Kezdőoldal » Utazás » Európa » Osztrákok és szlovákok mely...

Osztrákok és szlovákok mely várost látogatják leginkább: Sopront, vagy Győrt? Bevásárlás, nézelődés céljából.

Figyelt kérdés

Sopron esetén - a város varázsa mellett - szólna az az érv is, hogy közel van a határhoz.


Győr viszont "felkapottabb", többen lakják és pálya mellett fekszik...


Bécstől, Pozsonytól egyik város sincs közelebb, vagy messzebb, így a távolság kérdése nem mérvadó.


Azok válaszát várom, akiknek van rálátása, vagy jobb esetben tapasztalata ez ügyben!



2016. dec. 19. 21:10
 1/7 meszike91 ***** válasza:
100%
Sopronban sok osztrák van, szlovák nem igazán. Győr szerintem nem túl felkapott az osztrákok körében, viszont szlovákok/szlovákiai magyarok vannak ott.
2016. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mosonmagyaróvárt, csak rá kellett volna nézned a térképre...

Sopronba szinte csak osztrákok járnak.

Győrbe inkább olyan szlovákok és szlovákiai magyarok akiknek közel van.

2016. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mert szerinted egy térkép kiírja, hogy ide, vagy oda kik és pláne milyen nagy számban mennek?!


Én még nem láttam ilyet, de te tudod...


Első:


"Sopronban sok osztrák van."


Tényleg járnak át szép számmal Bécsből, vagy legalább a "közelből"? :) Fontos lenne tudnom!


Második:


"Győrbe inkább olyan szlovákok és szlovákiai magyarok, akiknek közel van."


Tehát akkor szerinted Szerdahelyről igen, de a fővárosból nem sokan?

2016. dec. 20. 13:55
 4/7 anonim ***** válasza:

A térkép nem írja ki, de gondolhatnád, hogy napi cikkekért nem utaznak az emberek ma már 80-100 km-eket. Mosonmagyaróváron szinte minden országos élelmiszer hálózat boltja megtalálható. A Tesco itt hozza országos szinten az egyik legjobb forgalmát. Ruhákért a szlovákok Parndorfba mennek és Bécsbe, de Pozsonyban is van minden. Pozsony ide 30-35 km, erről ennyit.

Az osztrákok a fodrászokat, kozmetikusokat, fogorvosokat, éttermeket keresik fel és közben vásárolgatnak is, de korántsem úgy , mint 15-25 éve, csak egy bevásárlásért már nem éri meg átjönni nekik.

Győrbe valóban inkább a csallóközi magyarok járnak vásárolni és szórakozni is. A szlovákok nyilvánvalóan nem ülnének be egy győri mozi előadásra.

Győr, Sopron vagy akár Pozsony is nagyon hamar bejárható turista célból, szóval hiába lakik hozzájuk közel valaki, biztos nem fog évente többször elmenni oda csak úgy sétálgatni.

2016. dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A pozsonyiak inkább Ausztriába járnak át vásárolni (Heinburg, Pandorf) de ha Magyarországon van valami dolguk, akkor se mennek Mosonmagyaróvárnál messzebb. Én személy szerint nem hagyom el a várost egy vásárlás kedvéért. Pandorfban én is voltam egyszer kétszer, de mindig megbántam.
2016. dec. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mit találtál ott (vagy mit nem? ^_^), hogy ennyire csalódtál? :)
2016. dec. 21. 11:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem jön be. Nagy a tömeg, lehetetlen parkolni, és minden baromi drága. Azon kívül untat is a ruhavásárlás. Lányoknak való :)
2016. dec. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!