Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van még itt olyan rajtam...

Van még itt olyan rajtam kívül, aki nem hisz az igaz barátságban?

Figyelt kérdés
Vannak barátaim, de egyikről sem mondhatnám el, hogy igaz barát... Sőt nem is hiszek abban, hogy létezik ilyen. Van még valaki így?
2010. jún. 27. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Igen én!

Nő vagyok, és tapasztalataim alapján az "igazi" barátok mindig elfelejtettek/elfelejtenek ha új pasijuk van, vagy netán gyerekem születik, és nekik még nincs.

De ettől függetlenül nincs bennem rossz érzés, csak az igaz barát számomra nem létező fogalom.

2010. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ugyanígy vagyok én is :)

20/L

2010. jún. 27. 11:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Na hát ők nem igazi barátok....Szóval nem kell kibeszélni velük minden eseményt, ha találkozol , vagy megbeszélni hogy Te épp miért vagy magad alatt. Legtöbbször őket kell sajnálni, vagy velük örülni. Amikor veled van valami az "igaz" barát hallgat és 2 hét múlva is megbeszélheted vele, nem ráz le. Na, ilyen emberből van kevés. De ne add fel, még fiatal vagy....;)
2010. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akit egykor a legjobb barátomnak tartottam átvert, és szinte egyik napról a másikra ellenem a fordult, a többi kedves "barátomnak" meg csak akkor vagyok barát, ha épp kell nekik valami... Igaz barátság szerintem se létezik.
2010. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

En is ereztem ilyent aztan jol magambafordultam tole. ezzel meg jobban eltavolodtam masoktol. aztan fordult a kocka. rajottem, h lesz@rom, nem erdekel, nem keresek tokeletes es hibatlan baratokat. amit kapok, azt ertekelem... de rajottem, h 1, azaz 1 igazi baratom van, es rajta kivul a tobbi csak kosza haver. Azt az 1 baratomat ertekelem, megbecsulom, es mindenemet odaadnam erte. a tobbinek nem beszelek azokrol a dolgokrol amik engem aggasztanak esetleg, vagy ha magam alatt vagyok valami miatt, azt se talalom ki. inkabb hagyom beszelni oket, meghallgatom a bajukat esetleg ha tanacsot kernek akkor adok. elmegyunk bulizni, inni tancolni, de toluk nem varom h hazahuzzanak ha leinnam magam az asztal ala... viszont az en egyetlen es no.1 baratommal nem kell ezt megbeszelni mert egymason tartjuk a szemunket.. jo ez durva pelda volt, de ilyen is elofordulhat.

Szoval en egy embert tartok a legjobb baratomnak, viszont engem tobben tartanak annak, eppen azert, mert az emberek a sajat gondjukkal vannak a legjobban elfoglalva, es en, mint lelki szemeteszsak, meghallgatom oket. jo ebben van nemi onzoseg is :) nem csak a joszandek, hanem az, hogy azt akarom, h fontos legyek masoknak. :S le lehet pontozni, bonyolult, nem tudom mennyire birtam ertelmesen megfogalmazni.

2010. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én sem hiszek. A lányokkal nem jövök valahogy jól ki, a vetélytársat látják bennem, a fiúkkal imádok barátkozni, de eddig a barátság mindig átalakult szerelemmé, vagy megmaradt csak haverság szinten.
2010. jún. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

12.06 vagyok. Nekem a legjobb baratom fiu, es lany vagyok.

Parszor mi is megzavarodunk, hogy ha ilyen jol kijovunk akkor miert nem jovunk ossze? volt h ki is probaltuk. de a baratsagunk olyan eros, hogy ezen is siman tul tettuk magunkat, megbeszeltuk, es nem romlott meg koztunk semmi. sok, szorosabb lett.

2010. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
igen van, én sem hiszek
2010. jún. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt igaz barátom. Még gyerekek voltunk (13-16), akkoriban más volt az értékrendem. Valszeg a kezemet tűzbe tettem volna érte, és viszont. Amikor elköltöztek, egy világ dőlt össze bennem, akkor döntöttem el, hogy tudatosan elhatárolódom az ilyen überközeli baráti kapcsolatoktól, mintegy önvédelemből.

Úgyhogy hiszem (tudom), hogy két ember között lehet nagyon bensőséges, odaadó, őszinte barátság, de magától az dologtól elhatárolódom :)

2010. jún. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy van ilyen! Csak nagyon ritka, az emberek nagy többsége meg manapság képtelen arra, hogy barátságokat kialakítson (valamiért a nőkre ez még jobban igaz). De attól még létezik, igazából én sajnálom az olyanokat, akiknek nincs igaz barátjuk :(
2010. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!