Kezdőoldal » Utazás » Európa » 3-4-5 napra Bécs, Pozsony,...

3-4-5 napra Bécs, Pozsony, vagy Belgrád?

Figyelt kérdés

Bécsben és Belgrádban már voltam átutazóban, Pozsonyban még úgy sem.

Mindegyik mellett vannak érveim és ellenérveim is, pl Szerbiát utálom, de nem akarok utálni egy országot se, így feltett szándékom lett megszeretni. Szlovákiával már sikerült (Szlovákiában már voltam, de Pozsonyban még nem). Bécs egy olyan város, ahol rajtam kívül kb minden magyar volt már, nem is egyszer... Az a baj, hogy engem Bécs inkább a vásárlási lehetőségek miatt vonz, viszont jelenleg nincs túl sok költőpénzem (ráadásul Bécs alapból drágább hely).

Egyedül utaznék, június végén. Szeretem az olcsó, finom streetfood-okat, az építészetet, a sétákat a városban, de a természetet is (olcsó, közeli day trip ötletek is jöhetnek).



2017. jún. 9. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Pozsonyban max egy-két órát tudsz eltölteni, és mindent láttál már + sörözöl egyet.

Belgrádba az menjen akinek ott van dolga.

Bécsben viszont hetek kellenek, hogy mindent megnézzél. Nem lehet megunni.

2017. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a sört. A kávét viszont igen. Én kocsmák helyett kávézókba járok ilyenkor. :D Szóval te Bécsre szavazol. Mennyi költőpénzt érdemes szánnom egy pár napra szerinted?
2017. jún. 9. 23:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Drága jó kérdező, az utazásbül valami nagyon fontos dolgot nem értettél meg. Ugyanis ez nem arról szól, te szeretsz-e kávét szürcsölgetni egy teraszon.

Mondanám, hogy valami egészen másról, de amikor azt írtad, "engem Bécs inkább a vásárlási lehetőségek miatt vonz", úgy éreztem, menthetetlen vagy az utazás témakörben.

2017. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sosem értettem ezt a "mennyi költőpénzt vigyek" c. dolgot!


A pénztárcámban mindig van pár száz Euró papírpénzben és apróban, mert nem mindenhol fogadják el még a bankkártyát. Amúgy bankkártyát használok mindenhol. Az azon lévő összeg, meg nem egyenlő a "költőpénzzel".

(Költőpénzzel a gyerekek mennek.)

Kávézni én is szoktam, de nem ezért utazgatok. Amúgy elég drága mindenhol.

Bécsbe Adventkor minden évben kinézek, már csak a hangulat miatt is.


Ha kevés pénzből gazdálkodsz, akkor javaslom a csoportos buszos utakat, mert azok 5-6 ezerből kijönnek.

2017. jún. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2-es, ez nagyon nem talált. Pont én vagyok az, aki ugyanazt szokta mondani másoknak, hogy egy utazás sokkal több a nevezetességeknél. Hogy egyedül utazni a legjobb dolog a világon. Hogy ha eltévedsz külföldön, akkor az nem tragédia, hanem egy tök jó lehetőség, hogy megismerd az adott várost. Hogy nem csak a fővárosokat érdemes megnézni, hanem a kisebb, kevésbé ismert helyeket is. Hogy a hostelek nem is rosszak, épp ellenkezőleg. Hogy nem őrültem meg, amiért idegeneknél szeretnék aludni, miután stoppoltam egy pár száz km-t. Az utazás az életem. 8-ból 7 tetkóm utazós. Az instám is utazós képekkel van tele. Az utazás az életem. Tényleg annyira nagy baj lenne, hogy sör helyett kávéznék?
2017. jún. 11. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!