Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha írni akarok egy fantasy...

Ha írni akarok egy fantasy történetet, hogyan kezdjek bele az elejébe? Többi lent

Figyelt kérdés
OKé, remélem jó kategóriába tettem, de ha nem, bocsi. Szóval, igazából az érdekelne, hogy mennyit áruljak el a legelején a történetből, mikor elkezdem a bevezető részt. Még soha nem írtam, de főleg a beteg bátyám miatt szeretném megírni, hogy örüljön neki. Van egy alap story, fantasztikus és amennyire tudom szeretném feltuningolni, hogy elejétől a végéig érdekes maradjon. Ja, és a párbeszédeket csak úgy dobjam az elbeszélés közé? Azt hiszem jól jönne pár tanács, ha valaki esetleg szeretne segíteni.

2019. máj. 1. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Olvass sokat, de legalább néhány fantasy-t, mielőtt elkezdenéd.
2019. máj. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
84%

Shadiversity csatornáját tudom ajánlani! Történelemmel, középkori fegyverekkel, fantasy filmekkel, játékokkal és könyvekkel foglalkozik többnyire, és ő maga is dolgozik egy fantasy regényen. Nézz szét a videói között, nagyon érdekesek, remélem találsz számodra hasznos infókat és tanácsokat :)


https://www.youtube.com/playlist?list=PLWklwxMTl4szq9aqTBShz..

2019. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

1-2 válaszolót csak támogatni tudom, Shadiversity különösen hasznos tud lenni, mert mindent logikusan próbál levezetni, így segítségedre lehetnek a gondolatmenetei az ötletelésben.

A "tuninghoz" bármi jól jöhet, ami tud inspirálni, ha rá tudsz állni a világod alkotására az íráson kívül is. Pl. ha nézel egy sorozatot/filmet vagy játszol valamivel, gondolkozz el, hogy adott elemek mennyire illenének bele a te világodba. De akár egy vers vagy festmény is elindíthat egy olyan gondolatmenetet, amiből egy klassz történet alakul ki, szóval a kulcs az szerintem, hogy legyél viszonylag türelmes, de amennyit csak tudsz dolgozz rajta. :)


A történetet pedig nem ismerjük, így nem tudjuk mit árulj el belőle az elején. Lehetőleg minél kevesebbet, de úgy, hogy felkeltse az olvasó érdeklődését a világ, meg akarja ismerni azt.

Írd fel az ötleteidet külön egy lapra, aztán állítsd különböző időrendekbe a kibontakozást és válaszd azt, amit te a legmegfelelőbbnek érzel.

2019. máj. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek!
2019. máj. 2. 10:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ezen a blogon is sok hasznos dolgot találhatsz: [link]


pl. itt:

[link]


Nekem sokat segített.

2019. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!