Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ciki a Budapestiek előtt...

Ciki a Budapestiek előtt elárulni, hogy vidéki vagyok?

Figyelt kérdés
Makón születtem, ott is nőttem fel. Disznókat, nyulakat, csirkéket tartottunk, földet műveltünk. Egy hónapja vagyok Pesten és még 6 hónqpig maradok, de nagyon cikinek érzem a vidéki létemet a pestiek előtt. Itt minden olyan elegáns, éjjel fényáradatban úszik az egész város, nincsenek disznók, nincs disznóól takarítás, kapálás, ásás, mont egy teljesen más dimenzió az egész. Itt éjszaka világít az egész város, otthon pedig maximum az utcában van 2 lámpa és az világítja meg a kihalt földes utat.
2018. nov. 9. 18:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Vagy csak annyit mondj,

hogy "nem pesti" vagy

2018. nov. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Mármint mikor árulnád el?

Ha nem kérdezik, nem kell mondani. Ha meg kérdezik, mondd el nyugodtan.

Aki cikinek tartja, az bunkó - azzal meg minek törődnél?


Arra figyelj, hogy ne akaszd meg a forgalmat sehol, mert itt mindenki siet.


Amit meg a disznókról írtál: azt esszük, amit te megtermelsz. Úgyhogy már csak ezért is meg kell becsülni téged is.

2018. nov. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"nincsenek disznók" - Dehogy nincsenek. Csak menj be este 9. után a bulinegyedbe.

"nincs disznóól takarítás" - Erről a közmunkások akik a belvárost sikálják másképp vélekednének...


Nincs ezen mit szégyellni. Vidéken sok szempontból jobb is az élet mint Pesten. És Pesten is vannak parasztok, csak a szó másféle jelentésében.

2018. nov. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Találd fel magad és legyél normális, persze nem mintha nem lennél az csak ennyi elég.


Az nem fog látszani, hogy ahonnan jöttél ott mi van, te fogsz látszani. Ezért ez elég is. Csak okésan és nyugi, élvezd ami itt van és akikkel találkozol azok társaságát.


Ha elmész valami szórakozóhelyre akkor ne azzal foglalkozz, hogy hol nincs olyan, hanem csak élvezd. Mondani sem kell, hogy felétek ilyen nincs, max ha szóba kerül, de lesz más tématok úgy is.


Én se tudtam a nyuszi mit eszik és ez tényleg ilyen. Mindenki tud sajátosan nagyvárosi és falusi ismerteket és minden szakmával ez változik is. Egyik se fontosabb és egyik sincs a másik fölött. Persze tudom, hogy vannak pestiek akik lenézik a vidékit, viszont nagyon úgy tűnik vannak vidékiek is akik lenézik a pestieket.


Ezek ismeretek. Megtanulhatóak. Most én pestiként mire mennék azzal, ha tudom mit eszik a nyuszi? Nincs nyuszim és nem is lesz, bár a nyuszi aranyos. Nekem nem is kell tudnom mit eszik, na jó azért érdekes volt hallani, amúgy ez ennyi a számomra.


A ki mennyit dolgozik témához. Amennyire én tudom a budapestiek nem hiszik azt, hogy a vidékiek a lábukat lógatják, sőt aki csak egy kicsit is jól informáltabb tudja, hogy keményen dolgoznak. Pestiek se láblógatnak ám.


Ami a fővárosunkat illeti, Budapest közel sem elegáns nagyváros, de a földúthoz képest nyilván az. Budapest inkább csak egy kisebb világváros, mármint nemzetközi viszonylatban. A 2 millió körüli lakoshoz képest, csak New York 8 milliós város, az majdnem annyi mint Magyarország teljes lakossága.


Amit meg itt többen is írtak a pesti hátrányokról azokkal még pestiként is nagyjából egyet tudok érteni. Nekünk tényleg a bolti paradicsom jut és fizetni kell érte, viszont ki hogy dolgozik meg a paradicsomért. Vagy konkrétan a paradicsomot termelem (többek között) vagy dolgozom valahol máshol és megveszem a paradicsomot. Aki meg paradicsomot ad el az meg vesz mást a pénzen, hiszen ez így működik amennyire tudom évezredek óta. Már az ókori városokban is ki ki más és más munkából élt meg. Eladta amit előállított és annak árából, vagy az egyébkénti béréből megvette amit akart. Nem tudom mi ezen a meglepő.

2018. nov. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 TappancsMancs ***** válasza:
100%

14-hez hozzáteszem - én pestiként nem akarok vontatószám paradicsomot adni az állatoknak, és állatokat tartani sem.


Mindenki dolgozik amit és jut ami. Vidéken ehetsz paradicsomot amennyit akarsz, itt meg van más egyéb.


