Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek az amerikanizálódá...

Hermitlog kérdése:

Szerintetek az amerikanizálódás segíti a multikulturalizmust vagy pedig megöli azt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is azzal kezdem, hogy taglalom a politikai hátteremet, mivel a tapasztalatom szerint ez fontos ahhoz, hogy érdemleges válaszokat kapjak (ha ez túl hosszú, ugorj a kérdéshez, a 30. pont után).


Tényleg érdekel a véleményetek, nem csak magamat akarom hallatni, de szerintem lényeges volt a háttértörténet és a bevezető, a megfelelő szövegkörnyezethez.


Dióhéjban:

1. sohasem szavaztam a Fideszre és a Jobbikra|

2. támogatom a melegházasságot|

3. támogatom a transz-neműek jogait|

4. nem hiszek istenben és a természetfeletti dolgokban (nem gondolom, hogy a többmilliárd bolygó közül, egy mindenható, mindentudó mindenhol jelenlévő lény, azzal próbálna követőket szerezni, hogy a vizet borrá változtatja) egyszerűen ez nem logikus|

5. szerintem az emberi fajnak sok köze van az jelenlegi éghajlatváltozáshoz|

6. nem gondolom, hogy az emberiség büntetést vagy teljes pusztulást érdemelne|

7. a Nap és a Föld "halála" miatt, mi vagyunk a Földi élet egyetlen számottevő reménysége|

8. az élet az egyetlen, amely képes küzdeni a világegyetem növekvő rendezetlensége ellen, ebben az örökös harcban jelenlegi tudásunk szerint az ember a legsikeresebb|

9. fontosnak tartom az emberi faj fennmaradását|

10. támogatom a környezetvédelmet, akkor is, ha ez az ipari leépítésekkel jár|

11. támogatom a kisebbségek és a többség közelítését egymáshoz Magyarországon, különösen a cigányságra gondolok|

12. szerintem nem létezi cigánybűnözés, ez nem egy etnikai kérdés, hanem inkább élethelyzeti, nincs semmi bizonyíték a genetika és bűnözői hajlam között lévő összefüggése|

13. támogatom a cigányság felzárkóztatását|

14. utálom a labdarúgást, legalábbis azt, amit nálunk annak hívnak|

15. kedvelem a székely-magyar rovásírást és gyakran mívelem is|

16. ha tehetem, nem használok szükségtelenül idegen szavakat|

17. jobbára magyar nyelvű zenét szeretek hallgatni, vagy olyan külföldi zenét, amely alatt csak hangszerek szólnak|

18. támogatom a multikulturalizmust, úgy gondolom az emberiség annál érdekesebb, minél sokrétűbb kultúrával bír|

19. hiszem, hogy minden kultúrának szüksége van (bármilyen apró is az) olyan térre, ahol "egyeduralkodó", hogy kulturális magját, velejét megőrizhesse, miközben kölcsönhatásba lép más "erősebb", vagy jobban berendezkedett kultúrákkal|

20. támogatom a határon túli magyarok kettős-állampolgárságát|

21. nem támogatom, hogy tartósan nem Magyarországon élő állampolgár, a választásokon ugyanolyan súllyal szavazhasson, mint itt élő társai| támogatom a női egyenjogúságot|

22. úgy gondolom, hogy a várandósság, a szülés és a gyermeknevelés ugyanolyan munka, mint a többi (ha nem fontosabb), melyekért állami fizetés járna|

23. belátom, hogy Magyarország súlyos népességválságban van, a kisebbségek nélkül (főleg németek és romák, akik nagy szolgálatot tesznek nekünk) az ország termékenységi mutatója 1 gyerek alá esik, az 1,3-ról, ez katasztrofális következményekkel kecsegtet az ország jövőbeni gazdasági, kulturális, közbiztonsági és életminőségi helyzetét illetően|

24. véleményem szerint államilag segíteni kell a nők gyerekvállalási kedvét, mind anyagilag, társadalmilag és szellemileg meg kell adni a támogatást|

25. összességében nem ellenzem a bevándorlást, de szükségesnek tartom (igazságosság szempontjából), hogy a menekültek elsőbbséget élvezzenek a gazdasági bevándorlókkal szemben|

