Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol tudnék önfenntartó életmód...

Hol tudnék önfenntartó életmódot folytatni?

Figyelt kérdés

Melyik az erre legalkalmasabb hely?

Konkrét erdő vagy ország érdekelne.

Egy olyan hely, ahol nincsenek emberek. Mivel kiráz tőlük a hideg.

Magamnak szeretnék mindent megtermelni. Növénytermesztés, állattenyésztés, gyűjtögetés, halászat, vadászat, csapdázás.

Minden ami ezzel kapcsolatos dolog.


Magamnak szeretnék mindent megszerezni.

Egy kis házban elni, valahol az erdő közepén. Vagy egy mezőn...


Erdőjárásban, túlélésben már van némi tapasztalatom.

Eldöntöttem: így szeretnék élni. Engem ez érdekel a leginkább. Őseink is így nyomták régen...


Még egy pár év, és bele is vágnék komolyabban.


Olyan hely lenne ideális, ahol nincs 'törvény' és teljes önellátásba menekülhet az ember.


Köszönöm a segítőkész valaszokat, megy a zöld :)

Remélem, hogy jó kategóriába tettem a kérdésem.


18/F



2018. nov. 30. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Izland talán? :D mondjuk az gázos télen. de ugye azt tudod, hogy akkor nem lesz áram, net stb... máskülönben nem lehetsz teljesen önfenntartó..legyél amis! vár Amerika..
2018. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapban Kanada vagy USA-Alaszka. Vagy trópusi országok.

De idehaza előbb tedd le a vadászengedélyt, mert másképp külföldiként ott nem lesz fegyvered!

2018. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Alaszka, Kanada, USA... :D

Sok sikert a grizzlykhez és/vagy jegesmedvékhez, pumákhoz, farkasokhoz, prérifarkasokhoz. Őseink gyakran úgy is nyomták régen, hogy macska/medve/farkas eledel vált belőlük, halálra fagytak, stb.

Ahhoz hogy vadássz és csapdázz engedély kell szerintem. Olyan helyet nem nagyon fogsz találni, ahol nincs törvény.

Maximum az Amazonasz menti dzsungelben...de ott szerintem max egy hét alatt elvisz valami fertőzés vagy parazita.

2018. nov. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy példa erre, Nagyecsér nevű szellemfaluban egyedül lakik:

Egy ember lakja a szellemfalut

https://www.youtube.com/watch?v=rmIxzRYj9JE

Én kerékpározás (régebben meg segédmotorozás) közben szoktam jó helyeket találni, például szellemfalut távol a civilizációtól. Valamint sok faluban vannak ismerőseim és ők is mindig említenek egy-egy jó helyet. Az egész országban van, még a fejlettebb Nyugat-Magyarországon is. Például Veszprém megyei erdő széli tanyán él önellátóként egy rokonom, már a rendszerváltás óta. Még életemben nem láttam nála nyugodtabb és boldogabb embert az országban.

Vagy a Bakonyban is volt 100-nál is több tanya az államosítások előtt. Napjainkban csak egy működőt és néhány romosat láttam ott. Például a Vámos tanya tán már teljesen össze is dőlhetett, egy méhész lakta akinek gyümölcsöse is volt ott. Vagy a Duna-Tisza közén mikor átmentem motorral, ott a végtelen füves pusztán egy elhagyatott romos tanya mellett aludtam ki magam a gyepen. Ember nem volt kb. 10 km-es körzetben az biztos. Az is valaha önellátó parasztgazdaság volt. Tehát az Alföldön is található sok elhagyott tanya, valahogy megtalálható az örököse ha egyáltalán van. Valakitől hallottam hogy Borsodban 50 ezer Ft-ért már kapható romos tanya. A fenti videó is a Borsod környékén készült. Tehát nem kell 10 milliós tőkére gondolni, mert ami jó az mindig olcsó vagy ingyenes.


Külföld esetén meg olyan országot javaslok ahol egész évben kellemes nyár van. Akkor fűteni sem kell.

Egy filmen láttam hogy a Fülöp szigeteken maga a miniszterelnök szorgalmazza a lakosság szabad önellátó életmódját, hogy az ország ne legyen függő és rabszolga. Öröm volt nézni a háztáji halas medencét, a virágzó zöldséges kertekkel.


Én is önellátó házban nőttem fel, aztán városi lakást vettem hogy modern rabszolga lehessek. Most hogy már tudom milyen az, húzok vissza az élhető szülői házba, majd csavargok a trópusokon tanya helyet vagy tanyát nézegetve mert imádom a nyarat.


Ja még annyit, Szamoa szigetén is él magyar. Az egy olyan sziget ahol télen-nyáron, éjjel-nappal állandó a hőmérséklet, úgy emlékszem 25 fok körül említett a videóban.


Tehát nem vagy egyedül az elgondolással. Vagy itt ez a Bp-i pár is sikítozva és padlógázt nyomva menekült ki a modern rabszolgasorsból a csaj székelyföldi szülői házába önellátónak. 14 részes videó, akinek kell linkelhetem mind a 14 részt:

Ásó Kapa Kamera 1.

https://www.youtube.com/watch?v=gPAmCWD6qwo

2018. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Drazicc ***** válasza:
100%
Ez jó a srác önfenntartó életet szeretne élni, erre az első hozzászóló beajánlja Izlandot, Európa legkietlenebb területét ahol nem terem meg semmi, és mindent importálni kell.
2018. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Drazicc ***** válasza:
100%
Ja és egyébként a megoldás Oroszország tajgásabb vidékei. Hog miért? Mert egy pár üveg vodkával és némi készpénzzel bárkit lefizetsz vadászengedély meg ilyen történetekhez, fölösleges Alaszkába menni. Önfenntartás szemszögéből tökmindegy, hogy az átlag életszínvonal abban az országban mindegy.
2018. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre választ kaphatsz H. D. Thoreau: Walden c. könyvében. Gyakorlatilag arról szól, h hogyan létesítsen egzisztenciát az ember a vadonban.


Jó olvasgatást!

2018. nov. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Ilyet nem tudsz csinálni. Még, ha valami csoda folytán fent is tudnád magad tartani egész évben, az elsô adandó alkalommal, amikor orvosra lenne szükséged, bajban lennél, mert se biztosításod nem lenne, sem pénzed, hogy fizess az ellátásért.
2018. dec. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A krisnások így élnek. Baranyában állítólag. Keress rá.
2018. dec. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem tudom hogy mennyi idős vagy és nemis nagyon számít de ne add fel az álmodat.És lenne egy kérdésem ha már találtam hozzám hasonló embert.Te képes lennél kisebb csoportban élni? Ugyanolyan emberekkel mint amilyen te vagy? Ez nagyon érdekel.
2020. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!