A megszokás nagyon sokat számít. Aki egy óceán parti kis faluban nevelkedik, annak még az óceán hiánya is önmagában egy képtelenség, hogy hogyan lehet hegyi faluban élni? Neki az a képtelenség. Ez szokás kérdése.

2018. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
45%

Én csak akkor megyek falnak mikor mindent "vidék"nek hívnak ami nem Budapest...

Áh igen, a Győri barokk belváros, a panelrengetegek, olyan vidéki, szinte már tanya, csak a gémeskút hiányzik.

2018. nov. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 compactegon ***** válasza:

Lóf#szt. 9 évig laktam pesten, bőven elég volt.

#7-es válaszoló, ne legyél hülye :D Azért, mert egyszer kitekertél Bécsig és vissza biciklivel, ne húzd már le a várost. Nekem tucatnyi haverom és rokonom él Bécsben, és teljes ellentétéről számolna be neked. Velem együtt, én is éltem és dolgoztam kicsit kint. Pest és Bécs ég és föld, még mindig - év a kontraszt a javukra természetesen.

2018. nov. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

2#-esnek igaza van xD


Faluban volt gyerekkorom, majd városi lettem.


De egy valamit elárulok az alacsony mentalitás, kuka IQ, rossz emberek, életképtelenek mindenhol vannak, falukban, városokban, másik országokban...


Magunkhoz megfelelő normális embereket kell találni s a jövőd felé haladni! 😉


Számomra roppant unalmas a legtöbb ember. Értelmes egyetlen egy hobbija sincs a legtöbbnek 😂


Míg pl én több művészeti ághoz is értek (munkám is), bármit megalkotok, ha van alapanyag s eszköz.

Legyen az barkácsolás, lámpa, kanapé(kárpitozva), grafika, szobrászat, 3d modellezés nyomtatás, táskák, reális kivitelezésű állatmodellek (per pill fantasy kutya)...stb


A legtöbb ember elvan egy szűre mindennapos mókuskerékben s búbánattal élik napjaikat.


Törekedj arra: Te mit szeretnél, ne rekedj meg s halad a jövőd felé.

Azt pedig ne szégyeld honnan jöttél, mert az az éned része s ne tagadd meg önmagad.

Ez legyen a legkevesebb , amit kellemetlennek mondasz az életedben!


Egyedi divatos, elegáns megjelenésem miatt valami libának elkönyvelnek (pedig sminket se hordok, nincs tömeges levasalt hajam).


Amikor beszélnek velem már más a véleményük.

Ma pl feldobtam a cégünk kis kertjét egy hóból készült anime leányzóval.

Még a túlsó cégtől is jöttek megnézni 😂 "a magassarkús, hosszú hajú csajszi tud valamit"

Jaja kellemes meglepit az embereknek 😃


Akik meg nem fogadnak el, azzal nem veszítek semmit...sőt nyerek: Kellemetlen emberek nem lesznek a közelemben 😄


Kik elfogadnak, törődj velük;

s a legfontosabb: Találd meg önmagad, fogadd el s haladj jobb jövőt alkotva magadnak!


S akárki akármit mondd:

Szerintem falun van az igazi gyerekkor: Fára mászás, kert, táj, szalonna sütés, grill party,fára kikötött pléd hintaágynak 😂, mezei fürdés olykor a hegyen a holdfényben xD mindet szerettem és jó volt!


Ha netán egyszer lesz gyerekem szeretném, hogy ezeket átélje s számára is szép emlékek legyenek.

Modern házunk van (apámé most már, szülei elváltak)


A modernkor gyerekei betokosodott semmit tudó nyomik (tisztelet a kivételnek), nem értékelnek semmit, követelni tudnak csak...stb


Nagyon szomorú s elgondolkodtató dolgokat láttam s tapasztaltam...


Pl 2 városi gyermek (7-8évesek) összeverekedtek, kinek jobb az iphone-ja...😒 rajtuk tapostak, miközbe egymást verték...


Arról nem is beszélve, egyetlen egy felnőtt se szedte szét őket.

Mindenkit lecsesztem: Szégyen milyenek maguk!


A 2 gyereket félre hívtam sulijuk portájára.

Elő vettem a céges ratyi telómat s felvilágosítottam őket: Mire való a telefon. Mindegy milyen fajta, milyen márka...


Elmeséltem azt is, hogy mi gyerekkorunkban nem tudtuk egymást mindig felkeresni telón, hanem elsétáltunk egymáshoz és becsengettünk.

Nekik ez is kimarad.


De alapból nem tudnak rendesen se egymással kommunikálni se, azt se tudják hol kezdjék...


Gondold át: Mennyivel élménydúsabb a te életed, nem úgy mint ezeké...😶


25/N

2019. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!