Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Privát eü biztosított vagyok....

Privát eü biztosított vagyok. Lesz egy állásom, ott kérik a TAJ kártyát. Nem mentesülök a 7% állami eü járulék alól?

Figyelt kérdés

Külföldön éltem, egy ideje itthon vagyok és vállalkozó, nem állami hanem privát eü pénztárnál. Viszont lesz egy állásom a Munka Törvénykönyve alapján (idömbe belefér) és állítólag vonni fogják a 7% állami eü járulékot?? Pedig nem akarom igénybe venni! Lehet ez alól mentesülni, hiszen van már privát.


Valaki? Köszönöm


2019. jan. 3. 21:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem anno (nem regen volt ez, nincs egy eve), amikor kulfoldre koltoztem es kijelentkeztem a tb-bol, akkor azt mondtak, hogy a tb nem opcio, hanem egy kotelezoen fizetendo jarulek, minden magyar lakosnak (aki nem diak, ovodas stb.). Az hogy neked emellett van mas, az egyeni dontes. Ha van magyar lakcimed, akkor kotelezo fizetni, sajnos (nem mintha erne valamit :D). Illetve, ha nem jelentkeztel ki elozoleg, akkor büntetnek is.
2019. jan. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!