Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tanár-diák kapcsolat gimnázium...

Tanár-diák kapcsolat gimnáziumban?

Figyelt kérdés

17-18-19 évesekről van szó, ez egy fontos körülmény, és egy fiatal tanárról.


Na most szerintetek muszáj a tanárnak olyan merev és rideg "tanárbácsi" -szerű kapcsolatot fenntartani iskolán kívül is, csak mert ő a tanár, vagy esetleg megengedhető, hogy ő is ember legyen?


Kb botrány volt abból, hogy a tanár együtt bulizott a 18 körüli diákokkal, de én ezt fel nem foghatom, sőt még jó is volt, hogy velük volt, mert legalább volt egy józan ember a 20 full részeg diák között.


Az iskola vezetésének meg baromira nem tetszik, hogy "túlságosan szeretik" a tanárt, mert szerintük ez nagyon nincs jól így.


Közben meg maguk a diákok már szervezik a nyári tábort, meg strandolásokat, és mivel jófej a tanáruk, mindig elhívják magukkal, na de a tanár már nem mer menni velük, az elég maradi szellemben gondolkodó igazgató és holdudvara miatt.


Mi a véleményetek ?


Tényleg muszáj a tanárbácsit játszani iskolán klívül is ilyen korú fiatalokkal és nem lehet normálisan beszélni velük, és egyáltalán normális emberi kapcsolatot fenntartani?


Nekem ez magas, de persze gondolhatjátok, pont az prédikál, akinek köztudottan nem egy diákjával volt viszonya pl, szal valószínűleg magából indul ki :)


2010. jún. 26. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a tanar-diak kapcsolat, pont az a "munkahelyi" viszony, ami maradjon meg ott, az iskola falai kozott.

Ez nem olyan dolog, mint amikor a kollegak mennek el valahova, ahol egyutt mulat a fonok a beosztottal. Hisz ok mar felnottek, mig egy 17-19 eves diak nem az.

Iszik, bulizik... ilyenkor ugye oldodnak a gatlasok. Gondolom, nem kell reszleteznem, hogy egy 17 eves tinilanyka egy-ket sor utan miket mondhat egy fiatal "tanarbacsinak".

Ebben a korban szerintem meg igenis jatssza a tanarbacsit.

Lehet jo fej, laza, de a kozos bulizast tulzasnak tartom.

Nekem is voltak gimiben fiatal tanaraim, tegeztem erettsegi utan, de azert nem megyunk el kozosen hetvegente szorakozni, vagy strandra.

19/L

2010. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát igen, csak amit te is megpendítettél itt valamennyire, hogy olyan képmutatásnak tartom, hogy ő ne menjen el velük strandra, mert "az nem való", de az hogy más tanárnak meg fű alatt kapcsolata van a diákkal az meg olyan elmegy kategória, olyan tipikusan ugyan tudja mindenki, de csináljunk úgy mintha nem tudnánk, és ennyi, pedig már két diákjával is volt pl az egyiknek szexuális viszonya


na én ezért tartom képmutatásnak, aki meg csak strandra megy és semmi nincs köztük, őt meg kiosztják, hogy azt jaj de nem szabad


de most nincs igazam ? ez megint olyan h mindent szabad csak ne legyen túl nyílt meg túlságosan köztudott (pedig az ...)


És akkor atya istenm, osztálykirándulásokról még nem is beszéltem, ahol persze csak úgy privátban nekem elmesélik az ilyen korú diákok h X és Y tanár full részegen éppen kinek az ágyában ébredt és mi volt, mi nem volt, és nagyon durva


csak annyi a különbség h arról nem szabad beszélni

2010. jún. 26. 17:03
 3/6 A kérdező kommentje:

na meg azt mondod , igenis játssza


hát figyi , csak még sztem is (pedig én nem az a korosztály vagyok már) elég nevetséges iskolán kívül ez a "csókolom" egy 19 éve slánytól /fiútól a 25 éves tanárbácsinak, szal valahogy akkor sem frankó ez így, bár ötletem sincs


egy a vége: a képmutatás mehet, aki meg csak becsületesen saját magát adja és semmi "zűrös" nincs, na abba belekötnek persze

2010. jún. 26. 17:08
 4/6 anonim ***** válasza:

9.be nálunk az angoltanár volt fiatal.

kb akkor került ki az egyetemről,és őt kaptuk angoltanárnak.Volt olyan óra,mikor egész végig dumáltunk,de az óra elejét mindig elpofáztuk,ugy 10-15 perc után elkezdtünk angolozni,és szinte mindenki szín 5-s volt belőle,mert jobb volt,mint az a szigoritott fegyelem,hogy még megse lehet moccanni az órán.

2010. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsó vok

az én angoltanárom az oszttársakkal is berugott..xD

ja és nem a semmire kaptuk meg az ötöst,hanem télleg jó volt az angol tudásunk

2010. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát ja

nekem is azt mondják, hogy nála azért érzik erősebbnek a tanulási kényszert, mert egyszerűen emberileg égne a képük, ha nem tanulnák meg azt amit vettek, tehát érdekes egy kérdés, de magyarországon persze a poroszos rendszernek van nagy múltja, nálunk nehéz elképzelni egy lazább, de sztem is hatékonyabb tanár-diák kapcsolatot

2010. jún. 27. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!