Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elegem van a mai világból....

Elegem van a mai világból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kérdésem lényege az, hogy 17 éves vagyok, és elegem van a mai világból, hogy a gyerekek nincsenek tisztességesen megnevelve, hogy mindenki arcán ott van ez az amerikai máz, mindenki taktikázik, mindenki pofákat vág, nem látni régi, rendes becsületes embereket, a politikával lejáratják az országot. A régi időket szeretném megismerni, amikor még magyar termékek voltka és éltek a néphagyományok. Miért nem reklámozzák Magyarországon a kultúrát? Miért nincsenek pl. a tanároknak jogaik? Egyik-másik osztálytársam úgy beszél tanárokkal, hogy én szégyellem el magam. Én tudom, hogy én sem vagyok mintagyerek, de én nem vagyok benne semmi ökörségben, és gyakran érzem azt, hogy vagy én bolondultam meg, vagy az egész világ. Pedig nem vagyok 90 éves, csak 17. Most olvastam egy interjút egy 91 éves emberrel, a magyar hagyományok egyik nagy őrzőjével: [link]

És szinte elérzékenyültem azoktól, amiket mondott.

Miért ilyen a világ? Hogyan lehetne megváltoztatni az embereket?


2010. jún. 24. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

valahogy én is így gondolom.

sokszor belegondoltam milyen lenne, ha nem most élnék hanem akkor mikor még szép volt minden.

a fiatalság csak egyre rosszabb lesz , vagy csak én gondolkodok ennyire pesszimistán.

az embereknek saját maguknak kéne rájönniük,hogy mennyire el van cseszve a társadalom.

de tudod ott a média is ami táplálja belénk a sok hamis képet. nem csodálom már lassan mindenki agymosott lesz.

2010. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És a sok rossz mellett minden erővel azon vagy, hogy a jót is keresd a világban? Vagy úgy véled a régi időkben nem volt miért panaszkodni?
2010. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De a régi időkben legalább több volt a normális ember nem? Úgy értem, nézzünk már körül, lassan nem is lehet kihez fordulni, akármelyik ember barátságtalan, fél, egyszerűen már az a gyanús, ha köszönsz valakinek az utcán... én tudom, hogy nekem a jót kellene keresnem, de amit én látok, az a saját korosztályom, és az cseppet sem tetszik, semmi értéket nem látok. Bár igazad van, lehet, hogy csak én vagyok túl pesszimista...

Amúgy azt is szeretném kérdezni, hogy olyan igazi magyar csikósok, juhászok, akik tényleg a Hortobágyon élnek, olyanok léteznek még?

2010. jún. 24. 21:22
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

a jót is meg kell találni így van,d e valahogy én is nagyon nehezen találok jót ha mindennap (a korombeliekkel) vagyok összezárva, és hallgatom ,hogy jaj tegnap úgy berúgtam és még azt hiszik ez annyira jópofa...

most nézd meg a régi időket? persze voltak akko ris gondok..

a mostani időt nézd meg szerintem nagyon sok viszonyítás kérdése is. régebben nem ültek otthon annyit a gyerekek,tinik hanem együtt mentek bárhova,most meg? vagy discoba mennek szarrá leisszák magukat,esetleg drogoznak (tiszt.a kivételnek) vagy otthon a gép előtt ülnek...

Már elmúltak azok azidők mikor még számíthattál valakire.

2010. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, régebben sem voltak normális emberek. 100 évvel ezelőtt apuka parancsolt, és mindenki tette amit ő mondott, gyakran nem is az volt a lényeg, hogy boldoggá tegyék egymást. A lányokat olyanhoz kényszerítették, akit nem szerettek, a fiúknak megszabták, hogy milyen szakmát válasszanak -szóval a szerelemnek és álmoknak lőttek. Sokkal nagyobb érdekeltsége volt annak, hogy társadalmilag feljebb lépj, semmint az egyéni boldogságnak.

Ahogy mondják, minden kornak megvan a maga átka, mi csupán szépítünk az elmúlt időkön, mert a magunké nem tetszik.

Egyébként hortobágyi csikósok vannak, bár nem főállású csikósok, inkább amolyan hobbiszinten, esetleg fizetett munkaként.

De attól tartok, te rossz szemszögből nézed a dolgokat. Tudni kell elválasztani a világokat: én például nem szeretnék a hajdani csikós-hagyományjellegű világban élni. Tisztelem a hagyományokat, szépek és jó, hogy vannak, de sok embernek semmit nem jelentenek.

2010. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A régi időket szeretném megismerni, amikor még magyar termékek voltka és éltek a néphagyományok."


Olvass _komoly_ társadalomtörténeti, történeti szociológiai, néprajzi könyveket és szociográfiákat, és mindjárt örülni fogsz, hogy a XXI. században élsz. Tényleg hatásos módszer. Rögtön nem lesz eleged a mai világból, hanem minden reggel hálaimát fogsz rebegni a szerencsédért :))))


Olvasd el a Puszták népét, a Cifra nyomorúságot, a Tardi helyzetet, Az A néma forradalmat, a Magyarország társadalomtörténete I.-II. szöveggyűjteményt (könyvtár, egyetemi jegyzetboltok), stb. és képben leszel, milyen "nagyszerű" korokról maradtál le azzal, hogy ma élsz és nem mondjuk 80 éve.


"Miért nem reklámozzák Magyarországon a kultúrát?"


Aki fogékony rá, annak nem kell reklámozni, aki nem fogékony rá, annak meg fölösleges.


"Miért nincsenek pl. a tanároknak jogaik? Egyik-másik osztálytársam úgy beszél tanárokkal, hogy én szégyellem el magam."


És mi lenne a megoldás? A nádpálca, a körmös? Egyébként az a tanár, akinek minden további nélkül vissza lehet pofázni, bizony alkalmatlan tanár és kész.


"Miért ilyen a világ? Hogyan lehetne megváltoztatni az embereket?"


Meg akarni változtatni az embereket határtalan pökhendiség. Persze 17 évesektől eltűrjük, mert ilyenek a 17 évesek (17 évesen én is így gondolkodtam, mint te). Aztán bölcsül az ember, és kinövi ezeket a gondolatokat.

2010. jún. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
65%

Egy eltévedett jó lélek vagy...

Talán valami angyal, aki megrémülten néz körül, milyen a mai emberiség.

2010. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is egyre inkább lerohadnak a mai gyerekek. :(
2010. jún. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Teljesen egyetértek a kérdezővel. Még az is jellemző erre az elcseszett társadalomra, hogyha nem akarod felvenni azt a szerepet, mint ők akkor inkább kicsinálnak, mintsem hogy tiszteletben tartsák, hogy más vagy.Én még nem találkoztam olyan emberrel a korosztályomon belül, aki valóban tisztességes lett volna és jó szándékkal közeledne az emberekhez (mondjuk feltétel nélkül). Mindenki csak a saját hasznára koncentrál és a többi nem érdekli.Ha nincs belőled haszna, akkor nem érsz a szemében semmit...
2014. szept. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!