Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lehet híresebb és...

Miért lehet híresebb és sikeresebb egy sablonos szuperhős film, mint kicsit durvább és viccesebb filmek?

Figyelt kérdés
Nem rég ismertem meg a kick-ass-t és megnéztük a haverjaimmal. Nekem nagyon tetszett ez a komolytalan és durva stílus. Szerintem ez egy szuperhős filmeket kifigurázó film és ez nagyon tetszik benne. A haverjaim azt mondták, hogy túl komolytalan és, hogy még is azt akarja a film, hogy komolyan vegyék. Szerintem ez nem igaz. Az emberek ennyire nem értik, vagy nem akarják érteni az ilyen fajta filmeket? Szerintem ha egy film kap egy 16-os besorolást, már szabadabb lehet és ezáltal élvezetesebb lehet, mint az alatta lévők. Haverjaim nem értették, hogy a kick ass-ben a sok hülye jelmez és név, nem azért van mert ennyire gagyi, hanem azért mert ezzel figurázza ki a szuperhős filmeket és képregényeket. Ti mit gondoltok erről? Csak én vagyok annyira ˝hülye˝ hogy idegesítenek ezek a tucat marvel filmek? Majdnem mindegyikben ugyan az van csak más hősökkel gonoszokkal, emellett nem lehet belerakni egy-két durvább poént, viccet, mivel az már nem való a gyerekeknek, épp ezért a poénok nagyon gyengék és gyerekesek szerintem. Kiváncsi vagyok ki gondolja még így, vagy ki nem.

2019. júl. 4. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:

A Kick Ass tényleg jó. A képregényt olvastad?


18/L

2019. júl. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, még nem. De tervezem
2019. júl. 5. 00:37
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, miért kell egymás ízlését fikázni. Ha neked nem tetszenek a Marvel filmek (nekem sem amúgy), akkor ne nézd. Ettől még nem lesz a te kedvenced egyetemesen jobb, max a te személyes ízlésed szerint.
2019. júl. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy fikáztam volna bárkinek is az ízlését. Csak elmondtam a véleményemet a Marvel filmekről. Nem mondtam semmi olyat, hogy aki ilyeneket néz annak valahol nagyon elferdültek az igényei, nem is gondolom így. Bárkinek tetszhet bármi, csak nem értem, hogy mit szeretnek benne.
2019. júl. 5. 02:03
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Én meg azt nem értem, hogy magában a tévézésben mit szeretnek az emberek, én alig nézek. Mégsem kezdem el itt elemezgetni, hogy jajj, hogy lehet ezt a sz.rt szeretni.

Nem kell megérteni senkinek az ízlését, mert egyéni dolog.

2019. júl. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jól van. Azért gondolom lesz valaki aki szereti a Marvel filmeket, és el tudja mondani, hogy miért.

Nem tudom mitől lettél ideges, de elnézést ha én okoztam :)

2019. júl. 5. 02:21
 7/9 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

A tömegfilmek a tömegeknek vannak, akik a bejáratott sablonokat akarják látni. Ezek a legnézettebb filmek, és ezért tér el annyira a közönség és a kritikusok ízlése.


A besorolás jelentőségét pedig te magad is megmagyarázatd :) Nagyon nem mindegy, hogy az egész család elmehet a moziba vagy csak a haveri kör.

2019. júl. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kick-ass jó film volt, nagyon bírtam, és én a marvel filmeket is szeretem. Most akkor ufó vagyok? :D

Szerintem kár ez alapján skatulyázni. Marvelnél is vannak poénok, bár az megosztó a közönségben, lásd ragnarok. Nekem bejött, ott végre isten a srác, miért ne trollkodná végig az egészet, sztem az egyik legjobb MCU film. Mások szerint meg ugyanezen okból az egyik legrosszabb. :) Nincs olyan külön állatfaj, hogy marvelfan, más és más vélemények vannak ugyanazon filmről is.

Ha durva poénokat akarsz korhatárral, akkor ott a deadpool, az aztán tényleg mindent kifiguráz, és nem fukarkodik a farokviccekkel sem. Ettől függetlenül jó film, noha nem a mcu kánon része. De marvelnek marvel.


Amúgy a marvel filmekkel olyat tudott lerakni a stúdió az asztalra, ami másnak még nem nagyon sikerült: évtizeden átívelő munka, baromi sok filmmel, amiből vannak jobbak-rosszabbak, de mégis van egy színvonal, amit tartani tudtak, különálló de összefüggő történetekkel, amivel egy monunentális sztorit építettek fel. Ezzel elég nehéz versenyezni, tömegfilm ide vagy oda.

2019. júl. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom mi az a Kick Ass. De a szuperhősös filmek arra alapoznak, hogy a Marvel szuperhős rajongók mindent megvesznek, megnéznek ami a kedvenceikkel kapcsolatos, ezért látványos, de nulla tartalmú filmeket lehet nekik eladni. Úgyhogy minek törjék magukat.
2019. júl. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!