Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Egyéb kérdések

A kérdés

Privát eü biztosított vagyok. Lesz egy állásom, ott kérik a TAJ kártyát. Nem mentesülök a 7% állami eü járulék alól?

Külföldön éltem, egy ideje itthon vagyok és vállalkozó, nem állami hanem privát eü pénztárnál. Viszont lesz egy állásom a Munka Törvénykönyve alapján (idömbe belefér) és állítólag vonni fogják a 7% állami eü járulékot?? Pedig nem akarom igénybe venni! Lehet ez alól mentesülni, hiszen van már privát.

Valaki? Köszönöm

jan. 3. 21:17  Privát üzenet  

A válasz
Nekem anno (nem regen volt ez, nincs egy eve), amikor kulfoldre koltoztem es kijelentkeztem a tb-bol, akkor azt mondtak, hogy a tb nem opcio, hanem egy kotelezoen fizetendo jarulek, minden magyar lakosnak (aki nem diak, ovodas stb.). Az hogy neked emellett van mas, az egyeni dontes. Ha van magyar lakcimed, akkor kotelezo fizetni, sajnos (nem mintha erne valamit :D). Illetve, ha nem jelentkeztel ki elozoleg, akkor büntetnek is.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont jan. 4. 07:03 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Meddig biztosított a betegbiztosításom, vagyis mikortól kell TB-járulékot fizetnem (ha más nem fizeti helyettem)?
Ha a munkáltatóm bejelentett, azt kell jelezni a tb - NAV felé?
Miért biztosított megfelelő körülményeket a Kárpát-medence a magyaroknak?
Angliaban elek, tanulok igy sem munkavallalo, sem vallalkozo nem vagyok de biztositott vagyok. A Tarsadalombiztositasi kotelezettsegemet nem tudom lemondani otthon . Mit tegyek?
Végeztem az iskolával, tb járulék fizetési kötelezettségem mikor keletkezik?
Pontosan melyik egészségügyi adó vagy járulék fizetése alapján lesz valaki biztosított a TB-nél?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!