Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mongolok, a japánok és a...

A mongolok, a japánok és a koreaiak valójában trópusi eszkimók?

Figyelt kérdés
Főleg egy mongol az, akit nem lehet megkülönböztetni egy inuit (eszkimó) embertől, szóval a kérdés jogos.

2019. júl. 15. 09:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%

Bocsi, de nem hiszek a konteókban...

Egyébként se értem, hogy az MTA-nak mi köze lenne a távol-keleti népek kutatásában. Japán és brit kutatók cikkei alapján mondtam amit mondtam, náluk az ilyesmi álláspontok jellemzőek.


Az MTA állítólagos magyar ellenes voltában sem hiszek természetesen.

2019. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
29%

Hiszel, nem hiszel... Mondom még egyszer: nem konteóról írtam, hanem tudományos tényekről. Nem az a lényeg, mit hiszünk, vagy mit nem hiszünk. Fel tudsz mutatni vitaképes tényeket, mint én, vagy nem? Ez volna a lényeg.


Az mta pedig sajnos nem vitaképes, számos vonatkozásban. Ha érdekel majd téged, akkor francia, olasz és német kutatásokkal is alá tudom támasztani, amit írtam. (Nem csak magyar kutatásokkal.)

2019. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
23%

Előző hozzászólásomhoz előzetesen egy magyar kutatóra, valamint két olasz nyelvészprofesszorra utalok, mindhárom nemzetközileg elismert!


(Bár többet is írhatok idővel -magyar, német, francia kutatókról is tudok-, ha jelzed majd, hogy érdekelnek téged, kedves nyolcvan százalékos hozzászóló, a konteó témáid helyett, a vitaképtelen mta hivatkozásaid helyett, meg a hitrendszered helyett).


Jelen hozzászólásomban csak egy kutatót (és édesapjának nevét) említem meg a magyar kutatók közül, elgondolkodtatóul, vajon mennyire is "hit" kérdése, amiről írtam korábban. Azaz semennyire se hitről írok, hanem valódi tudományos kutatásokról:


dr Grandpierre Attila, aki egyébként pont tagja az mta-nak mint a fizikai tudományok (csillagászat) kandidátusa, de egyébként édesapja foglakozott magyarságkutatással, és Attila folytatta-folytatja azt a vonalat szintén:


[link]


"Grandpierre Atilla (Budapest, 1951. július 4. –) magyar fizikus, csillagász. Korábban[3] a Magyar Tudományos Akadémia Konkoly Thege Csillagászati Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa.[4] Egyetemi doktor (1977, Eötvös Loránd Tudományegyetem), a fizikai tudományok (csillagászat) kandidátusa (1984, Magyar Tudományos Akadémia), az MTA köztestületének tagja.[5]


A Budapest Klub Közösségi Tudatmezők nemzetközi kutatócsoportjának vezetője, a World Futures. The Journal of General Evolution, a Noetic Journal. The Journal of the Cosmology of Consciousness és az Euroquantology c. An Interdisciplinary Journal of Neuroscience and Quantum Physics nemzetközi tudományos folyóiratok szerkesztőbizottsági tagja. Fő kutatásai területei: a naptevékenység eredete, a Nap élő vagy élettelen természete, a Világegyetem élő természete, a fizika, a biológia és a pszichológia első elve, az élet komplexitási mérőszámai"


"2011 – Grandpierre K. Endre emlékezete. Magyarságtudományi Füzetek 9. szám (Magyarok Világszövetsége)"


"Grandpierre K. Endre emlékezete, 1916-2003; Hun-idea, Bp., 2014 (Magyarságtudományi füzetek)"


Történelmi tárgyú művek

A Királyi mágusok ősnépe a magyar című könyv borítója


2006 – Atilla és a hunok, (Grandpierre K. Endre társszerzővel), NapKút Kiadó, Budapest[36]

2006 – Karácsony. Barrus Könyvkiadó[37]

2007 – Királyi mágusok ősnépe: a magyar, Hun Idea Könyvkiadó, Budapest[38]

