Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Demografiai kerdes. Miert van...

Demografiai kerdes. Miert van az, hogy mig Europa gazdag orszagaiban is egyre kevesebben vallalnak gyereket, az USA-ban nagyon sok a nagycsalados, sok gyerek szuletik?

Figyelt kérdés
Miert van ez a kulonbseg, ha Nemetorszagban vagy Belgiumban egy atlagos csalad semmivel sem el rosszabbul, mint az USA-ban? Es az USA-ban meg anyagi tamogatast sem ad az allam...akkor Europaban miert nem vallalnak az emberek gyereket?
2010. jún. 28. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Amerikában is csak a vallásos vagy a szegényebb családok körében van több gyerek... a gazdagabb, nem vallásos családok pont annyira vállalnak több gyereket, mint Ny-Európában.
2010. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem igy van. En az USA-ban elek es latom, hogy nagyon sok gazdagabb csaladnak is 3-4-5 gyereke van (fehereknek is). Szerintem ez gondolkodasbeli kulonbseg lehet. Egyebkent azert erdekes kerdes, mert az abortuszok szama ettol meg magas. Azt vettem eszre, hogy itt egy no nem csinal olyan nagy ugyet a szulesbol, terhessegbol, termeszetesebbnek veszik.
2010. jún. 28. 17:49
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Ez van, mindenkinek más a mentalitása. Téged ez zavar? Az amúgy jó dolog ha ott nem csinálnak nagy ügyet belőle, mert itt borzalmas hogy túl misztifikálják. Amúgy hogy kevesebb gyerek van az nem zavar, én sem akarok gyereket. És akkor mi lesz? Semmi.
2010. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk a mai fiatalasszonyok ha terhesek és szoptatnak,akkor elvárják.hogy mindenki csodálja és körülugrálja őket,mert ugye a hormonok működnek. Hisztiznek,depressziósok stb. Amíg nem veszik tudomásul,hogy ez egy természetes állapot,nem viszik tudomásul,hogy egy gyereket nem kell állandón dajkálni,hisztizni,hanem normálisan nevelni,addig marad az egyke.
2010. jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet az is benne van hogy az ittetni viselkedés miatt nem olyan népszerű a terhesség, gyerekvállalás, mint ott ahol természetesnek veszik.
2010. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Engem csak azert zavar, mert nekem 2 gyerekem van es sokan szoktak kerdezni, hogy "csak ennyi van?" es ha mondom, hogy nem is szeretnenk tobbet, akkor furcsan neznek ram vagy mondjak, hogy hatha kesobb majd meggondolom magam.
2010. jún. 28. 19:45
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Inkább örülni kéne, hogy csökkenés van így is túlnépesedés van, bioüzemanyag is azért van kevés, mert sok kaja kell az embereknek. És ilyen 21 milliárd körüli emberszámot hallottam évtizedeken belül. Bár az a baj hogy a civilizált népek nem szaporodnak, csak India+ Afrika, azokra az emberekre nincs szükség... csak élnek mint az állatok, majd bevándorolnak Európába és itt élősködnek.


Én Magyarországon azt vettem észre, hogy csak a csúnya nők vállalnak gyereket. Mindig figyelem a játszótérnél. Úgy fogunk kinézni, mint az angolok.


Amúgy az amerikaiak még könnyen szaporodnak, kizsákmányolják a természetet, napi több száz km-t pöfékelnek el, minden 16 éves kocsit kap, az olaj ömlik a tengerbe rá se bagóznak... így könnyű szaporodni, felelőtlenül, nem gondolva semmire, a következő generációkra, csak a most, a most, a most...

2010. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azert annal bonyolultabb a helyzet, hogy a csunyaknak van gyereke, a szepeknek meg nincs. Ez nagy leegyszerusites lenne. Szerintem az amerikai emberek nagyon rendesek, nem hiszem, hogy spanyol vagy egy nemet felelossegteljesebb lenne. Epp arra gondoltam, hogy esetleg vmi kulturalis kulonbseg miatt nem akarjak a gyerekkel jaro felelosseget Europaban, ott talan jobban megszakitja egy gyerek a karriert?
2010. jún. 28. 23:26
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert az amerikaiak butábbak,több a vallásos.
2013. nov. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert átlagban vallásosabbak, mint az európaiak, és konzervatívabbak is (úgy tudom, hogy csak néhány állam nagyon fejlett és felvilágosult, a többségben konzervatívabbak az emberek, mint Nyugat-Európában).
2017. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!