26. támogatom a határok ellenőrzését|

27. úgy gondolom, hogy a jobboldal nem látja jól a muszlimokat, a baloldal pedig nem látja jól az Iszlámot|

28. valóban kockázatot jelent az Iszlám a Korán, a Szunna, ezen belül a Hádíszok bizonyos alaptanításai miatt|

29. az Iszlám jelentette kockázatot nem szabad kivetíteni az összes muszlimra. (nem minden muszlim olvasta a Korán-t, nem minden muszlim tud ó-arabul, nem minden muszlim van tisztában vallása összes részével, sok muszlim bizonyos Hádíszokat nem fogad el, sok muszlim pusztán kulturális és nem vallási szempontból tartja magát muszlimnak)|

30. nem provokátor vagyok.


Ennyit rólam. Most jöjjön a bevezető, majd a kérdés:


Nevezhetnénk globalizációnak is, de egyértelmű, hogy az USA-nak van a legnagyobb szerepe.

Jelenleg az Amerikai Egyesül Államok a világ legnagyobb kultúra-exportőre, amellett, hogy a világ legnagyobb gazdasága, itt történik a legtöbb újítás/felfedezés, katonailag az összes földi ország felett áll és diplomáciailag az egész bolygót lefedi. Bárki bármit mond, ezek tények. Lehet beszélni minden területen más országokról vagy gazdasági közösségekről, de az USA megkerülhetetlen.

Mára a fejlett országok többségében a az amerikai termékek (média, filmek, zene, ételek, szokások, sportok, nyelvhasználat, idegen-szavak, tánc stb.) kerültek túlsúlyba a helyiekkel szemben, vagy ha még nem, akkor ebbe az irányba haladnak.

A gazdaságilag fejletlenebb országok pedig örömmel válnak meg évezredes kultúrájuktól, pusztán azért, hogy egy lépéssel közelebb kerüljenek a fejlett országok életszínvonalához. Nem garantált, hogy elérik azt, vagy igen, vagy nem, de a kultúrájukat soha nem szerzik vissza. Ugyanis, ha egy szokás legyen az bármi (étel, öltözködés, tánc) "kihal", hogy helyet adjon egy divatosabb, vagy hasznosabbnak vélt másik szokásnak, a régit csak mesterségesen lehet fenntartani. Az emberek 90%-ának pedig nincs akkora akaratereje, hogy életének nagy részét annak szentelje, hogy egy "halott" kultúrát fenntartson. Lásd: ír nyelv, eredeti japán öltözködés, magyar néptánc. Nagyon sokszor ugyanis nem látják sem az emberek, sem az országok a kultúra és a gazdaság közötti összefüggést. A gazdaságilag fejlettebb ország kultúrájának minden része vonzóvá válik, ezeknek többsége azonban nincs oksági kapcsolatban a fejlett ország tényleges gazdasági teljesítményével ("Tegyél úgy, mindent, ahogy mi és olyan jól is fogsz élni, mint mi.").


Példák:

1. a bevásárló helyeken 90%-ban angol nyelvű zene szól,

2. a termékek főcímkéje 90%-ban angol nyelvű, néhol még magyar leírás sincs a hátoldalon,

3. a vállalkozások, boltok neve többségében angol, ezzel megbízhatóbbnak, komolyabbnak akarnak tűnni, akkor is, ha szinte kizárólag magyarok a vevőik

4. divatos angol szót használni, akkor is, ha kizárólag magyarok szólnak magyarokhoz: edukáció oktatás helyett, feeling érzés helyett, black friday fekete péntek helyett stb.

5. a helyi kultúra, szokások, ünnepek, zene összességében egyre népszerűtlenebben (gazdasági és politikai helyzettől függetlenül),

6. indoklásként legtöbbször ezzel találkozni: "Mert az jobb, menőbb.", "Mindenki így csinálja a világban.", "Itt minden búvalb****tt.", "Nincs is magyar kultúra.",

7. a régi vagy helyi szokásokkal szembeni ellenségesség („Azt hiszik ezek az idióták, mert „hagyományt őriznek”, csak ők lehetnek magyarok?”),

8. cinizmus („Lóhátról hátrafelé csárdásozó, csikós Rubik-kocka. Na az kell nekünk.”),

9. gúnyolódás („Népviselet? Úgy néz ki, mint egy csöves.”)

