogy utasítsa rendre ezt a nőt?

Mit gondolok az ilyen emberről?Irtózom az ilyenektől,szó szerint!Én ennek az ellenkezője vagyok,ha van pár morzsa a szőnyegen,már az idegbaj kerülget és azonnal takarítom az egész lakást.Nagyon lehangol a rendetlenség,nem érzem jól magam egy elhanyagolt lakásban.Számomra az kínszenvedés.Én nem tudom elképzelni,az ilyen rendetlen ember hol eszik,hol alszik?A kupi tetején??Mint a patkányok basszus.Szerintem az ilyennek tényleg baj van az elméjével.Az a gyerek pedig,aki ebben nő fel,talán ezt fogja természetesnek tartani és a kupi csak nő majd tovább...


Megnéztem a videót.Lehet,hogy rémálmaim lesznek :(

2010. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

ma 14:14

A rendmánia nem kisebb betegség, mint ez a "messie".

2010. jún. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Lehet,hogy nem kisebb betegség,viszont kevésbé veszélyes. És könnyebben elviselhető a környezet számára.
2010. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

De most te megnézted a szomszéd lakását is? Egyáltalán mi közöd, ahhoz, hogy mit kell kipakolni a csapból ha kezet akarsz mosni? Vagy odajárnátok enni meg fürdeni és kezet mosni? A ti lakásotokban nincs konyha, fürdő? Ezek közös helységek?

Mi 31 éve élünk egy panelházban, azt sem tudom hoyg néz ki a szomszéd lakása belülről, meg ők sem, hogy milyen a mienk. És azt mondanám, nagyon jó viszonyban vagyunk egymással, mindenkiről tudok mindent (már ami rám tartozik) és bárkitől kérhetek segítséget bármiben. (egyik szomszéd patikus, így őt zargatom, ha gyógyszer kell, a másik a vízügynél dolgozik, így ő vizsgáltatja be a kerti vizünket, van akivel a gyerekekről beszélünk)

2010. jún. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

En is ismertem egy ilyen not...a fia sosem dolgozott, pedig mar 40 eves volt, mindent csak szetdobalt napkozben. A hazuk egy romhalmaz volt es illik ra a leiras, amit adtal. Megis megvette valami szerencsetlen, aki lerombolta es ujat epitett a telkukon.


Amugy te hogy mentel be a szomszedhoz? Vagy ezt csak szobeszed alapjan irtad le? Mert azert tulzasnak tunik.

2010. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, ezt írtad:

"De most te megnézted a szomszéd lakását is? Egyáltalán mi közöd, ahhoz, hogy mit kell kipakolni a csapból ha kezet akarsz mosni? Vagy odajárnátok enni meg fürdeni és kezet mosni? A ti lakásotokban nincs konyha, fürdő? Ezek közös helységek?"

Nem, nem közös helyiségek, de mint írtam, ismerem a nőt régóta - kollégák voltunk - így tudom, hogy hogyan él, hiszen bejáratosak vagyunk hozzá, ahogyan ő is átjár néha vendégségbe mihozzánk. És hogy mi közöm van hozzá? Amíg nem az én szomszédom, semmi. De ha mellé költözünk, akkor joggal félhetek, hogy bogár vagy patkányinváziót zúdít ránk a mocskával, vagy joggal zavarhat, ha a bugyijain és melltartóin átgázolva jutok csak el a lakásomig.

2010. jún. 23. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!