Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nincs ma nagyon sok...

Miért nincs ma nagyon sok fiatalnak Magyarság-tudata? Sajnos az én 20 éves fiam sem lett fogékony a témára, pedig igyekeztem úgy nevelni. Ez fáj nekem.

Figyelt kérdés

#Magyarság-tudat
2019. febr. 3. 12:58
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
2019. febr. 3. 13:05
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a magyar kultúra gyönyörű, de őszinte leszek: van pár olyan ország, aminek jobban tudok azonosulni a kultúrájával, gondolom, mert jobban érdekel, vagy csak számomra jobb értékeket közvetít.

Némi idő elteltével mindenki megtalálja azt, ami közelebb áll a szívéhez. Kényszeríteni senkit nem lehet semmire.

Olvastam magyar népmeséket, de Andersen és Grimm jobban megmaradt.

Kevés magyar zenét hallgatok, mert más népé jobban tetszik. Itt most népzenére gondoltam, rock-ot csak külföldit hallgatok.

Szeretem a magyar tájat (Mátra, Bükk), de más hegyeket és erdőket is úgy bejárnék.

Örömmel venném, ha kifejtenéd, hogy mire gondolsz magyarság-tudat alatt. Nem, nem éneklem el minden reggel a Himnuszt.

18/L

2019. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem olyan korlátozottak a lehetőségek, mint a korábbi generációkban. Gyakorlatilag az internetnek köszönhetően egy nagy globális virtuális faluban élünk ha úgy tetszik. Bármikor megismerhetek embereket a világ bármely tájáról, az utazás, költözés is sok esetben könnyebb. Az ember nincs rákényszerülve hogy Magyarországon tervezzen jövőt vagy itt alakítson ki kapcsolatokat, ha ugyanezt bárhol megteheti. Más helyek pedig sokaknak vonzóbbak.

Na meg sokan eleve nem is értik a nemzeti öntudat értelmét, egyszerűen egyenlőként tekintenek minden emberre, és semmivel sem jelent többet vagy kevesebbet nekik valaki csak mert egy bizonyos országban született.

Az ilyen emberek számára gyakorlatilag megnyílt a világ.

2019. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 100% magyar vagyok, ennek ellenére cseppet sem érdekel a Hortobágy, a népitánc, vagy a magyar írók, költők írásai. Viszont érdekel a skandináv, vagy az angol történelem, kultúra. Nem érzem magam rossz embernek.
2019. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne fájjon. Neked van egy bizonyos világnézeted, neki pedig van egy másfajta, ezt pedig jó, ha kölcsönösen tiszteletben tartjátok, mert többek közt ezen alapszik egy normális kapcsolat.


Talán épp ott rontottad el, hogy igyekeztél egy általad helyesnek tartott nézetet a nevelésen keresztül ráerőltetni, de mint tudjuk, ha egy gyerekkel valamit meg akarsz utáltatni, annak a legjobb módja, ha kötelezővé teszed. Belőlünk sem lehet meggyőződéses marxista, annak ellenére, hogy úttörődalokat énekeltettek velünk, sőt... bármi iránti szeretet csak belülről jöhet.


Az pedig, hogy egy országos jelenség, hogy egyre kevesebb fiatalnak van "Magyarság-tudata", szintén amiatt van, hogy azt erőltetik, jelen esetben a regnáló kormány az oktatáson keresztül. Addig, ameddig Gyurcsányék alatt az Árpádsávos zászló, a "vesszen Trianon"-ozás, a Nagy-Magyarországos póló hordása és a Kárpátia hallgatás egy módja volt az ellenállásnak, az azok által közvetített felfogással őszintén és szenvedélyesen tudtak a fiatalok azonosulni, de mára a hatalom puszta propaganda-eszközeivé silányultak - épp mint egykor a Május 1-i felvonulás.

2019. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Talán mert napjainkban európa pöcegödreként tartják számon?

Mire kéne büszkének lenni? Arra, hogy 49%-os szavazattal egy párt 2/3-os többséget alkot?

Arra, hogy Bulgárián kívül minden EU országnak magasabb az életszínvonala?

Arra, hogy fenntarthatatlan a jelenlegi nyugdíjrendszer?

Arra, hogy nálunk a legmagasabb az áfa?

Arra, hogy befizeted a tb-t, aztán mehetsz maszek dokihoz fizetni?

Arra, hogy egy átlagos családba született embernek nulla kitörési lehetősége van?


Jaaaa tudom.

Petőfire. Meg Adyra. Ja, meg VESSZEN TRIANON


Fel kéne ébredni, 2019-et írunk

2019. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok arra büszke, hogy európa pöcegödrébe születtem bele, ez minden.

Szerencsére már nem azon a sertéstelepen élek :)

2019. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
44%

7


A komplexusaid viszont megmaradtak.

2019. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%

Sokan félreértették szerintem a kérdést, nem azzal van a gond, hogy valakit nem érdekel pl a magyar történelem, vagy a néptánc. Az rendben van, ettől még lehet hazafi, jó magyar.


A gond inkább az ilyen 7-es félékkel van, akik szerint menő utálni az országot, a nemzetet, mert nekik valami nem sikerült az életben. Mondjuk ennél is szánalmasabb az, aki nem sértődöttségből, hanem politikai meggyőződésből határolódik el a magyarságtól és a magyarságtudattól.


Bár a politikai tesztek szerint inkább balos vagyok (én magam függetlenként tekintem önmagamra), de szerintem a liberalizmus hihetetlenül sokat árt a nemezettudatnak, és nem csak itthon.

2019. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
96%

Kedves kérdező, ne vedd zokon, de a nemzettudat egy 19. századi eszme, most meg a 21. században vagyunk :) A nemzet nevében, a nemzetre hivatkozva gyűlölködnek az emberek és a vezetés már 150 éve, rengeteget ártva ennek a közösségnek.


Lépjetek túl rajta, ahogy arra se büszke már senki, hogy nemesi származású.

2019. febr. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!