Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Alternatív élet csak nekem...

Alternatív élet csak nekem tűnik ez furának?

Figyelt kérdés
Néztem sok ilyen amerikai videót, olyan emberekről akik ilyen "alternatív életvitelbe kezdtek", erdei viskóba élnek, vagy lakóhajóba, vagy lakókocsiba stb... de szinte mindegyiknél ott virít a háttérbe az Imac meg a Macbook. Hogy lehet ezt az egészet komolyan venni, mikor az ilyen "hippi" meg "alternative lifestyle"-ban élő emberek is a konzumidiotizmus csúcsának számító márka termékét használják?
2019. jún. 5. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az alternatív élet nem feltétlenül jelenti azt, hogy az egész életedet egy erdő mélyén, tudatlanul és fogalmatlanul szeretnéd leélni.


Sokkal inkább azt, hogy kivonod magadat a szociális és gazdasági közösségből (már amennyire lehet), de ettől függetlenül még lehetsz kíváncsi arra, hogy mi történik benne.


Az Apple gépei meg jó minőségűek, ez lehet a magyarázat, hogy miért "virítanak" a háttérben. Én sem gagyit vinnék az erdőbe magammal.

2019. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lux morulus ***** válasza:
100%

Az első elmondta.


Még annyit, hogy a baltát lehet gyilkolásra is használni, meg lehet építésre is. Az apple gépen sem kell a facen lógni. Írni és olvasni is lehet rajta.

2019. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kérdésed kifejtésének megfogalmazása arra enged következtetni, hogy szerinted az Apple termékek a konzumidiotizmus csúcsát jelentik, és az Apple termékeket használó emberek mind csúcs-konzumidióták.

Elég nagy tévedésben élsz, talán nem ártana kevésbé bites módon skatulyázgatnod a világot, nem csak fekete és fehér színek léteznek. (Mondom ezt úgy, hogy nincs és soha nem is volt egyetlen Apple termékem sem, és igazából nem is vágyom rá.)

2019. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért gondolod ezt konzumidiotizmusnak, mert az Apple termékek itt a legdrágábbak a világon (elsősorban a magas áfa miatt). A másik meg az, hogy az USA-ban a medián fizetés átszámolva havi másfél millió forint, tehát a családi költségvetésben nem látszik meg, hogy 4 évente 300 ezres telefont vásárolnak 30 ezres helyett. Az indiaiak meg gondolom téged konzumidiótáznának le, ahol 3 ezres telefonok az elterjedtek.


Fontos megjegyezni, hogy az Apple egy amerikai termék, olyan, mintha lekonzumidiótáznád azt, aki itthon tokaji bort iszik ünnepekkor, pedig ihatna csapvizet is, nem?

2019. jún. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!