Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Önvédelmi célból milyen...

Önvédelmi célból milyen harcművészetet javasolnátok a nőknek?

Figyelt kérdés

Mindenhol a krav maga-t hirdetik nagyon, de ahogy utánaolvastam, nincs sok értelme.

Szeretem az ütős-rúgós edzéseket pl. kick box aerobic, de tudom, hogy ez egyáltalán nem olyan, mint ha tényleg harcművészetet tanulna az ember... Szerintetek huszonévesen nem késő még elkezdeni valamelyiket?



2014. febr. 10. 15:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem késő, nem késő: muszáj.


Nőknek kifejezetten a lágy stílusok adnák (wudang, taichi, aikido) de könnyebb Jujutsu edzést találni, és ez is jó.

2014. febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%
harcművészetet semmiképen nem ajánlanék önvédelemre, hiszen az elsajátításuk egy élet munkája, nem hülyeségből van ott az a művészet szócska... az olyan küzdősportokkal mint az említett krav maga, Judo stb stb még talán van némi esélyed elsajátítani hatékony fogásokat, de a tényen ez sem változtat, hogy nő vagy, és ha egy 120kg os steroidhuszár kancigány meg akar erőszakolni, az meg fog erőszakolni... inkább sprintelj.
2014. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
de önvédelemre én gázspray hordok magamnál, kék övem van Judo ból, de eszembe nem jutna önvédelemre használni, ha para van fújok és futok.
2014. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
van benne valami :D
2014. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Oké, ebben igazatok van, nyilván tudom, hogy ettől még nem fogok leteríteni egy nagydarab fickót. De talán arra jó, hogy ne érezzem annyira tehetetlennek magam, vagy elsajátítsak egy-két hasznos mozdulatot. Meg egyébként is érdekelne valami hasonló mozgásforma, ezért is kérdeztem.
2014. febr. 10. 21:30
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Na, végre valami amiben nem értek egyet Sperseussal 100%-ban!


Már furcsa volt kissé, hogy minden egyes szavával egyetértettem :)


Mekkora erő kell egy 120 kilós ember leterítéséhez?

Én azt mondom különösebben nem nagy, csak jó irányból/jókor kell használni.


Én edzésen ha ezt a jó szöget nem találom meg, akkor már nem is erőltetem, ha több erőt kell kifejtenem mint amire egy 50 kilós nő kényelmesen képes, akkor nekem már derogál erőltetnem mondjuk a földrevitelt. Nem azért, mert nem tudnám teljes erőből csak azért is megcsinálni, hanem mert izomból dolgozva a mozdulatok hatékonysága korlátozott.


Egyetlen értelmes út van az igazi erő felé, és ebben nem korlátozó tényező a női test gyengédsége: okosan és lágyan kell mozogni. Az önvédelem pont nem izomzat és erőkülönbségekről szól, ezért van mindig komoly esélye egy rutinos harcművésznek.


Egy nő, 3-4 év önvédelmi taichi edzéssel a háta mögött, sokakat meg tudna lepni.


Ja, a meglepetés szó egyenértékű a győzelemmel utcán.

2014. febr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Hát az itt leírtakból nem sok mindennel értek egyet :)

Először is, "Nőknek kifejezetten a lágy stílusok adnák (wudang, taichi, aikido)" a thaichi még csak nem is igazi harcművészet, legalábbis ahogy itthon tanítják, önvédelemre meg aztán pláne nem jó.


Másodszor, "harcművészetet semmiképen nem ajánlanék önvédelemre" ez meg a legnagyobb hülyeség, a harcművészet pont hogy erre való, a küzdősportok pont úgy jöttek létre, hogy a harcművészetekből kivették a legdurvább dolgokat, egy nőnek pont ezeket kellene megtanulni hogy egyáltalán esélye legyen


Az én véleményem, hogy küzdősport főleg gyengébb nőnek nem sokat ér, kick-box, thai-box stb. nem tudsz akkorát ütni, rúgni, hogy padlóra küld.

A harcművészet már más tészta, ott sok olyat tanulsz amit küzdősportban nem tanítanak, mert szabályellenesek, de az utcán nincsenek szabályok. Ha csak annyit megtanulsz, hogy hogyan szabadítsd ki a kezed, ha valaki megragad, rúgd herén és mondjuk lakáskulccsal bökj egyet a szemére, majd sprint, már nem kezdted el hiába :) (és ez egy 120 kilós ember ellen is működik és erő se kell hozzá, csak sok gyakorlás)

2014. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Jah és még annyit, hogy a krav maga, nem küdősport :D hanem önvédelmi rendszer, ami pont hogy különböző harcművészetekből lett összeállítva, a hatékonyságáról nem ítélkezem, mert soha nem voltam egy edzésen sem, láttam nagyon jó és nagyon gáz videókat is :)
2014. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a taichi nem harcművészet?

Az egyik legerősebb, éppenséggel.


Hogy Magyarországon sok kamu taichi van? Nos a többi kungfu stílus sem büszkélkedhet olyan sok hiteles, komoly edzéssel.

Amiből sok jó edzés van, az az ökölvívás és a birkózás, illetve harcművészetek közül a Jujutsu. A többi stílus legyen akár harcművészet vagy küzdősport nagyon sok esetben igen gyengén vannak oktatva, meg sem közelítik az eredetijüket.


De minden esetre ha csak a fővárosban van igazi harci taichi edzés, akkor ez közel 2 millió embernek (a lakosság ötöde) lehetőséget ad komoly harcművészet gyakorlásra.


Most más kérdés hogy ezek az emberek inkább gyík kungfuznak vagy karatéjolnak, esetleg zumbáznak.. ez az ő bajuk, de lehetne basszus, igazi taichit is tanulni. Erre nippon zengo meg női fit-kickbox, ilyeneket látok. A durvábbak meg flabeloszoznak :DDD

2014. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Szeretem az ütős-rúgós edzéseket pl. kick box aerobic, de tudom, hogy ez egyáltalán nem olyan, mint ha tényleg harcművészetet tanulna az ember"


A kick-box aerobic-al soha az életbe nem lesz önvédelmi tudásod, az csak egy sima aerobic edzés, amiben van némi kick-boxra utaló mozdulatsor. A helyzet az, hogy magával az igazi kick-boxal sem lesz önvédelmi tudásod.


Az utcán egy nőnek nem igazán ütnie kellene. A legtöbb támadó mikor megakar erőszakolni, mondjuk egy nőt, akkor mivel kezd? Hát lefogja a nőt. A nőnek ki kell szabadulnia előbb a fogásból, és ilyenkor két választása van:

1. A sikeres kiszabadulás után elfut.

2 A sikeres kiszabadulás után ellentámad (arcba karmol, vagy tökön rúg) és azonnal elfut.


A gázspray az elméletben még oké is lenne, de mire előkotorásznád a ridikülödből addigra már a falhoz is nyomtak. Igazából a defendo, japán ju-jutsu tűnik a legjobb választásnak.

Krav magát és wing tsunt felejtsd el.

2014. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!