Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak nekem hihetetlen ellensze...

Csak nekem hihetetlen ellenszenves ez a Kossuth- kultusz? Más sem "csípi" Kossuth Lajost?

Figyelt kérdés

Jártamban- keltemben mindenhol Kossuth szobrokba, róla elnevezett közterületekbe, Kossuth-díjba, Kossuth- istenítésbe botlok. Eleinte nem zavart de mióta mélyen beleástam magam a témába, elborzaszt. Ez a középszerű, karrierrista és diktátori babérokra törő ember a kommunisták bálványa lett. Az előélete is tele van zűrös esetekkel; mindemellett a forradalom utáni tevékenysége (külföldről hőbörgés) undort kelt bennem. A magyar népnek biztosan ilyen tiszavirág karrierű, államférfinek nem nevezhető bajkeverőkre van szüksége? Miért nem inkább Deák, Görgey Artúr a forradalom igazi hőse? Mert Deák Ferenc éleslátásának köszönhetjük kiegyezést, és közvetve az utána következő fejlődést.

[link]



2019. jún. 21. 16:29
 1/3 Mihago ***** válasza:
17%
Kossuth egy gazember volt, csak ügyesen machinált a sajtóval, hogy a buta nép hősnek lássa. Akkoriban még nem volt igazi média, az újságokat meg ő ellenőrizte. Ugyanolyan xarházi, tolvaj, gazember politikus volt, mint Gyurcsány. Azért csináltak belőle bálványt, mert korszakoktól függően megvolt a kultusza, és arra rá lehetett ülni.
2019. jún. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
73%
Annyira szeretem, hogy az emberek egy random kérdésen is politikán veszekednek. Példaértékű.
2019. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
68%

minden emberben találsz kifogásolnivalót, Kossuth viszont egy jelentős alakja volt a történelemnek, akármilyen ember is volt.


Amúgy én is azt gondolom, hogy nem kéne emberekről elnevezni semmit, szobraik szoborparkokban legyenek, ott megférnek egymással Árpád, Géza, István, Béla, Nagy Lajos, Zsigmond, Werbőczy, Rákóczi, Kossuth, Kádár, Orbán.

2019. jún. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!