Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudna e nekem valaki írni egy...

Skyfall40 kérdése:

Tudna e nekem valaki írni egy neveléssel kapcsolatos könyvet 2004-től 2019-ig és a rövid tartalmát csak hogy kb. miről szól?

Figyelt kérdés

2019. jún. 25. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilván sok könyv keletkezett a témában a jelzett időszakban is.

Nem tudom, mit kell érteni "annak tartalmán". A nevelés egy sokrétű tevékenység. Nagyon mást kell csinálni a különböző korosztályok esetén. De alapvetően az a cél, hogy egy ember gondolkodásmódját, környezetéhez való viszonyát alakítsuk. Ezért a nevelés és tanítás (konkrét tartalom megismertetése) gyakran nem elválasztható. Nevelés például, mikor a kisgyereket szülői arra szoktatják, hogy köszönjön. Vagy amikor egy iskolást arra vesznek rá (azért így mondom, mert sokszor ez példákon keresztül, közvetve történik), miképpen viselkedjen ha agresszív közegben van, vagy hogyan élje meg, ha eredményt ér el valamiben.


A nevelés valójában a bonyolult világunk eseményeinek megértését, átlátását és a helyes reakciót (viselkedést) próbálja megtanítani. Mindezt azért, hogy az emberek boldogabban éljék életüket.

2019. jún. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még a címe is kellene meg az hogy ki írta csak azt elfelejtettem ide írni
2019. jún. 26. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!