10. vagy undor („Lótrágyaszagú fosztogató barbárok voltak az őseink. Azóta sem változtunk.”)


Ez a többi környező országban, sőt Kelet-Ázsiában, Afrikában és a Közel-keleten is erőteljesen érzékelhető. Ezek közül a legkirívóbb az építészet, az öltözködés, a zene, az elektronikus termékek és tárgyak, valamint a nyelv).


A kérdés:


Ezeknek fényében szerintetek a világ és ezen belül Európa, illetve Magyarország folytatódó amerikanizálódása, a helyi kultúrák és ez által a multikulturalizmus folyamatos "elgyengülésével" és eltűnésével fog járni?

(multikulturalizmushoz jól behatárolható kultúrák is kellenek)


Vagy pedig az amerikaiak által sikerre vitt globalizáció a helyi kultúráknak is nagyobb térnyerést tesz lehetővé?

(ehhez elsősorban tőke, szaktudás és jó reklám kell, nagyon nehéz versenyezni egy már bejáratott országgal, szokással, technológiával; például:sokkal hatékonyabb billentyűzet kiosztások is léteznek, de mégis azt használjuk ami az írógépek mechanikai korlátaiból eredeztethető, mert ez a gyakoribb)


Ha igen, akkor szerintetek lényeges-e ez? Mármint számít-e, hogy ezek a kultúrák, kulturális elemek örökre eltűnnek, vagy pedig lényegtelen.


(szerintem a kulturális változatosság értékes, nem szeretnék egy többé-kevésbé helyi szinten eltérő, de monokulturális világban élni, pl. Kínába nem azért megyek, hogy golfozzak, hamburgert egyek vagy angol nyelvű zenét hallgassak)


Ti hogy látjátok a dolgokat?



2018. dec. 22. 03:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Mindenképpen megöli de nem bánom. Mindig is arról álmodoztam, milyen lenne, ha Amerikába születtem volna. Sokkal jobb!
2018. dec. 22. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mansour ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. Amit magadról írtál, abból nálam mondjuk az 1-4 pont az ellenkezője, a 12. és 25. ponttal pedig tudnék vitatkozni, de a többivel teljesen egyetértek.

A globalizáció szükségszerűen a multikulturalizmus ellen hat, egy erőteljes globalizáció nagymértékben tönkreteheti a kulturális sokszínűséget. Persze hogy lényeges kérdés ez, minden kultúra értéket képvisel.

Az államisággal nem rendelkező népek kultúráját már a nemzetállami keretek is veszélyeztetik, a globalizáció kulturális kihatásai pedig ugyanúgy sújtják őket és a nemzetállamokat is.

És igazad van, nagyon sok múlik az anyagias szemléleten. A saját kulturális értékeinket háttérbe szorítják az anyagi javak megszerzésére irányuló törekvéseink.

2018. dec. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

A magadról írt pontok többjével nem értek egyet, de ha te így látod, teljesen elfogadható. Szerintem például a cigányságot teljesen rosszul látod.


Szerintem fontos, hogy egy népnek legyen kultúrája, de ha egy pl magyar embert jobban vonz egy másik népé, akkor azt is nyugodtan "művelhesse".


"1. a bevásárló helyeken 90%-ban angol nyelvű zene szól,"

Érthető, általánosságban több az angol (jó) zene, én is csak szinte angol nyelvű, néha olasz zenét hallgatok. Magyart több havonta.



2. "a termékek főcímkéje 90%-ban angol nyelvű, néhol még magyar leírás sincs a hátoldalon,"

Külföldi termék, és azért valljuk be, nincsenek olyan nehéz dolgok ráírva.


3. "a vállalkozások, boltok neve többségében angol, ezzel megbízhatóbbnak, komolyabbnak akarnak tűnni, akkor is, ha szinte kizárólag magyarok a vevőik"

Ha az üzlettulajok szerint ez így jó, akkor hadd tegyék.



