Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Angliaban elek, tanulok igy...

Keshu kérdése:

Angliaban elek, tanulok igy sem munkavallalo, sem vallalkozo nem vagyok de biztositott vagyok. A Tarsadalombiztositasi kotelezettsegemet nem tudom lemondani otthon . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
munkaszerzodest v pedig a biztositas befizeteset igazolo bizonylatot kernek..ezzel persze nem nem tudok szolgalni.

#TB #kulfoldon elok
2014. júl. 6. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne mondj le semmit, ne jelents be semmit. Ha esetleg hazaköltözöl majd, akkor fizesd otthon / fizeti a munkáltatód otthon a rádeső rész levonásával a bruttó béredből, természetesen. Majd észreveszik, ha akarják, ha kérdés merül fel, külföldön, EU-n belül dolgoztál és fizettél TB-t. Ha ez nem tetszik nekik, tegyél rendőrségen feljelentést a NAV ellen és a személy ellen is aki a levelet írta, hivatali visszaélés keretében elkövetett csalás kísérletnének vádjával, figyelmeztetés és levelezgetés nélkül.


EU-n belül nem kell, és nem is fizethetsz legálisan több országban TB-t, nem kell bedőlni a NAV lehúzogató próbálkozásainak. Ha hallgató vagy angliában, a tandíjadból fizeti az egyetem a TB-det.

2014. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Közöld hogy hallgató vagy, az egyetem fizeti a TB-det a tandíjból esetleg, amelyet az egyetem egy levéllel (angol divat ugye) igazolhat. Ha ez sem tetszik nekik, ne csinálj semmit, nem a te felelősséged, ha vergődnek perre viheted, lásd fentebb.


Alternatíva: igényelj NI számot (ezt hallgatóként is megteheted simán), meg is kapod. Közöld az NI számod a a magyar rabló cigány hivatalkákkal, azzal, hogy az NI hivatalos referencia a TB-dre (mint otthon a TAJ szám), innentől oldják meg ahogy akarják a brit TB rendszeren keresztül.


Munkaszerződést, meg semmilyen más szerződést, soha ne adj ki magyar patkánynak, de főbérlőnek se (Angliában sem, Magyarországon sem). Elővigyázatossági jótanács.

2014. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!