Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy míg a...

Hogy van az, hogy míg a híresen elfogadó Ny-Európában z idegen nem tud beilleszkedni és a társadalom szerves része lenni, addig itthon, falun, Erdélyben, ahol inkább jobboldali a népesség, befogadnak, akár el is szállásolnak?

Figyelt kérdés
2019. máj. 8. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó a marketing Nyugaton.

Amúgy jah, szarba se néznek.

2019. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ki az az "idegen", és mennyire akar maga is beilleszkedni.

Kik azok, akiket a jobboldali Erdély ilyen szívesen lát? Jó lenne tisztázni.

2019. máj. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én be tudtam nyugaton illeszkedni és sokan mások is. Így a kérdésed nem igaz.
2019. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is, ezért tettem fel a második kérdést.
2019. máj. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy valaki kirándulni, nyaralni (magyarul pénzt költeni megy), teljesen más, mintha valaki odaköltözik, hogy ott élje le az életét. Mert ha én Erdélybe mennék, akkor nem ingyen szállásolnának el, hanem pénzt kérnének érte és csak pár napig enném a kenyerüket, nem évekig.

Ha odaköltöznék, akkor sokkal valószínűbb, hogy "gyütt-mentnek" hívnának és hasonló jelzőkkel illetnének.

2019. máj. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ingyen nem szállásolnak el. Na jó, ha látják, hogy bajban vagy, akkor igen.


De ha fejkendőt hordasz, és nem mész misére, nem igazán fognak szeretni.

2019. máj. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 lilla64 ***** válasza:
Erdélyben álltalában a zarándokokat szállásolják el.Ha kirándulni mész akkor fizetni kell a szállásért
2019. máj. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Nyugat-Európa nem véletlenül gazdag. A gazdagságát nem mostanában kemény munkával szerezte, hanem más népek "kirablásával", gyarmatok, "agyelszívás", természeti erőforrások és nyersanyagok megkaparintásával.


Tehát röviden azért gazdagok, mert önzőek. Az önzés pedig csak a felszínen befogadó, de az önzés alapvetően ellentétes a valódi önzetlen segítséggel.


A jobboldali erdélyiek pedig soha sem tartottak gyarmatokat, nem zsákmányoltak ki más népeket, ált. a keresztény vallás ezt tiltja is. Ezért ők kevésbé önzőek, ezért tudnak önzetlenül segíteni.

2019. máj. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A jobboldali erdélyiek pedig soha sem tartottak gyarmatokat, nem zsákmányoltak ki más népeket, ált. a keresztény vallás ezt tiltja is."


Nyugat-Európa valóban tartott gyarmatokat, ez nem is vitás.

Akinek meg nem volt, az véres háborúkat robbantott ki azért, hogy legyen.

Off ugyan, de a híresen vallásos, nagyobbrészt bigott Egyesült államokban hol volt a keresztény hit, amikor rabszolgákat tartottak és dolgoztattak halálra, vagy teljes bennszülött népeket irtottak ki írmagjukig?


Úgyhogy itt a kereszténységre való hivatkozás kicsit sántít.

2019. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom, volt gy kis szándékos túlzás a kérdésemben. Azonban akkor is feltűnő, hogy számos helyről hallani, hogy pl. skandinévok, angolok, franciák nem lesznek az idegen bizalmasai, csak a kötelező köröket teljesitik udvariasan.
2019. máj. 9. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!