4. "divatos angol szót használni, akkor is, ha kizárólag magyarok szólnak magyarokhoz: edukáció oktatás helyett, feeling érzés helyett, black friday fekete péntek helyett stb."

Vannak olyan szavak, amik szimplán bgyután hangzanak magyarul. Mondd el nekem szépen az awesome szót, mert a nagyon jó nem helyes fordítás rá.



5. "a helyi kultúra, szokások, ünnepek, zene összességében egyre népszerűtlenebben (gazdasági és politikai helyzettől függetlenül),"

Ismételten: egy népnek mindenképp legyen saját kultúrája, mert szerintem anélkül nem lesz öntudata. Viszont engem más népek egy-egy ünnepe sokkal jobban leköt, mint sok magyar.



6. "indoklásként legtöbbször ezzel találkozni: "Mert az jobb, menőbb.", "Mindenki így csinálja a világban.", "Itt minden búvalb****tt.", "Nincs is magyar kultúra.","

Nyilván van, aki így gondolja, én nem. Azt viszont meg kell hagyni, hogy a magyar egy igen borúlátó nép, de nem ennyiből áll, ráadásul azért elég tágas kultúránk van.



7. a régi vagy helyi szokásokkal szembeni ellenségesség („Azt hiszik ezek az idióták, mert „hagyományt őriznek”, csak ők lehetnek magyarok?”),



8. "cinizmus („Lóhátról hátrafelé csárdásozó, csikós Rubik-kocka. Na az kell nekünk.”),"

Jaj, ne már. :D Minden népnél megvannak ezek a sztereotípiái, mi ezzel a baj?



9. "gúnyolódás („Népviselet? Úgy néz ki, mint egy csöves.”)"

Szerintem jó dolog a hagyományőrzés, ismerek ilyen embereket, és nem gúnyolódom rajtuk, mert épp, hogy nem úgy néznek ki, mint egy csöves.


10. "vagy undor („Lótrágyaszagú fosztogató barbárok voltak az őseink. Azóta sem változtunk.”)"

Igen, az őseinkre ezek elmondható. Aki viszont úgy érzi, hogy nem változtunk, az magán probléma. XD


17/L

2018. dec. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Mindenképpen megöli de nem bánom. Mindig is arról álmodoztam, milyen lenne, ha Amerikába születtem volna. Sokkal jobb!"


Érdekelne, hogy ez inkább az USA gazdasági erejének köszönhető (például magasabb fizetés, fejlettebb közmű), vagy annak a képnek amit kialakítottak magukról (például filmjeikben, médiában)?


Az előbbi esetben azonnal más ország felé néznél, ha ez a gazdasági erő megroppanna?


Az utóbbi esetben, mi történne, ha megérkezvén kiderülne, hogy ez csak féligazság volt?

2018. dec. 23. 01:52
 5/13 A kérdező kommentje:

2. kérdező:


"Teljesen igazad van. Amit magadról írtál, abból..."


Igen sajnos sokszor ez áll a háttérben. A kisembert nem kárhozatom, jobban akar élni és ha e-közben elveszti kultúráját, nyelvét, ne adj Isten nevét is, ám legyen. Csak az unokái jönnek rá, hogy mit is áldozott föl.


Néha rá kell jönni, hogy nem minden a pénz, nem csak ez járul hozzá az életminőséghez, az anyagú jóléten túl kell valami más is. Ahhoz, hogy tudd merre tartasz ismerned kell azt is, hogy honnan jöttél. Hogy az őseid nem csak egy értelmetlen ködbe vésznek. Azért éltek, harcoltak és haltak, hogy te élhess. Hagyd itt őket ha kell, de ne felejtsd el.

2018. dec. 23. 01:59
 6/13 A kérdező kommentje:

3. válaszoló (bocsi a másodikra kérdezőt írtam)


"Szerintem fontos, hogy egy népnek legyen kultúrája, de ha egy pl magyar embert jobban vonz egy másik népé, akkor azt is nyugodtan "művelhesse"."


Ezzel egyetértek, de sajnos azt is látni kell, hogy a késztetés a külföldi dolgok iránt, nem mindig önkéntes.


