Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok, ti...

Külföldön élő magyarok, ti miért hagytátok el Magyarországot?

Figyelt kérdés
Csak a jobb munkalehetőségek és a jobb fizetés miatt vagy van más oka is? Azt is írjátok le melyik országban éltek illetve, hogy mivel másabb ott
2019. jún. 24. 02:06
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Én nem hagytam el. Felettem áttolták a határt.
2019. jún. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Mert 117 ezret kerestem megyeszékhelyen, úgy, hogy az albérletek 100 ezertől indultak.
2019. jún. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Jobb fizu, jobb karrier, jobb életszínvonal.

De most, hogy kint vagyok azt látom, hogy az emberek mentalitása, ami itt tart. Itt az emberek sokkal nyitottabbak, toleránsak. Otthon mindenki azt nézi hogyan köthet bele a másikba. Általában egy egyszerű ügyintézés kiidegelt. Itt nem így van.

2019. jún. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tapasztalom az ismeretségi körömből, hogy többnyire a jobb megélhetésért mennek ki. Eddig mindenkitől csak jót hallok, hogy mennyivel jobb kint!

De, sokan csinálják azt, hogy kinnek fél évre, haza jönnrk olyan 3 hónapra, aztán megint kimennek. Főleg a szakmunkások csinálják így, akiket ideköti a családjuk.

De, másfél éve az egyik kollegám 41 évesen ment ki Németországba 18 év munkaviszony után. Azt mondta, viszi a két kisebb gyerekét, meg a feleségét is, amint lehet.

2019. jún. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!