Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem vagyok kínai, mégis...

Nem vagyok kínai, mégis gúnyolnak miatta. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Születésem óta kísér ez a probléma. Rendszeresen bántanak ezzel pedig az összes felmenőm akiről tudok magyar.

Magyar nevem van, hibátlanul beszélek magyarul stb. Az egyetlen gond, hogy fekete hajam van ami inkább oldalra nő (tehát nagyobb a tartása, nem lefelé nő, úgymond) és barna vékony szemem van. Beismerem, valamilyen szinten tényleg igazuk van, de azért vannak szemmel látható különbségek is.


Állandóan kérdezgetnek, hogy kínai vagyok-e, mintha ez számítana valamit. Sokan éreztetik velem, hogy alsóbbrendű vagyok az etnikai másságom miatt, ami egyébként nem is létezik.


Őszintén szólva én azt sem értem, hogy mi olyan szokatlan egy kínaiban Magyarországon, de mindenesetre rendszeresen kapok olyan megjegyzéseket, hogy "te egy kínai selejt vagy" meg hasonlók.



2019. márc. 3. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld figyelmen kívül hagyni, vagy legalább úgy tenni.
2019. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan biztos nem rossz szándékból kérdeznek rá, hogy kínai vagy-e, egyszerűen csak kíváncsiak. Az, viszont ha beszólnak, meg ilyenek, nagyon gáz. Nem tudom, melyik felén élsz az országnak, én nem tapasztaltam még, hogy ennyire ellenségesek lennének az ázsiaiak felé az emberek.

Szard le őket, és legyél büszke a külsődre. Nem éri meg, hogy magadra vedd ezeket a sértéseket. Az ilyen primitív beszólásokkal csak saját magukat minősítik. Próbáld az ilyen helyzeteket lazán kezelni, ha látják, hogy van önbizalmad, nem fognak többé beléd kötni.

2019. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mongol őseid vannak.
2019. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
5%

Valószínűleg nem a kínai vonásaid miatt kapod a negatív jelzőket, hanem valamilyen egyéb belső vagy külső tulajdonságod miatt. A Saolin-tesókra pl. senki nem mondja, hogy selejtes kínaiak lennének.


Küldenél egy képet?

2019. márc. 4. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mansour ***** válasza:
100%
Én sem hallottam még olyat, hogy Magyarországon valaki selejtnek tartaná a kínaiakat. Pedig én rasszista vagyok, abban az értelemben, hogy szerintem a kelet-ázsiaiak sok szempontból jobbak, mint más népek/kultúrák.
2019. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

az ősmagyarok ázsiából jöttek, és vannak/voltak sokan mongoloidok a magyarok között is. te is ilyen vagy. ismertem még pár ilyet. valamelyik világháborúban sokat kiirtottak, most nem emlékszem, melyikben. de olvastam erről. főleg kelet-magyarországon gyakori az ilyen ember.

mondd hogy te ősmagyar vagy, ha kínaiznak.

2019. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

En hiszek a kerdezonek.

Par napja meghivtam a hongkongi baratomat a fovarosba - teljesen abban a hitben voltam, hogy hat tomve van a varos azsiai turistakkal/gazdasagi bevandorlokkal, mi tortenhetne? -, viszont szegenynek borzalmasan kinos volt az ittlet. Az etteremben folyamatosan bamult minket a szemelyzet, hangosan parodizaltak az akcentusat, az utcara meg kb. feltem kimenni vele, mert olyan tekinteteket kaptunk, hogy azt hittem, mindjart leszurnak minket - pedig mindkettonk kulturalt es jololtozott.

Kerdezo, konnyu ezt mondani, de ne foglalkozz veluk. A kerdesbol szamomra nem tiszta, hogy tenyleg kinai vagy-e, vagy csak a kulsod tunik annak, de nem eri meg ezen problemaznod. Kina az egyik legkulonlegesebb kulturaval rendelkezo orszag, es rengeteg lehetoseged lesz kesobb a vilagban azaltal, hogy kinai szarmazasu vagy.

Ha pedig nem vagy az, legalabb nem vagy olyan mint a tobbseg. Intelligens korokben ketlem, hogy ez hatrany.

Kitartast!

N

2019. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!