Nem könnyű észrevenni, mert például Amerikában mesteri szintre fejlesztették a látens, vagy nem létező piaci igények "kielégítését", vagy az ilyen piaci résekbe való betörést. Nem tudom másként kifejezni, de nekem a "nyomulás" szó jut az eszembe. A szabad választás mellett szükség van a kisebb kultúrák állami népszerűsítésére, védelmére is.


"Érthető, általánosságban több az angol (jó) zene, én is csak szinte angol nyelvű, néha olasz zenét hallgatok. Magyart több havonta."


Ezzel vitatkoznék, én inkább úgy mondanám, hogy több az angol nyelvű zene, mert népesebb Amerika és több az előadó. És e-mellett sokkal több teret is kapnak, azért mert nagyobb gazdasági erő áll mögöttük, közvetve és közvetlenül is. Továbbá abban az országban laknak ahonnan a jelenlegi tömegkultúra legfontosabb szállítóeszközei elterjedtek (számítógép, internet).


A piac jelenleg telített (szaturált) amerikai kulturális termékekkel, melyek többsége a semmitmondó vagy unalmas osztályba tartozik (bland). Ide nehéz betörni bennszülött termékekkel. Így a fogyasztó már kora gyerekkora óta ezekkel találkozik, az pedig törvényszerű, hogy egész életünkben többségében azokhoz a kulturális hatásokhoz ragaszkodunk, amikkel ekkor találkoztunk (vagy szó szerint vagy ezek leképezéseként). Például Amerikában én sem hallgatnék mondjuk japán zenét.


Itt van egy két szám, de csak azután mondj véleményt, hogy végig hallgattad:


Youtube:

Makám: Katona sirató (ez nagyon szép, jó a szöveg is)

https://www.youtube.com/watch?v=8z7WjHp7g_4


Youtube:

Kurul: Szív-dob-ban-ás (ez inkább pattogó, vidám ritmusú)

https://www.youtube.com/watch?v=HnboCHR4XrA


Youtube:

Arany Zoltán: Vitézek dicsérete (ez régi, de nagyon híres, újrahangszerelve)

https://www.youtube.com/watch?v=81SgTHg66QY


Youtube:

Tolna megye: Zöld erdőben (bukovinai-székely eredetű, nagyon szép, lassan indul, de vidám dallamba csap át)

https://www.youtube.com/watch?v=EYHmOgABkL0

„Külföldi termék, és azért valljuk be, nincsenek olyan nehéz dolgok ráírva.”


Tudok angolul, ez nem is baj. De például Amerikában, vagy Franciaországban elképzelhetetlen lenne, hogy egy terméken ne legyen helyi nyelven felirat. Vagy ha igen, akkor a fogyasztók ezeket tudatosan nem veszik meg, ami nemhogy idegengyűlöletnek nem számít, de üdvözlendő nemzeti kötelesség náluk.


„Ha az üzlettulajok szerint ez így jó, akkor hadd tegyék.”


Ez rendben is van, de ezzel egyben azt az üzenetet is hordozzák, hogy a helyi kultúra gyenge, vagy nem létező. Másrészt a külföldiek sem azért jönnek ide, hogy ugyanazt kapják, mint otthon. Tehát legalább legyen magyarul is kiírva.


„Vannak olyan szavak, amik szimplán bgyután hangzanak magyarul. Mondd el nekem szépen az awesome szót, mert a nagyon jó nem helyes fordítás rá.”


Rengeteg magyar szinonímánk van külföldi szavakra, ezeket általában a fiatalok mér nem ismerik (nem kell nagyon régiekre gondolni). A választékos kifejezésmódot sajnos nem oktatják, én is gyakran rovom fl magamnak, ha csak később jut eszembe egy adott, találó magyar szó.

Awesome: király!, döbbenetes!, lélegzetelállító, mesés,


Régen a fociban minden kifejezés angolul volt és pontos azért nem fordították le, mert szerintük bugyután hangzott magyarul: hátvéd=back, szöglet=corner, bead=centerez, kezezés=hands, stb. Ez csak akarat kérdése.


„Ismételten: egy népnek mindenképp legyen saját kultúrája, mert szerintem anélkül nem lesz öntudata. Viszont engem más népek egy-egy ünnepe sokkal jobban leköt, mint sok magyar.”


