Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szoktàtok ünnepelni a...

Hogyan szoktàtok ünnepelni a karácsonyt? Van valamilyen szokásotok? Jellegzetes étel?

Figyelt kérdés

Erdekelne hol, mi a szokas...

Nalunk 24-en lezajlik minden:

Delutan fadiszites, este valami kulonloges uj vacsi, amit anya addig meg nemfozott, utana ajandekbontas.

25-26-an eneddel egybekotott rokonlatogatas, minden evben mashol.


2018. okt. 31. 22:51
 1/5 Molyember ***** válasza:
Semmi sincs kőbe vésve, én csak a halászléhez ragaszkodom, az jöhet rosszullétig.
2018. nov. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

24-en itthon vagyunk, és csak négyen odaadjuk az ajándékokat egymásnak.(anyám, apám , tesom, én)

25-en mamához megyünk, mivel ott az összes rokonunk. Mamánál általában unokatestvérem családja van, és így unnepelunk, ajándékot osztunk, eszünk. Aztán járjuk a várost, hogy osztogassuk az ajándékokat, találkozzunk a rokonokkal. (Itt is alszunk és ez 26-an is így van)

Ezen a 3 napon elmaradhatatlan a reszkessetek betörők minimum 2 része.:D Sokan unjak már, de hát több csatorna is van, nekem meg már szinte hagyomány.:D

2018. nov. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24-én van ajándékbontás, ünnepi ebéd. 24-étől 31-éig annyi étel van nálunk, hogy bele lehet pusztulni. Anya soha nem hagyja ki a töltött káposztát. Szokásunk, hogy minden évben teszünk legalább egy új díszt a fára, de a régieket is nagyon szeretjük. Van egy karácsonyi dalválogatásunk, amit évek óta mindig hallgatunk, ezek főleg gyerekdalokból állnak, mert anya óvónő, és van egy óvodás korú kisöcsém is. Persze én meg minden évben bedobom a Fehér karácsonyt a TNT-től, mert nekem az a kedvencem. A rokonlátogatás nem szokott nálunk olyan nagy volumenű lenni, mert a családban széthúzás van, de a nagyszüleimet meglátogatjuk, vagy meginvitáljuk hozzánk, és a keresztszüleim és -testvéreim is szoktak jönni 26-án vagy a két ünnep között.
2018. nov. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mansour ***** válasza:
100%

24-én délelőtt fadíszítés, egyszerű ebéd, utána vacsorafőzés (pár éve már hagyomány nálunk a gesztenyés gombaleves és utána sült pulykamell aszaltszilvás vagy valamilyen más különleges töltelékkel), vacsora után ajándékbontás.

25-26-án ebéd a szülőknél, esetleg ha még van kedvünk, otthon töltött káposzta főzés. Gyerekkoromban minden karácsonykor volt töltött káposzta, általában 25-én az volt az ebéd húslevessel.

Bejglisütés régebben mindig volt, mostanában már nem szoktunk, nem is vagyunk nagy édességesek, bőven elég, amit a vendégségben kapunk.

Zenehallgatás: én szeretem a világzenét, ilyenkor próbálom összeszedni különböző népek karácsonyi dalait.

2018. nov. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én még otthol lakom a két testvéremnek van barátnője és felváltva vannak itt is ott is de ha nálunk vagyok 24e reggel fadíszítés (dec. 1. Házdekorálás) utánna folyamatos főzés esetleg amit nem fejeztunk be sütés az étel változó. Svédasztalos vacsi... legtöbbször csirkemell,csirkemáj, disznópörkölt van.. köretnek krumplipüré, rízs... (szoktunk ilyen tepsis sajtos tejfölös csirkét ezek mellé) húsleves.. savanyúságok.. befőtt.. stb.. desszertenk sokféle süti pl mézeskalács, mézeskalácsház,mézesháztető, brownie, hókifli, zserbó, beigli stb este kb 18-19kor vacsora utánna ajándékbontás
2018. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!