Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire ismerik külföldön...

Mennyire ismerik külföldön Magyarországot?

Figyelt kérdés
Kiselőadást kell tartani tetszőleges témában és én azt választottam, hogy milyennek látják a külföldiek országunkat. Akinek van külföldi ismerőse, hallott dolgokat az írjon. Tehát hogyan állunk ismertség terén (Fesztiválok, Balaton, jó kaják, romkocsmák, Budapest látnivalói, fürdők stb...) Azt is írhatjátok mennyire ismerik vagy kedvelik a magyar politikai helyzetet, és Orbánt, de ez csak másodlagos, az előbbi dolgok a lényegesek. Azt is írjátok meg lécci, hogy kb. honnan vannak infóitok, melyik országokból!

2014. máj. 22. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Miért olyan témát választottál, amihez nincs anyagod?
2014. máj. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A termeszeti adottsagaim, a tortenelmi esemenyei stb., ami vonza a kulfoldit, de mas az, amiket tapasztalnak, mint vendeglatas es biztonsag! A politika nem ujdonsag a kulfoldinek sem, mivel mas orszagokban is hasonlo a helyzet.

A gyogyfurdok, a regi varak stb., talan neked kellene ezeket megkeresned, megnezni a netten, mint Hungary ertekei, a nemzeti szokasok stb. Termeszetesen ismerik az orszagot, de tapasztalatom az, hogy nagyon sokan csalodnak s eppen a biztonsag, az ellatas miatt! Szemelyesen is jarok evente, magyar vagyok, de ezt nem mindig tudjak pl. a szallashelyen, vagy ettermekben, amikor kulfoldi tarsasaggal vagyok egyutt, s ekkor vannak a megdobbento negativ esemenyek pl. a fizetesnel! Ez a negativ hire jelenleg az orszagnak, ez lehet fovaros, Balaton es kornyeke sajnos.

2014. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Eritreában egyáltalán nem ismerik Magyarországot. Az informátort nem adhatom ki.
2014. máj. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

....2 eve tortent. A lanyaim a Nyugatibol a Delibe mentek at taxival. Nem beszeltek magyarul, mivel nem magyar tarsasag volt. Amikor megerkeztek a Delibe, 16 e. Ft-ot kert a sofor! Ekkor magyarul probaltak elmagyarazni, hogy ez nem tisztesseges ar stb., de a taxis tul durvan reagalt, mire kifizettek a kert fuvardijat! Azota sem ulnek taxiba!

Siofok! a piros lampanal egy ferfi beugrott a nemet kocsijaba, majd vallon szurta es kilokte a kocsibol stb. A hotelokban, ahol masnapos peksutemenyekrol van a netten is fent tobb tapasztalat, mint forum. A hotelok, ahol engedely nelkul mennek a takaritok, holott kivan irva az ajtora, hogy ne zavarjanak pl.!

Altalaban nezelodnek a szobaba, amit nem lenne szabad, ezt utolag is tapasztalta a fiam, mivel eleg surun utazunk, s belvarosi hotelrol van szo pl.

TEhat maga a latnivalo szep az oszagban, de az ellatas, a tapasztalat sajnos elkeserito, negativ, aminek hire is ment mar, mivel a legtobb ember a sajat negativ tapasztalat a nettre felrakja!

2014. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Balaton, Kossuth, lángos, pálinka, kürtős kalács. Ezeket ismerik. Nem szeretik a sok szirénát, nagyon kedvesnek találják az árusokat, szokatlan nekik a tömött villamos, nem értik a jegyrendszert közlekedésnél. Szeretik a lányainkat. Orbánt jobboldalinak tartják.


Olaszország

2014. máj. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

semennyire. Balkán jobbik fele, bár ez se biztos már.

Én pl sehogy nem tudtam meggyőzni a spanyolokat (egyetemet végzett emberek voltak) h ez egy önálló ország, és hogy létezik a magyar nyelv, mert szerintük itt oroszul beszélnek, mivel Mao a volt Szu egyik tagállama.

Na most a helyzet csak rosszabbodott, amikor személyesen is eljöttek ide, mert úgy összességében az volt a véleményük h ennyi taplóval még az életben nem találkoztak. És azért ez durva ... Amolyan kalandtúrának tartották, de siettek vissza Bécsbe, az volt a civilizált állomáshelyük, itt azért nem akartak sokat időzni.


Aztán másik: volt Bp-en 2 francia Erasmusos srác, na szerencsétlenek úgy húztak vissza innen, hogy az idejük negyedét töltötték el kb, és azt monndták, semmi nem érdekli őket, hogy mit veszítenek meg repjegy-vétel stb, de itt ugyan nem maradnak.


Úgyhogy egyrészt nem is nagyon ismerik, de ha meg is ismerik, elég negatív benyomásuk lesz (ami nem annyira csoda mondjuk).