Ez magánügy, nem kényszerítenék senkit. Viszont az igaz, hogy sok magyarhoz el sem jut ünnepeink eredeti jelentése, vagy megünneplési módja. Egy „lesoványodott”, lényegében csak többlet, kiegészítő szabadságnak tekintett ünnep valóban nem túl izgalmas. Ezért is lenne mit tenni.


„Nyilván van, aki így gondolja, én nem. Azt viszont meg kell hagyni, hogy a magyar egy igen borúlátó nép, de nem ennyiből áll, ráadásul azért elég tágas kultúránk van.”


Valóban, az is igaz, hogy van egy jellegzetes sírva-vígadás jellege, ami a fiatalság körében nem túl népszerű, főleg ha figyelembe vesszük a jelenleg dívó boldogság (happy) kultuszt.


„Jaj, ne már. :D Minden népnél megvannak ezek a sztereotípiái, mi ezzel a baj?”


Igen ez néha vicces :). De van amikor komolyan kell venni a dolgokat, Amerikában sem gúnyolódnak George Washingtonnal állandó jelleggel.


„Igen, az őseinkre ezek elmondható.”


Ezen szakadtam :).

2018. dec. 23. 03:07
 7/13 Mansour ***** válasza:
100%

"Ahhoz, hogy tudd merre tartasz ismerned kell azt is, hogy honnan jöttél. Hogy az őseid nem csak egy értelmetlen ködbe vésznek. Azért éltek, harcoltak és haltak, hogy te élhess."

Ezek szerint színtiszta konzervatív a gondolkodásod, az értékrended. Megkérdezhetem, hogy akkor miért támogatod a melegházasságot?

Illetve a fenti pontjaidból és a 3-asnak adott válaszaidból az is egyértelműen kiderül, hogy fontosnak tartod a nemzeti értékeket. Ezzel kapcsolatban meg az érdekelne, hogy akkor miért nem szavaztál soha a Fideszre vagy a Jobbikra, és ha szavaztál egyáltalán, akkor kire. Ez persze magánügy, nem muszáj válaszolnod!

2018. dec. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Meghallgattam a linkelt zenéket, és szépek, de én mondjuk a buszon ülve, itthon nem ilyeneket hallgatom, hanem rock-ot, és alternative zenét.

Népzenét általában norvégot hallgatok, mert az tetszik a legjobban.

17/L

2018. dec. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia Mansour, bocs a kései válaszért, azért nem szavaztam a Fideszre, mert túl sok olyan korrupciós és nemzetpusztító lopásról tudok, ami számomra megbocsáthatatlan. Velencei-tó, Fertő-tó, teljes tétlenség a Benes-dekrétumok alapján elkobzott ingatlanok és földek miatt (ezek azok amiket egy-két éve sajátított ki a Szlovák állam, arra hivatkozva, hogy a háború után "elfelejtették"). A jobbikra, meg azért nem, mert sok olyan taggal találkoztam vagy láttam, aki anti-szemita volt. (nem megbélyegzésként, ők saját magukat is így látták). Nagyapámat pedig elfogták, és ki akarták végezni a nyilasok 1945-ben. Csak a szerencsén múlt, hogy meg tudott szökni, ha ő nincs én sem lennék itt.


Nagyrészt nem pártokra szavaztam, hanem másik párt ellen. Helyesbítek, az egyik összefogásos Jobbikos helyi jelöltre leszavaztam, de csak azért, mert ő nyerte az előválasztást és nem volt más. Amúgy MZP szavazó voltam, de hatalmasat csalódtam benne. Soha többet!


A melegházasságot gazdasági alapon támogatom, a lényeg az, hogy nehogy már az akivel évekig együtt élsz, mert a házastársad, ne örököljön utánad semmit. Ez gazdasági diszkrimináció. Más kérdés: Az hogy melyik vallás kit hajlandó összeadni, az adott egyház magánügye.

2023. febr. 24. 00:17
 10/13 A kérdező kommentje:

8-as köszönöm, hogy meghallgattad őket.


Ajánlom még a Mongol: The HU.


Rock, de mongol elemekkel. Egy két számuk hihetetlenül jó.

2023. febr. 24. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!