Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Édesanyámnak megváltozott a...

Édesanyámnak megváltozott a keresztneve. Nevet változtatott, más lett a születési neve. Az én irataimon most mindenhol ki kell javítani az ő nevét a mostanira?

Figyelt kérdés

2019. febr. 16. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
A születési nevét nem tudja megváltoztatni
2019. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 de, pont azt változtatta, ez nem házassági névváltás volt. Igen, kérdező, úgy tudom, neked is javítanod kell, bár nem tudom, mi történik, ha mégse csinálod.
2019. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, az nem kérdés, bárki megváltoztathatja a születési nevét. 10.000ft ellenében...

De akkor ha most ő évente nevet cserél akkor én évente módosítsam az irataimat saját költségemre, mert más lett a leánykori neve? Ne már... :-(

2019. febr. 16. 15:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

itt mondjuk ezt írják: "Ha a nagykorú ügyfél apjának vagy anyjának névváltoztatási eljárásban változott meg a születési neve, akkor a szülő névváltoztatásával járó adatváltozás átvezettetéséről az ügyfél erre irányuló kérelemére lehet intézkedni. Az eljárás illetékköteles, mértéke 3000 forint."


"lehet", tehát elképzelhető, hogy nem kötelező


[link]

2019. febr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

LOL

csak nem Konszuéla hercegnő lett?

2019. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már hiányoltam a poéngyárosokat. :-D Nem, csak Annából Melinda lett. Hogy miért? Mert örökbefogadták anno... az új anyukája Melindának hívta de nem iratták át a nevét. Most felnőtt fejjel úgy gondolta felveszi ezt a nevet. Szerintem annyira nem vicces dolog ez hogy bárki is gúnyt űzzön belőle. Bár nekem tetszik a Konszuéla, elgondolkodom rajta.
2019. febr. 16. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

A születéskori nevet nem lehet megváltoztatni, az megtörtént és kész. A születési anyakönyvi kivonat dokumentálja.

Viszont bárki megváltoztathatja a nevét megfelelő indokkal és eljárással. Az a mai neve lesz, nem a születéskori (így lehet Téli Virág-ból Sas Szemné, de lehet Téli Hajnal is. Viszont mindenképp Téli Virágnak született).


A te dokumentumaidban az "anyja neve" alatt "anyja születéskori neve" értendő, ez nem változott meg.

(van egyetlen eset - például nálam is így volt - amikor egy ügyintéző az idők során elírja, ez hagyományozódik, míg valaki vissza nem tér az eredetihez. Ezt éppen a születési anyakönyvi kivonattal bizonyítják, és ezt minden hatóság ingyen átírja, legalábbis régen).

2019. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszát, de sajnos téved. A névváltoztatással új születési anyakönyvi kivonat jár. Ezért is a kérdésem.
2019. febr. 17. 17:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ez nem igaz, a születési névváltoztatás pont azt jelenti, hogy kiállítanak egy új anyakönyvi kivonatot, hogy ő már Melindaként született, és onnantól neki ez a születési neve, visszamenőleg.
2019. febr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!