Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire beteg a magyar...

Mennyire beteg a magyar társadalom lelkileg?

Figyelt kérdés

Aki járt már más kontinenseken és tapasztalta más kultúrák világlátását más országok közhangulatát, tőlük kérdem hogy a mi országunk milyen?

Nyilván minden országnak meg van a saját belső társadalmi, politikai és főként lelki problémája.

De én úgy érzem hogy a mi országunk eléggé hmmm hogy is mondjam nem a legegészségesebb. Rosszindulatú, toxikus, megkeseredett, mindenben a rosszat látó és eléggé negatív közhangulatú. Az hogy nem bíznak az emberek egymásban az inkább társadalmi dolog. Én főként arra vagyok kíváncsi hogy az emberek lelkileg milyenek, milyen hangulattal és egymáshoz való viszonnyal élik a hétköznapjaikat más országokhoz képest. Ti hogy látjátok ezt?


2019. júl. 10. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon beteg. Az emberek iszonyat buták, primitívek és korlátoltak, ezenkívül rosszindulatúak, irigyek és imádnak feljelentgetni, árulkodni.

Csak mint itt a GYIK-en.

2019. júl. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
És te mennyire vagy beteg lelkileg?
2019. júl. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Minden országban vannak problémák, de amik szerintem itthon rosszabbak, mint mondjuk sok nyugat-európai országban, azoka következők:


- rasszizmus, kirekesztés

- hímsovinizmus

- panaszkultúra

- szociális érzékenység hiánya (pl. önkénteskedés, civil szervezetek, vagy csak, hogy nem dobjuk el az utcán a szemetet, bármi) "Nekem legyen jó, a többi nem érdekel" mentalitás.

2019. júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami a mi társadalmunkban nagyon mellé ment pár évvel ezelőtt, és azóta mégjobban változott a helyzet.
2019. júl. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nagyon beteg sajnos...
2020. jún. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pelgrim ***** válasza:
69%

Nem hinném, hogy a magyar társadalom betegebb lenne, mint bármely más népeknél az eset. Inkább azt mondanám, hogy jó „tükrökkel” rendelkezünk, mert amit embertársainkban látunk, legyen az jó vagy rossz, az bennünk is jelen van, anélkül talán észre se vennénk.

Ami a hangulatot illeti, szerintem az eseményektől függően folyton változó, a háború a szomszédban, a választások eremémye, a járvány, a menekült/migráns hullámok mind befolyásolják. És nefeledjük el a rendszerváltás előtti népünk elleni szervezett gonoszság terhét – mikor az embereket egymás ellen úszították – még mindig magunkal hordjuk. Legény legyen a talpán aki mindennek ellenére lelkileg szilárd, sértetlen marad !

Én azt mondom, hogy mi Magyarok elég jól vizsgáztunk. Nem kevés intelligenciával rendelkezünk, van bennünk jóindulat, együttérzés, tudunk örvendeni embertársunk sikerének és van bennünk tisztelet mások és magunk iránt.

2022. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!