Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek akik közterületen...

Szerintetek akik közterületen koldulnak olyan táblákkal, hogy "beteg a kislányom" és hasonlók, az igazat mondják?

Figyelt kérdés
Azért nem akarok adni ezeknek, mert 1. nem tudhatom, hogy így van-e, és nem csak piára gyűjt, 2. nem tudom, hogy nincs-e mögötte egy koldusmaffia. Tud erről valaki valamit?
2019. ápr. 26. 20:52
 1/8 anonim válasza:
88%
Nyugodt lehetsz, hogy koldusmaffia áll mögötte, és a pénzt majdnem teljesen elveszik tőle. Szóval támogasd bátran a koldusmaffiát.
2019. ápr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagy része kamu. A hírhedt pesti görnyedt hátú hajlongó néni pedig tuti másnak dolgozik, mint itt látható:


https://www.youtube.com/watch?v=TY8gKTqkP4A


Bár a videó hollandul van, de a lényege átjön.

2019. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ne adj soha senkinek, teljesen felesleges. Biztos van a környezetedben olyan, akinek valóban tudsz segíteni (nagyszülő, kisgyerekes szomszéd, vidéki rokon).
2019. ápr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%

Nem. A legtöbbet a "főnöke" odaállítja reggel, este meg elviszi. Nem egyszer voltam tanúja.

Nálunk egy helyen mindig ül egy fiatal nő a kezében táblával. A táblán gyerekek fényképei, de nem mindig ugyanazok. Hol 2 kisfiú, hol 1 fiú és 1 lány, illetve a gyerekek életkorát ahányan kérdezik, annyifélét mond, volt aki azt kérdezte hogy hozhat-e gyerekruhát, mekkorák a gyerekek, nem tudta megmondani. Aztán diákmeló gyanánt a nő megszokott helyéhez közel álltam 12 órákat mint forgalomszámláló és minden nap láttam ahogy a "gazdi" reggel hozza, késő délután pedig jön érte, beteszi a kocsiba és viszi. Ugyanez van a városban lévő kutyás és alvó kisgyerekes koldusokkal.

2019. ápr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lilla64 ***** válasza:
100%

Az ilyent a törvény kellene tiltsa.

Kilencvenkilenc az egyhez,hogy hazudnak.Én se szoktam adni.

2019. ápr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul alapszabály, hogy gyerekkel koldulónak nem adunk soha semmit. Kivéve ha gyűlölöd a gyerekeket, és kéjes örömmel tölt el, hogy nincs gyerekkora, nem jár iskolába, verik és később is elszedii az összes pénzét.
2019. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én egyszer egy síró gyereknek (napok óta nem evett, éhes, adják már neki pár forintot) felajánlottam a kezemben lévő szatyrot zsemlével, felvágottal, sajttal, gyümölccsel. Olyan válogatott trágársággal küldött el az anyámba, hogy öröm volt hallgatni.
2019. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ilyeneknek nem szabad adni.

Ellenben pl azoknak, akik nem koldulnak, de látod, hogy nem állnak jól, adhatsz nyugodtan. De inkább ételt, ne pénzt. A múltkor is adtam két sült kolbászt egy hajléktalan párnak (sokat vettem, nem tudtam megenni és színházba nem vihettem be), nagyon hálásak voltak és azonnal meg is ették. Szóval nem mindenki csaló, de az ilyen kéregetőket mindig fenntartásokkal kezeld

2019. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!