Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetném ki a...

Hogyan deríthetném ki a valódi származásomat?

Figyelt kérdés

Eddig már nézelődtem ez irányban, de nem tudom pontosan hogyan induljak el.

Annyit megtudtam, hogy az anyai nagypapámhoz köthető ág már 1715-ben ugyanazon a településen lakott, elég egyedi családnév és szerepelt egy osztrák összeírásban. A neve alapján magyar eredetűnek tűnik a család.

Az apai nagypapámhoz köthető ág a Felvidéken bukkan fel egy Komárom melletti faluban 1715-ben, aztán 1720-ban már ebben a megyében, ahonnan származom. A név olyan szlávos hangzású, de érdekes hogy akkor az egyetlen volt a találatok között, ami már magyarosabb formában szerepelt a Felvidéken is, nem pedig az eredeti alakjában.

Apai nagymamám elképzelhető hogy kun eredetű, mert a családneve a kun nevek között van feltüntetve és egyébként olyan törökös a kinézete.

Tovább nem jutottam, hogy tudnék teljesen fényt deríteni mindenre, lehetőleg még tovább vezetve a családfát.


2019. jún. 20. 21:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!