Milyen város Pozsony?

Figyelt kérdés

2019. febr. 6. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Hasonló mint Budapest csak kisebb de ugyan olyan főváros átfolyik rajta a Duna van egy vár is ott ami egy dombra van építve van több toronyház is nekem szimpatikus hely
2019. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Éltem ott egy évet. Szerintem unalmas, jellegtelen főváros, nem igazán lehet ott bármit is csinálni. A belváros alig 2-3 óra alatt bejárható, utána már csak panelhegyek vannak.
2019. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Mire vagy kíváncsi? Milyen értelemben kérdezed: szórakozás, közlekedés, magyar gyűlölet, közbiztonság,tömegközlekedés vagy autóval, egyetemi képzés stb?
2019. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
26%
Ha akarod, bemutatom...
2019. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
75%
A Magyar királyok koronázó városa!
2019. febr. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Mire vagy kíváncsi? 2 dolog, ami hirtelen eszembe jut:


Döbbenetes tempóban fejlődik. Tízesével nőnek ki a toronyházak a földből és az eget toronydaruk tucatjai borítják. Nem viccelek. De nem csak toronyházak épülnek, minden második sarkon van egy lakóépület projekt is.


Tavaly nyártól itt is van Bubi, csak itt Slvonaft BAJK-nak hívják. Ránézésre is hasonló, ami nem csoda, tekintve hogy a Slovonaft a MOL leánya.


A belváros kicsi, de hangulatos. A látnivalók le vannak írva itt, meg tele van az internet turistás weblapokkal.

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__6818234-mit-l..

2019. febr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%
Az Bratislava és Szlovákia fővárosa
2019. febr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó te még is mit képzelsz magadról?

A varos történelmi neve Pozsony helyi magyarok is igy hivjak, tehat nem tudom mire alapozod ezt a Bratislavázást. Esetleg ha lenne valami fogalmad is a dolgokról, hogy pl P. J. Šafárik szlovák történetíró, régész tévesen rekonstruálta a város régi nevét: azt hitte, hogy az nem a Braslav, hanem a Bratislav névből származik. Korábban a város szlovák neve Prešporok volt, talán nem járna ösze vissza az az okoskodó pofád.

2019. febr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Én laktam Pozsonyban. Hasonló, mint egy vidéki nagyváros. Mint például Szeged. Igaz, annál azért jóval nagyobb, meg a lakosság is több, de hasonló. Értem itt azt, hogy van egy szép belváros, amit egy nap simán meg tudsz nézni, a többi meg semmi extra. A vár, a Duna part, meg a hangulatos sétáló utcák nagyon ott vannak. Az UFO híd olyan csúnya, hogy az már szép, a Szlovák Rádió épülete meg egyenesen bizarr. Szerintem mindenképpen megéri. Hangulatos kis helyekből is van bőven, ha enni, inni akar az ember, az árak sem voltak vészesek, mikor én kint voltam (2017-ben). Bulik szempontjából, fényévekre van Budapesttől, ezen a téren is amolyan "vidékies" hangulata van, bár ezt azért nem ugy kell elképzelni, hogy egyáltalán nincs éjszakai élet. Szóval mindenképp pozitív a végeredmény.
2019. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Én Székesfehérvarhoz tudnám hasonlítani. Kicsi belváros, amit panelok vesznek körbe
2021. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!