Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem túlzás ennyi pénzt adakozn...

Nem túlzás ennyi pénzt adakozni a leégett Notre-Dame-nak?

Figyelt kérdés

Már lassan 1000 millió Eurónál tart a gyűjtés.

Az tulajdonképpen 300 milliárd Ft. az nagyon sok! És amikor árvíz van, vagy földrengés van, hurikán és még sorolhatnám akkor miért nem fognak így össze a nagy gazdagok? vagy sok civil hívő? Amikor több százan meg halnak egy természet szerencsétlenségben akkor miért nem fognak így össze? Notre-Dame esetében még 1 halott sem volt de egyből a világ elkezdett adományokat gyűjteni. És amikor volt a nagy földrengés több ezren több százezren család és lakás nélkül maradt akkor miért nem fogtak így össze?



2019. ápr. 18. 18:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
De, igen. Én sem értem ezt a felhajtást, arra a pénzre nagyobb szüksége lenne a helyi szegényeket segítő szervezeteknek. (Igen, tudom, divat azt mondani, hogy küldjék inkább az afrikai árváknak, de ha a saját portánkon sincs rend, hogy tehetnénk rendbe másét? Ezért támogatnám inkább a helyi alapítványokat.)
2019. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Szerintem is túlzás (ráadásul rohadt nagy túlzás), teljesen egyetértek a leírtakkal
2019. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Személy szerint az a véleményem, hogy igen, jó, hogy ennyit adakoznak. Vajon miért? Két nap alatt ennyi? Annak oka van. Egyébként máshová is adakoznak az emberek, de ez kb. olyan tragikus, mint amikor összeomlott egy toronyház. Itt nincs halott, de ennek katedrálisnak évszázadokra visszamenő múltja van. Furcsállod, hogy mire gyűlt össze ennyi pénz. Más katasztrófa sújtotta területen is gyűjtenek, csak az nem ekkora hírértékű.
2019. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
3. vagyok. Direkt nem mentem bele politikába, keresztény vallásba, szeretnék pártatlan maradni. De a véleményem fenntartom. Mondjuk én is elcsodálkoztam ekkora hatalmas összegen.
2019. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
3-mas. Elfogadom a véleményedet. Semmi gond.
2019. ápr. 18. 19:01
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha lehetne választani, hogy 100 ártatlan ember élje túl egy földrengést vagy egy épület gondolkozás nélkül a 100 embert választanám. Én is sajnálom Notre-Dame-ot de akik egy földrengésben vagy egy árvízben meghalnak azokat jobban sajnálom! Sajnos sokat teljesen fordítva gondolják...
2019. ápr. 18. 19:04
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Én helyeslem hogy az épületre költik a pénzt. A világörökség része, a közös örökségünk, mindannyiunké. Ha szétszórod a pénzt a szegények között, a szegények egy hónap múlva ugyanolyan szegények lesznek mint előtte, ez a csodás épület pedig oda. Inkább a katedrális, ami maradandó és örök érték. A szegények meg csak felélnék a pénzt.
2019. ápr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Nagyjából ennyi pénzbe került a határkerítésünk, úgyhogy nincs semmi probléma.
2019. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Te szoktál adakozni árvízkor?
2019. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, volt már rá eset!
2019. ápr. 18. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!