Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan illeszkedjek be új...

Hogyan illeszkedjek be új munkahelyre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jövő héttől fogok kezdeni egy gyárban automata présgépkezelőként, még sose csináltam, már kicsit emiatt is izgulok. De ami miatt jobban izgulok az az, hogy a többi munkatárs hogyan fog viszonyulni hozzám.. Láttam fiatal srácokat, lányokat, közép és idősebb korosztályt, és meg van bennem a félsz érzése, hogy mi van ha valaki rossz szemmel fog rám nézni akár mert valamit elrontok első nap, vagy valakinek nem fog tetszeni a búrám stb? Sose voltam bőbeszédű típus, suliban se voltam az sose, mindig valahogyan a kívülállók csapatába tartoztam, pedig sose akartam kitaszított lenni... Nem szeretném megint ezt átérezni, jó persze azért van a munkahely hogy pénzt keressek, megéljek stb de akkor is olyan környezetben ahol kibeszélhetnek, meg elmondhatnak mindennek stb aggódok emiatt :S Valaki tud valami tanácsot adni? Köszi a segítséget előre is!


26/F



2018. dec. 7. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
jah... ez alapján kb 0 az önbizalmad... próbálj azon dolgozni, hogy nem aggódsz, és magadat adod, bátran.
2018. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"és magadat adod, bátran."


Aki magát adja, azt általában kiközösítik (vagy jobb esetben egyszerűen csak nem túl népszerű). Nem lehet egyszerre magát adnia az embernek, és egyszerre azonosulni a többiekkel és beilleszkedni. Vagy nem magadat adod, és felveszel egy új "én"-t, hogy szeressenek, vagy magát adja, de akkor nem lesz népszerű. Vagy csak nagyon kevesen lesznek azok ha magukat adják.

2018. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez erős tévedés... nem azt mondtam hogy tolja túl magát... ha megjátssza magát, az visszás, mert azt azonnal látják az emberek. és azt sokkal inkább ki fogják közösíteni
2018. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az emberek nem megjátszák magukat. Hanem fölvesznek egy új ént, és elhitetik magukkal, hogy így a jó. Így tudnak a legjobban azonosulni a környezetükkel. A kérdező legyen rendes, udvarias, köszönjön mindenkinek hangosan, beszélgessen velük, aztán kész. Nem kell sem magát adnia, sem megjátszania magát, egyszerűen tartja a normát és kész.
2018. dec. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!