2014. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kb. annyira, mint mi pl. Mongóliát vagy El Salvadort.
2014. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kösz az eddigi válaszokat, amúgy 1. kommentelőnek mondom, hogy faternek van néhány német ismerőse, szóval volt anyagom a témában és olvastam a neten is, de kíváncsi voltam a ti véleményetekre is.
2014. máj. 22. 14:34
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Ez érdekes. A külföldiek keveset és azt is felszínesen tudnak Magyarországról, egészen addig, mint az említett spanyolok, akik azt sem tudták, hogy van ilyen ország. És sokak szerint erről mi tehetünk. Érdekes. Én nem vagyok magasan művelt, kamionsofőr vagyok, és sok helyen jártam már Szibériától az Atlanti óceánig. Valóban ritka az olyan aki jól ismeri hazánkat - bár vannak meglepő kivételek - de erről mi tehetnénk? Én nem szereztem diplomát, de ha mondanom kellene pár szót Portugáliáról, vagy épp Japánról, meg tudnék fogalmazni egy tucatnyit értelmes és tényszerű mondatot.


De a konkrét kérdéshez. A csikós, gulyás, paprikás jól ismert fogalmak, de a termálvizekről már kevesebben tudnak. Nagy a káosz a fejekben, sokan tényleg szláv, sőt orosz ajkú népnek hiszik a magyart.


Hat évig svéd cégnél (most osztráknál vagyok) dolgoztam, beszélek angolul. A svédek pl. viszonylag tájékozottak, sokat tudnak, de sok a téves információ is. A nyitottabbakat érdekli a történelem, a török idők, '56. Alapvetően jóindulattal közelednek hozzánk.


Van egy hely Norvégiában, ahová sokat jártam. Ott volt egy egyszerű árukiadó öreg, leesett az állam miket tud a magyar történelemről.


Szívesen emlegetik itthon magyarok, hogy mennyire lenézik őket Orbán miatt, nos ebből én egy szót sem hallottam még, soha. Tudnak valamit a cigány - problémákról, hallottak ezt - azt az EU - val való vitákról, de ez elenyésző. Összességében kedvelik a magyarokat, de inkább az információ hiány jellemző.


Én előszeretettel beszélek Trianonról - tudom szégyelljem magam (egyesek szerint) - a határon túliakról, az ebből származó vitákról, problémákról és azt tapasztalom sokaknak ez új és érdeklődve hallgatják.

2014. máj. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

én Franciaorszàgban jàrok gimnàziumba. Hàt itt nem nagyon ismerik. Az az elsö , hogy mindenkinek el kell magyaràzni hogy Magyarorszàg nem kelet Europàban van. Mondjuk màr olyan is volt, hogy azt kérdezték meg tölem, hogy egyàltalàn Europàban van-e... A müveltebb emberek azért tudjàk hogy hol van; nem sokan, de azért vannak olyanok akik màr voltak ott.Akik màr voltak ott, azok mindig azt modjàk, hogy Magyarorszàg és Budapest milyen szép, hogy milyen kedvesek a magyarok, stb. (Akkor is ha ezt valakinek nehéz elhinni...). Aki valamit tud Magyarorszàgrol, az àltalàban ismeri a "gulash"-t (mondjuk nem olyannak amilyennek igazàbol kell lennie); tudja, hogy "a magyar a legnehezebb nyelv, még a kinainàl is nehezebb" (még Akkor is ha még soha egy szot sem probàlt meg megtanulni magyarul). Viszont a történelemröl nagyon keveset tudnak. Pl nekem a töritanàrom képes olyanokat mondani, hogy Magyarorszàg fiatal (!) orszàg, meg Magyarorszàg egy uj orszàg volt az elsö vilàghàboru utàn. (és ö elvileg ezt tanulta végig az egyetemen...) De àltalàban töriböl csak szépen kihagyjuk azokat a részeket amikor Magyarorszàgon történt valami fontos. 1956-rol nem tanultunk semmit, a trianonrol sem...(persze a német békeszerzödést nagyon részletesen elmesélte a tanàr).

A politikai halyzetröl sajnos azt gondoljàk, amit olvasnak, és azok olyanok, hogy Magyarorszàgon nincs sajtoszabadsàg, hogy antszemitizmus van; és ezért néha tesznek fel nekünk olyan kérdésekét, hogy Magyarorszàgon tényleg diktatura van?? persze... ha diktatura lenne, Akkor arrol nem lehetne minden ujsàgban irni...


De azért, akik ismerik valamennyire Magyarorszàgot (leginkàbb Budapestet, a fürdöket, a borokat esetleg), azok csak jot mondanak rola. Es tényleg azt mondjàk, hogy a magyarok milyen kedvesek és vendégszeretöek. Egyébként a repülön egyszer talàlkoztunk egy francia csalàddal, ahol az egyik fiu Erasmus-al Budapesten van, és azt mondtàk, hogy nagyon boldog ott és nagyon tetszik neki Magyarorszàg...

2014. máj. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!