Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik Tudományos kutatással szeretnének foglalkozni a jövőben és nem bírják a materializmust?

Figyelt kérdés
Röviden: 19F Az utóbbi időben (évben) bár mindig is volt, rengeteg eszmei gondolatom van.Jogot szeretnék majd tanulni, érdekel a jogfilozófia,alkotmányosság, valamint a pszichológia is. Rendkívül elemző a gondolkodásom, es rengetegen kérnek tőlem érzelmi tanácsot is.Humán látásmódom megkérdőjelező gondolkodasom van, mindig mindennek a mélyebb értelmét keresem ami nem mindig jó.Sajnos nem igazan hozott össze a sors eddig hasonló értékrendű emberekkel.

2019. júl. 6. 23:40
1 2
 1/13 anonim válasza:

Az hogy kritikus hozzáállással van a világhoz egyáltalán nem rossz. Igaz nem mindig jó de ha jogi úton akarsz továbbmenni orizd ezt meg. Én magam is sokszor gondolkodók el melyebb értelmeken és néha már már belezavarodok de attól még jó.

Viszont ha jogot akarsz tanulni akkor szerintem ne ebben az országban legalábbis ami most zajlik az maga az alkotmány ellen van. Ez egyéni vélemény.

2019. júl. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az igaz h nem a legjobb a helyzet, de szerintem fog ez változni, viszont nem szeretnék külföldre menni:( jó lehetőség, ősszel pár hónapra Svájcba fogok költözni ami nem a legnyitottabb ország, de fognak erni kulfoldi hatások:D de egyenlőre úgy érzem hogy nem szeretnék egy idegen országban csak egy "külföldi" lenni, akinek mindenben ötszörösen tepernie kell hogy beilleszkedjen,és még szakmailag is elfogadják.Nekem èrtékek a gyökereim, lehet kicsit makacs es lehet beszűkült látásmód ez de én így érzem:)
2019. júl. 7. 07:47
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

lefordítom a kérdésed:


"Az rendben van, hogy egyesek barackból készült pálinkát isznak, de én közben meg az almáspitét szeretem?"


miért érvényes ez az analógia?

- mert a feltett kérdésben a tudományos kutatások és a materializmus emberre vetített párosítására kérdezel rá

- mert a kérdés leírásában a céljaidról beszélsz, hogy mennyire humán/analitikus/mélyreszántó stb. a gondolkolkodásmódod

- mert a kérdés leírásában abszolút nem világítasz rá a kettő közötti ellentétre, hogy pl. hogyan is kapcsolódik a te gondolkodásmódod a kérdéshez, vagy, hogy a nem materialista, de tudományos kutatással foglalkozók hogyan kapcsolódnak a rendkívüli gondolkodásmódodhoz...

2019. júl. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azta :D és? Nem is ez volt a cél, csak nem akartam regényt írni, aki hasonlóan gondolkodik az észre fogja venni
2019. júl. 7. 08:07
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Hmmm...

szedjük össze, hogy miért is jöttél ide.

1: Csak azért, mert szeretnél egy jó nagyot rúgni a materializmuson. Ezt akkor légy szíves ne itt kövesd el, mert ez nem közösségi kérdés. Ez vallási probléma.

És ahogy te előadod magad, úgy bigott, fanatikus vallásos vagy.


2: Társat keresel magadnak, aki hasonlóan gondolkodik, mint te, vagyis ugyanilyen bigott, fanatikus gondolkodása van. Mivel ez az oldal 𝐧𝐞𝐦 társkereső, ezért itt ilyen kérdést nem tehetsz fel. Lehet, hogy ezért írtad bele álcázásnak a tudományos kutatást is?

Amiről amúgy egy szót sem írtál, hogy mit, miért, hogyan, stb.


Mindenképpen nagyon problémás ez az írásod.

2019. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Az előttem szóló szókimondó, bár kissé keményen (nyersen) fogalmaz. Kérdező, vedd észre, regényt ő sem írt, sőt rövidebb volt. De nézzük, amit írtál: „rengeteg eszmei gondolatom volt” – bizony, gondolat csak eszmei lehet. „rendkívül elemző a gondolkodásmódom” – én inkább túlzott önbizalomnak hívnám. Az ilyesmit mások szokták az emberről megállapítani. Ha maga mondja, az közönségesen beképzeltség akkor is, ha igaz lenne.

Továbbá én sem tudtam felfedezni, hogy jön ide az egyébként általad utált materializmus. Ami nélkül egyébként kizárólag a teológiában juthatsz valamire.

Még valami: Svájc nagyon is nyitott. Éppen ezért zárt bizonyos emberek számára. Csak a saját magához hasonlók számára nyitott. Megvan rá az oka. Egyre inkább. Mondom ezt anélkül, hogy minden nézetükkel egyetértenék. De sok értékessel igen. Az sem igazán adekvát meglátás, hogy idegen országban csak „külföldi” lehet valaki. Ez az idegen országtól meg attól a valakitől függ.

2019. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

vao, vajon mi az esélye annak, hogy három különböző 68 százalékos válaszoló válasza kövesse egymást egy kérdés alatt? :)

(#3as voltam)

2019. júl. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Van esélye.

Itt mindenkit szépen pontoznak lefele.

Talán ha század % is megjelenne, akkor jobban meg lehetne különböztetni az embereket.

2019. júl. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Minden esetre elgo dolkodtató a materializmus és a vallásosság kapcsolata, bár kimomdottan nem vagyok vallásos annyira hogy azt sem tudom hogy katolikusnak vagy evangélikusnak vagyok-e keresztelve:D

Szóval az egyházat azt mellőztem és mellőzni is szeretném az elkövetkezendő éveimben😅

Viszont egy bizonyos belső hitem az van, aminek elegge köze lehet a materializmus ellenességemnek.

Tudományos kutatás: elméleteket lehet gyártani és bármibe bele lehet látni bármit, szóval felesleges ezen vitázni.

Mint mondtam akit érdekel és tudja miről van szó az meg fogja érteni,

Szerintem kell hozzá egy bizonyos elhivatottság "perverzió" és az ilyen "fanazikus" személyekkel még nem igazán találkoztam sajnos, ezért jó lenne egy hasonló személlyel beszélni.

Külföldiség: ebbe is bármit bele lehet magyarázni természetesen, de a hazámon kívül igazi gyökereim nem lehetnek. Persze kinek mi számít, a nyelvet meg lehet tanulni, az utcaneveket a helyeket fel lehet fedezni,szokásokat fel lehet venni, lehet mindent csinálni csak éppenséggel múltam nem lesz ott.

2019. júl. 7. 21:14
 10/13 anonim ***** válasza:

"Tudományos kutatás: elméleteket lehet gyártani és"

...és akkor ennek nézz még utána. Úgy látom, fogalmad nincs róla, hogy valami mitől lesz tudományos.

Így hogy akarsz ezzel foglalkozni?


Amúgy, ha nem vagy materialista, az nagyon erősen zavarni fog majd téged a tudományos kutatásban. Nem lehetetlen így dolgozni - csak igen nehéz. És most nem arról beszélek, hogy a többi tudós mit mond majd rólad - hanem arról, hogy TE MAGAD milyen problémákkal találkozol majd a munkádban.

2019. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!