Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én érzem identitásromboló...

Csak én érzem identitásrombolónak Kölcsey Ferenc himnuszát?

Figyelt kérdés

"İsten áld meg a’ Magyart

Jó kedvvel, bőséggel,

Nyújts feléje védő kart,

Ha küzd ellenséggel,"


- Ez azt jelenti, hogy nekünk semmit se kell tennünk, elég ha várjuk a sült galambot mert mi vagyunk a kiválasztott nép.


"Bal sors a’ kit régen tép,

Hozz rá víg esztendőt,

Megbünhödte már e’ nép

A’ múltat ’s jövendőt!"


-Aha tehát mi innentől nem vagyunk semmiért se felelősek mert mi már annyira megszenvedtünk. Szerintem ezen a ponton született meg a tipikus önsajnáltató "kisember"


Ja és aki a véleményem miatt magyarellenesnek nevez annak üzenem: Számomra mindig is a Szózat lesz az igazi himnusz.


Hazádnak rendületlenûl

Légy híve, oh magyar,

Bölcsõd az 's majdan sírod is,

Melly ápol 's eltakar.


A' nagy világon e' kivûl

Nincsen számodra hely,

Áldjon vagy verjen sors' keze,

Itt élned, élned' halnod kell.

-Számomra ennek jobb üzenete van.


2019. ápr. 30. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A műfaj amiről beszélgetünk óda, azon belül himnusz, amiket kiemelsz azok alapvetően a kor és a műfaj sajátosságai, például hogy a mű keretét adó első és utolsó versszak könyörgést (imát, fohászt) tartalmaz. A köztes versszakok a múltat és a jelent állítják szembe egymással. Szóval szerintem rosszul értelmezed, bár nyilván egy műből alapvetően mindenki azt olvas ki, amit szeretne.
2019. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van igazság a mondandódban, nekem már a vallásos jellege miatt is antipatikus a Himnusz. Nem tudom, kálvinista volt-e Kölcsey, de a Himnuszból süt a predesztináció mérgező tana. A tragédiáink és bajaink nem Isten büntetéséből származnak, hanem a körülményekből és vezetőink hibáiból, mint ahogy a győzelmeink, aranykoraink se Isten áldásai, hanem ugyancsak a körülmények és a munkánk, jó döntéseink gyümölcsei.
2019. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na várjál várjál! Kitalált jelentést én is tudok társítani a versekhez.



"Hazádnak rendületlenûl Légy híve, oh magyar"

Ez azt jelenti, hogy a magyar önmagától nem haszazerető, tehát lenézi a magyarokat.


"Bölcsõd az 's majdan sírod is, Melly ápol 's eltakar."

Ez azt jelenti, hogy a valójában nem az az édesanyád ápol téged és a gyerekeid temetnek el, hanem a hazád, ez radikálisan családellenes.


"A' nagy világon e' kivûl Nincsen számodra hely Áldjon vagy verjen sors' keze, Itt élned, élned' halnod kell"

A mozgási szabadságunkat is korlátozza, hát micsoda himnusz ez?

2019. ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:

"A nagy világon e kívűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell."


Ezt már sokan nem tartják be, az élet gyakorlati okai miatt.


Valóban pesszimista és lehangoló a magyar himnusz, mégpedig más nemzetek szerint is, mert ugye kívülállóként még jobban ki is tűnik, cikkeztek is erről már külföldi oldalakon is. Viszont a Szózat is ugyanolyan.


Egy himnusz akkor jó ha erőt sugárzó, diadalmas és pozitív.

2019. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem se tetszik ez a "bezzegrégenjobbvolt" mentalitás benne...
2019. máj. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!