Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig biztosított a betegbizt...

Meddig biztosított a betegbiztosításom, vagyis mikortól kell TB-járulékot fizetnem (ha más nem fizeti helyettem)?

Figyelt kérdés
30-án lejárt a határozott idejű szerződésem, nem kértem a hosszabbítását. Tudtommal, illetve több forrás szerint a jogviszony megszűnése után van 45 nap "türelmi idő". Ez így rendben is volna, de az Ügyfélkapun keresztül nézve azt látom, hogy a jogosultságom 30-án lejárt, míg ugyanott azt látom, az egyetem elvégzése után még két hónapig tartott a jogviszony. Most biztosítva vagyok, vagy sem?

2016. júl. 3. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van, még 45 napig fennáll a jogosultság, ha maga a munkaviszony is legalább 45 napos volt. Ha nem, akkor még addig, ameddig a munkaviszony tartott.


Amit az Ügyfélkapun látsz, az teljesen korrekt, hiszen ott a jogviszony megszűnését látod, a 45 (vagy kevesebb) napot, amíg továbbra is jogosult vagy, hozzá kell számolni. Az egyetem elvégzése után a diákigazolványra való jogosultságig tart az eü. szolgáltatási jogosultság is, vagyis ha tavaszi félévben végeztél, akkor október 31-ig, ha ősziben, akkor március 31-ig, és erre kell rászámolni a 45 napot.

2016. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. júl. 3. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!