Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Utcán nőknek önvédelem?

Utcán nőknek önvédelem?

Figyelt kérdés
Utcán, sötétben mennyire jogos, és mennyire hatásos egy nőnek, ha tökön rúgja a támadóját? Nektek mi errőla véleményetek?

2019. febr. 9. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sosem gondkodtam azon hogy tökön rugom ha esetleg megtámadnak, de nyilván ha nincs nálad más akkor ez is egy megoldás. Én gázsprayt hordok magamnál.
2019. febr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
o...szóval akkor fájhat annyira a támadónak, hogy harcképtelenné tegyem?
2019. febr. 9. 23:40
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Minden embernek van gyenge pontja. Nyomd ki a szemét.
2019. febr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
A t.rúgás nem minden esetben tutimegoldás, mert ezzel van, akit csak felspanolnak jobban. Van jobb megoldás, pl.: aikido-fogások.
2019. febr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

aikido-fogások.. ja biztos nagyon értesz hozzá


12 év thai-box után én úgy gondolom hogy ha csak nem küzdő sportolsz sok éve, semmi esélyed.. sőőt, még ha ügyes is vagy egy nálad nagyobb ember összedobozol akár egy ütésből.

a legjobb ha van nálad gázspray, és ha jó erősen tökön térdelnek hidd el az senkit nem fog felspannolni mert nem jó érzés, hanem kvára fájdalmas érzés. de ha hangosan segítséget kérsz az is elriaszthatja a támadót.

2019. febr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy merek hazamenni, hogy a kulcscsomó nyakbaakasztója a csuklóm köré tekerve, a kulcsok pedig kilógnak az ökölbe szorított ujjaim között. Nem mondom, hogy nem fognak lecsukni, ha így védekezek, de akár meg is erőszakolhatnak.


Nálunk munkásszálló nyílt, egyre több a c illetve az egyik olyan környék vagyunk, akikre rákergették a Hős u - Zách u - Pongrác út kiszorított drogosait.



Gázspray-n gondolkozom, de elő kell venni, elsülhet rosszul és állítólag nem olyan erős, a paprikasrpay-ért pedig lecsuknak.


Az önvédelmet tuti felveszi a kamera, ilyen az élet. Azt nem tudom, mi van akkor, ha pont úgy fordul oda, hogy pont az önvédelmet veszi csal fel.

Én azt vallom, megtámadott, ő azt, hogy én támadtam meg őket...

2019. febr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
45%

PAPRIKASPRAY


Annak nem számít, hogy csúszós/jeges a járda, és e miatt nem tudsz elfutni. Nem számít, hogy sérült a kezed/lábad. Nem számít, hogy a támadó mennyivel erősebb/gyorsabb/képzettebb nálad.


Rendőrség?


1.: Hányszor igazoltattak már olyan szinten, hogy táska és ruha átvizsgálás?

2.: Sima pénzbírság. De inkább 50 a rendőröknek, mint nemi erőszak után a dokiknak!


[link]

2019. febr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#4 szerintem ha ott rúgnak meg valakit, tuti fájna neki
2019. febr. 10. 12:16
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
52%
Ha sikerül valakit normálisan tökön rúgni, az garantáltan harcképtelenné teszi egy időre.
2019. febr. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Pár válaszból látszik, hogy egyesek elég komolyan veszik ezt a támadós dolgot. Ennek következtében volt már rá példa, hogy az állítólagos áldozatok ártatlan emberekre támadtak rá... Az "aikido-fogások" komment is érdekes, még egy profi sportoló se fix, hogy megtudja magát védeni, ha megtámadja egy nála nagyobb, akár utcai harcos vagy csak szimplán sötét van... Azt mondom el kell kerülni az ilyen helyeket ahol nagyobb az esély a támadásra, illetve a gáz spray nem rossz megoldás, hiszen az nem okoz maradandó sérüléseket.
2019. márc. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!