Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik éltek/dolgoztak (vagy...

Akik éltek/dolgoztak (vagy most is) külföldön, milyen érzés volt hosszabb kintlét után hazajönni? Milyennek láttátok magyarországot?

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legelső hazajövetel volt furcsa. Ez 8 hónappal a kiköltözés után volt. Szokatlan volt látni, hogy mennyire másképp is él otthon az átlegember, és sokkal szegényesebb minden. Miután beleszoktam a nyugati életbe, furcsa volt újra átélni azt, hogy milyen életet is éltem Magyarországon, hogy egy csomó minden sokkal rosszabb minőségű (utak, járdák, házak, járművek...)
2018. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit akartam, hogy ez az érzés csak a legelső hazalátogatásom alkalmával fogott el. A második és többi teljesen az volt, amit vártam.
2018. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
40%
Én minden alkalommal összezuhantam egy kicsit, amikor a reptéren meghallottam az első b-meget.
2018. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Például a rossz utak és járdák tűntek fel. Valamint az hogy az emberek tán szándékosan is, de bosszantják egymást úgy ahogy tudják.

Például élősködnek egymáson, fenntartva egy vadkapitalizmust. Vagy a hivatalban az alkalmazott megvárakoztatja az ügyfelet, mert legalább negyed óráig meg kell beszélnie hogyan fürdött együtt a kádban a kutyájával. És közben a várakozókra tekint hogy kellően mérgesek-e.

A nagyobb áruházakban lassan cammognak akár egy temetésen, persze úgy hogy mások ne férjenek el tőlük. Ha van 10 pénztár, akkor abból csak egynél van pénztáros a kb. 50 fős hosszú sor ellenére is. Majd kint meglátom okát, 6-8 alkalmazott cigizik és beszélget.

Megyek a járdán a megszokott magabiztossággal, majd belelépek egy kutya ürülékbe. Mert kint megszoktam hogy nem szükséges a lábam alá nézni járás közben, mert eldobott gyufaszál sincs, nem hogy ürülék.

A hazai közutakon ismét meg kell szokni hogy annak a járműnek van elsőbbsége amelyik nagyobb vagy sofőrje többet csalt és lopott és elvárja hogy ne vonatkozzanak rá a KRESZ szabályai. Gyalogosként nem mehetek át csak úgy a zebrán hiába zöld a lámpa. Mert az álló kocsi mellett simán elhúz 70-el egy másik. Bár megszokott, de ismét figyelni kell a sávomba áttérő sofőrökre akik vezetés közben jól láthatóan SMS-t írnak.

A nagyvárosok bolondok házának tűnnek. Mindenki rohan, mint ha minél többet akarna lopni a kapitalizmus tortájából.

Ha kimegyek a természetbe, illegális hulladékkupac mindenütt.

2018. nov. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!