Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert alakult ki egyes emberek...

Miert alakult ki egyes embereknel az a nezet, hogyha valakinek van egy elonyos tulajdonsaga, akkor a tobbi tulajdonsaga elonytelen?

Figyelt kérdés
Lattam par valaszban, hogy azt irtak, szegenyek vagyunk, de legalabb nem vagyunk emberileg nullak meg hasonlok. Mert aki gazdag, csak csunya, erzeketlen, bekepzelt lehet? Aki szep, az tuti, hogy buta? Vagy aki nagyon muvelt, az csunya? Miert olyan hihetetlen, hogy egyik jo tulajdonsag nem nyomja el a tobbit? Rengetegszer tapasztalom, hogy az emberek igy gondolkodnak es olyanokat mondanak, hogy szep, de biztos, nem okos vagy hiaba van 3 diplomaja, biztos, bekepzelt.
2010. jún. 24. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek nagy igazságosztók! Ha nem is tudatosan.

Döglött kutyába nem rúgunk, és fodítva..:)

2010. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
mert a saját rossz érzéseiket próbálják elnyomni és így megvigasztalni és becsapni magukat...'hiába gazdag, biztos emberileg nulla...én meg nem vagyok gazdag, de nem vagyok emberileg nulla sem' nem tudják elfogadni, hogy valaki/valakinek lehet jobb...
2010. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az irigység, féltékenység miatt leginkább. Ha valaki pl. okos és szép egyszerre, akkor kellemetlenül érzed magad, hogy ő tökéletes, te pedig nem. Jobban kedvez az önbecsülésnek, ha azt gondolod valakiről, hogy csak egy (vagy kevés) dologban jó. Biztos te is tapasztaltad már, hogy egy látszólag nagyon sikeres ember mellett olyan kis szerencsétlennek érezted magad. Ilyenkor szívesen lehúznád valamivel a másikat és kihangsúlyoznád (akár a nem létező) negatív tulajdonságait.


Bizonyos negatív tulajdonságokat meg jól esik felruházni pozitív tulajdonságokkal, így elviselhetőbbé válik, kárpótolja a másikat. ("Igaz, hogy szegény vagyok, de legalább jószívű")


Szerintem valami ilyesmi:)

2010. jún. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

"szegenyek vagyunk, de legalabb nem vagyunk emberileg nullak"

szintaxis:

<rágalomra idézőjeles beletörődés>, de <kontrázás>


valami miatt sértettséget éreznek a (ilyen esetekben ált. jogos) rágalom miatt, de a DE szócska segítségével, és amit utána pöppentenek - :D - avval úgy érzik hogy az első részt máris hatástalanítani tudják, mitöbb a figyelmet sikerül elterelni az egyén gyengeségéről a támadó gyengeségére.

ezt így lehetne leírni:


én nem vagyok tökéletes, de ezt felejtsük is el gyorsan, mivel találtam/kreáltam ám benned/beléd egy hibát ami miatt te sem vagy az, úgyhogy te csak ne merd a szememre vetni eztésezt, (és amúgyis a k*rva anyád mivel hibát mertél találni bennem)

2010. jún. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt arról van szó, hogy az emberek szeretnék magukat minimum egyenrangúnak tartani a többi emberrel. Ezért amikor találkoznak valakivel, aki valamiben jobb náluk, akkor keresik, hogy az illető miben rosszabb náluk. Nagyon kínos, ha nincs ilyen terület, és erre az emberek többféleképpen reagálhatnak: vagy tudomásul veszik és kész (ez ritka), vagy kitalálnak/felnagyítanak valami kis "szépséghibát" az illetőben, vagy csak rosszul lesznek tőle és irigykednek rá, összevesznek vele stb.


Ezért van az, hogy aki tud az emberekkel bánni, az azt szokta csinálni, hogy miközben az emberekre jó benyomást tesz, aközben gyengeségeket is felmutat, pl. egyszer-másszor ügyetlenkedik vagy kiejelenti, hogy valamihez kevésbé ért, mint a másik ember. Ezzel esendővé, földi halandóvá teszi magát félisten helyett és ez ezerszer szimpatikusabb.


A "szegények vagyunk, de legalább nem vagyunk emberileg nullák" persze egy nagyon primitív szöveg, ezzel az ember az amúgy gyenge lábakon álló önbizalmát próbálja valamivel alátámasztani. Aki ilyet mond, azzal ne szívóskodj, hagyd szegényt békén, hiszen nyilvánvaló, hogy őt bizony igenis a pénz érdekli, nem az, hogy "emberileg" ki "nulla" és ki nem.


"Miert olyan hihetetlen, hogy egyik jo tulajdonsag nem nyomja el a tobbit?"


1. Kicsi a valószínűsége, hogy valaki tényleg MINDENBEN jó.


2. Ha nem is hihetetlen, de ELFOGADHATATLAN :DDDD


Azt kell megértened, hogy az emberben a halálfélelemhez fogható szorongást kelt az, ha megkérdőjelezik az ő mint egyén létjogosultságát. MINEK vagyok ezen a földön, ha csak tucatemberke vagyok, aki Iksz Ipszilonhoz képest egy gyatra másolat? Minden ember, a legprimitívebb is, valahol érzi ezt, és a maga módján küzd ez ellen az érzés ellen. Aki okos, az azért tartja magát egyedinek, mert senki sem okosabb nála a környéken. Aki szép, az úgy érzi, hogy ez igazolja az ő létét. Aki gazdag, az úgy érzi, hogy ez kárpótolja őt, ha pl. nem szép vagy nem okos. Aki buta, csúnya és szegény? Ő is kitalálhat valamit, pl. azt, hogy ő tisztességes (lehet, hogy nem is az, de gondolhatja magáról ezt). Vagy lehet tényleg egyedi, pl. mert _tényleg_ baromi tisztességes, vagy segítőkész, vagy mittudomén.


A legtöbb embernek szüksége van legalább egy-két dologra, amiben ő jobb, mint a környezete. Ha ezt is elveszik tőle, az szorongást okoz benne, mert megkérdőjeleződik az ő egyedi léte. Ezért ha találkozik valakivel, aki mondjuk okosabb is, szebb is, gazdagabb is stb., akkor görcsösen keres valami kifogást, hogy legalább egyvalamiben jobb lehessen az illetőnél. És ha talált ilyen kifogást, akkor megnyugszik.

2010. jún. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!