Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Remeteség, elvonulás a világból?

Krómgyűrű kérdése:

Remeteség, elvonulás a világból?

Figyelt kérdés

Egyre többet gondolok az elvonulásra, hogy egyedül éljem le az életem. Nem vallási okokból.

Elegem van a társadalmi zajoktól, abból, hogy senkibe se bízhatok, csak a szűk családi körbe. Elegem van, hogy sokan kihasználnak, nevetnek rajtam és egyszerűen meguntam ezt. Folyton csak csalódás ér. Már 2 éve, hogy elgondolkodtam a témában, hogy jó lenne-e nekem ez az élet, és úgy látom, hogy igen.


Igazából így nincs is mit megválaszolni, de kérdem én. Ez normális? Napról napra elkeseredettebb vagyok. Vagy csak pszichológusra van szükségem?



2018. dec. 3. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is döbbenten fel szoktam tenni a kérdést ismerőseimnek:

Hogy lehet az hogy én jobban érzem magam a társadalomból kivonulva mint oda "bevonulva"?

Vagy itt ez a férfi, aki egy kihalt szellemfaluban lakik egyedül önellátóként és láthatóan nagyon jól érzi magát:

Egy ember lakja a szellemfalut

https://www.youtube.com/watch?v=rmIxzRYj9JE

Vagy ez a hölgy erdő széli házba költözött Bp. térképéről:

Erdő szélén házikó

[link]

Fel sem tudnám sorolni hogy hány embert ismerek aki kivonult a társaalomból. És azóta nyugodtak és boldogok.

Például egy magyar férfi Szamoa szigetére költözött, ahol télen-nyáron, éjjel-nappal állandóan kellemes 26 fok van. Nem lenne jobb helye egy bp-i albérletben fűtésszámlát és lakbért fizetve modern rabszolgaként.

2018. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így van. Szóval nem csak én érzek így.
2018. dec. 3. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez addig működik, amíg egészséges és életerős vagy.

Betegen vagy legyengülve nagyon gyorsan visszajönnél, ha még képes lennél rá.


A tanácsom: lazíts. Nem kell követned a tömeget. Nem kell Iphone 12, sem semmi más divatos dolog. Nem kell hitel és NAGY lakás, autó, tv, bútor, ilyen-olyan előfizetés, stb.

Mértékkel mindent, és mindjárt jobban érzed magad.

Ill. ha valamiből mégis kell egy jobb dolog, mert az a hobbid, akkor pedig gyűjtsd össze rá a pénzt előbb.

2018. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Köszönöm a válaszokat!
2018. dec. 4. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!