Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki már változt...

Van itt olyan, aki már változtatott nevet? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Meg szeretném változtatni a keresztnevemet. A születési nevem nem magyar, idegen hangzású (azért nem szappanoperás), de mindenhol csak hátrányom van belőle (ezt most nem részletezném).


Aki változtatott már nevet, utána nem cikizték érte? Hogy fogadta el a környezete?


(És mielőtt valaki ezzel jönne: teljesen magyar vagyok, nem "feketelábú")


2011. máj. 22. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én igen, idén nyáron lesz 11 éve. 21 éves vagyok egyébként.

Az orvosnál gond volt, mert elég későn kértünk új TAJ kártyát, meg minden.

A régi ismerősök 97%-a továbbra is a régi nevemen hív, ráadásul 2 keresztnevem van, valaki az elsőn, valaki a másodikon szólít.

3 névre hallgatok egyszerre :)

Összességében nem bántam meg. Azt bánom,hogy akkor nem ismertem a Johanna nevet. :D Engem a régi nevemmel cikiztek. Erre csak forgatják a szemüket.

2011. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vagyis nem a nevemre, hanem arra,hogy megváltoztattam. Bocsánat. :)
2011. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én férjhez mentem, és akkor vettem fel a férjem vezetéknevét. Ez csak azért érdekes, mert ő nem magyar származású. Szóval én a magyar nevemet cseréltem fel külföldire. Bár a magyar nevem sem volt egyszerű, így nem újdonság, hogy rosszul mondják, és 2x-3x el kell ismételni, külön a hangzást, külön az írást.

De ha Neked rossz érzés viselni a neved, szerintem nyugodtan változtasd meg. Aki közel áll hozzád, meg fogja érteni. Aki nem, hát... Ha pedig új helyre mész, már úgyis az újat ismerik meg.


manju

2011. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Mindenképp meg fogom változtatni, tehát ez nem kérdés, csak az érdekel, hogy mire készüljek vajon, mennyire fogadják el az emberek az ilyenféle döntéseket?!

2011. máj. 22. 21:36
 5/13 anonim ***** válasza:
Emberfüggő. Nálunk a családban a szülő-testvéren kívül 3 ember fogadta el, a többiek a régi nevemen szólítanak.
2011. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem.

Végül is az ismerősöktől nem venném zokon, egyfajta becenévként funkcionálna az egykori keresztnevem.


Hogy mondjam, tudod kikre gondolok? Akiket annyira nem ismersz, de azért látásból, vagy pár mondatot beszéltél velük. Kis városban élek, tehát hogy mennyire lennék megszólva vajon? Ezzel kapcsolatban tapasztalat?

2011. máj. 22. 21:48
 7/13 anonim ***** válasza:
Én -korábbi évfolyam vagyok jóval,mint te-felvettem a férjem nevét házasságkötésunkkor.Nem úgy,hogy Xné Y.Z, hanem úgy,hogy X Yné.És nagyon megbántam,mert úgy éreztem,hogy ezáltal elveszítettem a személyiségem egy részét és hiányzott is a szép,magyar eredeti nevem,ráadásul,ilyen formában bemutatkozáskor nem derül ki,hogy hogyan is kell szólítani.Az meg szerintem bizalmaskodás,ha hozzátesszük a keresztnevünket.És akkor úgy döntöttem,hogy konvenciók ide-vagy oda,visszaveszem a nevem.Nem volt egyszerű.Szabályos névváltoztatási kérelmet kellett benyújtanom,egy csomó pénzbe került,ki kellett utána cseréltetnem minden iratomat,az is pénzbe került,de megérte.
2011. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én miskolci vagyok, szóval nem kis város.

Mind a régi nevemen szólítanak. Tehát ilyen utcabeliek. Nem is tudom,hogy mondtuk-e nekik. Szerintem biztosan. Nem jegyezték meg.

2011. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja igen,én akkor faluban laktam,és nagyon megszóltak,de nem kell foglalkozni vele.Nekem fontos volt,mások meg nem érdekelnek.
2011. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Szerintem engem is meg fognak szólni, de nem törődök vele! :)


Néha annyira sz*r viszont, hogy olyan beszűkültek az emberek...amíg magyartalan nevem van, addig azzal cikiznek; most meg fogom változtatni, de most ez lesz a baj, tuti! Én viszont akkor is meglépem, és az eddig válaszok tükrében felkészülök jó pár beszólogatásra :))

2011. máj. 22. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!