Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nyár közepén lejár a személyim...

Nyár közepén lejár a személyim! Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy kedden nyaralni indulok külföldre, tehát szükségem van a személyigazolványomra! Utána egy hetet töltök itthon, majd indulok au pairnek külföldre augusztus végéig, azonban a személyigazolványom augusztus elején lejár! A legésszerűbb az lenne, ha hétfőn bemennék az okmányirodába és új személyit csináltatnék, mielőtt nyaralni indulok, azonban néhány helyen azt olvastam a "lejárt" kártyát átlyukasztják. Ez ugye nekem nem lenne túl jó az utazás miatt. Mit tehetek? Egyáltalán hogy működik ez? Ha még érvényes, akkor megcsinálják előre? A válaszokat előre is köszönöm!
2010. jún. 26. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
én mondjuk előre gondolkodtam volna, de hétfőn iszkiri az okmányirodába, ha más nem útlevelet csináltathatsz
2010. jún. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Útlevelem van, jogosítványom is, ezzel nincs probléma. A baj akkor kezdődik, hogyha elveszik a mostani személyimet! Ugyanaz a személyigazolvány szám jár vissza, vagy teljesen új? A repülőjegyem a mostanira szól, a következő replőjegyemet, amivel au pairnek megyek, valószínűleg inkább útlevél számmal veszem, ezzel sincs baj!
2010. jún. 27. 00:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Hétfőn bemész az okmányirodába,és ők biztos tudni fogják a megoldást a problémádra.
2010. jún. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
úristen, ha van útleveled, akkor nem tök mindegy, hogy nincs személyid?
2010. jún. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

DE MINEK NEKED SZEMÉLYI KÜLFÖLDÖN????Senkit nem érdekel CSAK az útleveleddel tudod igazolni magad,amit egyébként

itthon is elfogadnak.SŐT az új jogosítványt is elfogadják azonosításra kivéve a postán.

2010. jún. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó jó, nem értem miért kell rögtön nekem esni, feltettem egy kérdést! Számomra alapvető, hogy bárhova megyek személyigazolvány mindig van nálam, ezért egyértelműnek tűnt az is, hogy mielőtt elindulok, megcsináltatom az újat! Mivel azonban a repülőjegyemet a mostani személyim számával foglaltam, valószínűleg egy új avagy ideiglenes személyigazolvánnyal nem engednének felszállni, ami igen kellemetlen lenne!
2010. jún. 27. 01:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyik kinti aupair barátnőm meg jövő héten jön haza 6 hónap után, mert lejár a személyije, megcsináltatni.


A kutya sem nézi a te személyidet külföldön, mindenhol az útlevelet nézik. Én is voltam kint au pair.


max visszafele már útlevéllel foglald az utat.

2010. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!