Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Weöres...

Mi a véleményetek a Weöres Sándor A célröl című verséről, nem lenne jobb, ha a társadalom is hasonlóan állna hozzá, mint a költő?

Figyelt kérdés

Mit bánom én, hogy érdemes,

vagy céltalan a dolgom?

patak vagyok: kérdjem-e, hogy

habomat hova hordom?


Harcolok: nem tudom, kiért

és nem tudom ki ellen.

Nem kell ismernem célomat,

mert célom ismer engem.


Nekem az egyik kedvenc versem, mert elégge felnyitotta a szememet, mivel a vers arról szól, hogy éld az életed és a célok maguktól fognak alakulni és nem kell állandóan kitűzni őket. Az életfelfogásomat eléggé megváltoztatta és harmonikusabb is vagyok önmagammal. Szeretném, ha a társadalom is így állna hozzá, mivel nem lenne ilyen sok frusztrált ember.


2019. ápr. 13. 06:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szép vers, Weöres szerintem a világ egyik legnagyobb költője. Nem lehet azonban így a "társadalom hogy álljon hozzá". A verseket mondani kell, átadni egymásnak, megszerettetni a fiatalokkal - és akkor a lelkekben "működik", él.
2019. ápr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tgt ***** válasza:
Ez egy nagyon jó vers, nekem is az egyik kedvencem. De az élethez való ilyen hozzáállás nem biztos, hogy mindenkinél működik. Van, akinek szüksége van a célokra. A társadalomnak pedig méginkább.
2019. ápr. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát én úgy gondolom, hogy céloknak maguktól kéne jönniük azzal, hogy élem az élemet és úgy érzem, hogy tényleg nem kell ismerni. Amikor annak idején hajtottam a céljaimat nagyon sokat csalódtam és elfejtettem élvezni a jelent. Úgy látom ez csomó emberre jellemző és ezek a célorientáltságok mérgezik az emberi kapcsolatok is és ebből születnek meg az igazságtalan elvárások.
2019. ápr. 13. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!