Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar mentalitás mekkora...

A magyar mentalitás mekkora szerepet játszott abban, hogy külföldre költöztél/tervezel költözni?

Figyelt kérdés

Most elsősorban nem arra gondolok, hogy pl. a jelenlegi, országot lezüllesztő kormányt sem képesek elhajtani, hanem például a legegyszerűbb dolgokra:


-majd 30 évesen, pár éve ráhajtottam az angolra, és most már majdnem felsőfokon beszélem. a legtöbb ember baromságnak tartotta, hogy elkezdtem, mert „úgyse jó semmire” , „úgyis elfelejted” stb.


-testvérem kigyúrta magát, és úgy néznek rá, mint vmi ufóra, pedig nem került sok fáradságba, kicsit edzeni kell meg odafigyelni az étrendre


-ha bármi szóba kerül (túlsúlyos, dohányzás, nyelvtanulás), vagy bármi amiért tenni kéne, jönnek a kifogások és a magyarázkodás


-ha vki megemlíti az ország problémáit, akkor „még mindig jobb, mint xy országban” és kifogások tömkelege


-munkahelyeken ha diplomások között voltam, rendszeresen fúrni próbáltak


-a legtöbb embernek problémája van melegekkel, transzszexuálisokkal, vagy bárkivel, aki vmiben más (az elsőre talán fura példát – a transzszexuálisokat- azért említem, mert egy ismerősömnek van egy átoperált távoli ismerőse, és mondta, hogy többször meg akarták verni).

ehhez kapcsolódik, hogy elég vékony hosszú hajú férfi vagyok, emiatt melegnek szoktak nézni, és volt, hogy egy kocsma elől kiszóltak, hogy „rohadt b_zi”


-jó páran szidják a kormányt, de pl, amikro anyukám ment tüntetésre, és hívta őket, 1 ember ment el vele


-vidéken élek, és sokan akkor sem hajlandóak külföldre/Bp-re költözni, ha lehetősége lenne rá (vagy bármiben változtatni, viszont eljátssza a mártírt, hogy ő milyen kemény, mert bírja az „élet kalapácsütéseit”


-az idősek (többségük) megrekedt vhol a múltban, „mi építettek fel az országot”, és nem értik, miért vágyik többre vki gyári munkánál vagy kapálásnál

nem sorolom tovább. szóval sokáig nem akartam elköltözni, de úgy érzem, egyszerűen muszáj lesz, mert képtelen vagyok ezekkel a dolgokkal azonosulni



2019. júl. 1. 11:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ja és...

Maga a mentalitás csak kicsit, más népek jobban tetszenek, de az élhetőség egészét tekintem.

Tervezek külföldre költözni.

2019. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Megszakításokkal nagyjából egy évtizedet voltam német nyelvterületen, de hazajöttem, mert csak a pénz miatt dolgoztam külföldön.

Én itthon vagyok otthon, mert magyar vagyok, ha elegendő a zsozsó, akkor ez a legjobb ország a számomra.

Mellesleg amit írsz, az talán vidéki probléma, Budapesten csak a közvetlen szomszédom ismerem, de csak köszönünk, másokkal nem törődök, a családomon kívül és a többség így van ezzel.

Még a kollégák sem túlságosan érdekelnek, a munkahely munkára való és csak munkatársi a kapcsolat, néhány kivételtől eltekintve.

Ha nagyon megnézed, máshol sem nagyon van másképpen, a németek kifejezetten fafejűek és a rengeteg idegen mindig is okozott zavarokat, de újabban komolyabb veszélyei is vannak, régebben jobb volt, bár ami azt illeti, itthon sem jártam szlamos környéken soha, elkerültem messzire, ám Németországban eddig nem volt, most már ott is van és rosszabb, mint itthon.

Ha nincs pénzed, vagy ha mehetnéked van, menj ki nyugodtan, ha találsz állást, lakást, de én javaslom, hogy ne égess fel magad mögött mindent, mert jó hazajönni, majd meglátod - ha meglátod.

2019. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!