Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Magyarországi zsidógyűlölet...

A Magyarországi zsidógyűlölet mindenhol ilyen erős volt? Máshol is hasonlóan viselkedtek?

Figyelt kérdés
nemrég láttam videót környékbeli vidéki nénikétől, ő úgy írta le hogy mikor beindult ez a deportálási rémálom időszak, és már előtte is hogy komolyabban vették a megkülönböztetést, a magyar csendőrök viselkedése rosszabb volt mint külföldön (megjárt egy munkatábort és hazakerült) gondolom nem sokat befolyásol hogy Szabolcs megyéből van ez a történet, mutattak grafikonokat a környékbeli falvakban átlag pár tíz fős zsidó lakosság volt, nálunk a kisváros központban 1900 fő de gyakorlatilag lenullázták őket
2019. márc. 18. 20:01
 1/5 A kérdező kommentje:
2019. márc. 18. 20:02
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
A magyar csendőrségről én is hallottam rémtörténeteket, de szerintem a civileket illetően nem volt nagyobb mértékű az antiszemitizmus a mostani migránsozásnál.
2019. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én a migránsozással nem tudnám összehasonlítani mert esetükben másabb volt annyival hogy már régóta jelen voltak, ők is magyarok, csúnyán fogalmazva beépülve ide, annyi hogy másabb hitrendszerrel de mégis a hétköznapi emberek, közösség részeként, és akkor így beüt egy ilyen szitu ahol totál ellehetetlenítik őket. nem lettem volna a helyükben akkoriban az biztos
2019. márc. 18. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Ne hasonlitsd a mai migransokat azokhoz a kuruc zsidokhoz, akik Rakoczival egyutt harcoltak a labancok ellen (pld Mikes Kelemen), vagy 1848-ban Buda varat vedtek a csaszariakkal szemben, vagy akik vegigharcoltak az elso vilaghaborut a magyarok oldalan. A Magyarorszagnak olimpiai aranyermeket, vagy Nobel dijakat szerzo zsidokrol meg akkor szot se szoltam.
2019. márc. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A tanácsköztársaság csodás regnálása után igen, a többség igencsak antiszemita volt.
2019. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!