2009 – Fejezetek a székelység őstörténetéből, (Orbán Dezső társszerzővel), Kárpátia Könyvműhely[39]

2011 – Grandpierre K. Endre emlékezete. Magyarságtudományi Füzetek 9. szám (Magyarok Világszövetsége)

Grandpierre K. Endre emlékezete, 1916-2003; Hun-idea, Bp., 2014 (Magyarságtudományi füzetek)

Grandpierre K. Endre: A magyarok Istenének elrablása; jav., kieg. Grandpierre Atilla; 3. jav. kiad.; Titokfejtő, Zebegény, 2015 (Grandpierre K. Endre könyvei)

2017 - Tarih-i Üngürüsz - A magyarok ősgesztája

2019 - Ősi Magyarország - A Kárpát-medence és a Selyemút népeinek felemelkedése



- Tudományos munkásságáról:


A Magyar Királyi Hírlapon, a tatárlakai korongról készült műsor bemutatásának bevezetőjében a szerző jellemzése szerint Grandpierre Attila „egyik fontos szellemi vezetője nemzetünknek, mivel értékes KUTATÁSOKKAL és könyvekkel gazdagította a magyarság történelmét és tudásanyagát.”


„A nemzetközileg is elismert csillagász, filozófus, őstörténet-kutató, zenész egyik legsokoldalúbb, legizgalmasabb egyénisége a hazai tudományos- és művésztársadalomnak.”


_____________________________



A magyar beszéd sajátosságairól, összefüggéseiről mély meglátást tett,

valamint feltárta, hogy a magyar nyelv ősnyelv, és hogy

a finnugor nyelvrokonság elmélet alapvetően téves:


- Angela Marcantonio, olasz nyelvészprofesszor,


aki a római La Sapienza Egyetemen történeti és uráli nyelvészetet tanít.

Az alábbi, több, mint 500 oldalas szakkönyvében,

amelyben csak az irodalomjegyzék kb 50 oldalt tesz ki,

-mely műve alapos megértéséhez szükséges nyelvészeti alapismeretekkel rendelkezni-,

bebizonyítja, hogy a finnugor nyelvrokonság hamis és alaptalan hipotézis,

téves feltételezés:


Angela Marcantonio: "Az uráli nyelvcsalád, Tények, mítoszok és statisztika",

Magyar Ház KFT (kiadó), 2006,

ISBN 963 9335 290

(tehát magyarul is megjelent e műve.)



______________________________________



Ezen kívül megállapította az magyar-etruszk nyelvrokonságot egy másik olasz tudós:


- Mario Alinei nyelvész, a nyelvföldrajz és dialektusok kutatója, az Utrechti Egyetem emeritus professzora,


az alábbi művében:

"Ősi kapocs: A magyar-etruszk nyelvrokonságról", Allprint kiadó, Budapest, 2005 ISBN 9789639575127

(tehát magyarul is megjelent e műve.)

2019. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Nos a nyelvészethez nem értek, ezért ebbe a részébe nem szólnék bele. Inkább a genetika és népesség történet tartozik az érdeklődési körömbe, úgy vélem sokkal kompetensebb vita partner tudok lenni ebben a témában.


,, Az ainuk nem őshonosak a Japán szigeteken. Ez megint valami fentről manipulált akadémikus..."

Mindenki nagyon hasonlónak találja a mai ainukat és a Dzsomón kori népességet.

[link]

Itt ez a kutatás részletesen ki is fejti a dolgokat a genetika oldaláról. Említ szibériai vonatkozást, de hunokról nem olvastam egyáltalán. A mondáik szerint is már kB. a világ kezdete óta a Felkelő Nap országában élnek.

De elgondolkodtató az is hogy az ainuk a D(kisebb részt C) Y-kromosszomális haplocsoportba tartoznak szinte kivétel nélkül. A japánok az O és D csoportba, a kínaiak és koreaiak pedig nagyrészt az O haplocsoportba.


Ahhoz képest eddig vizsgált mongóliai hun sírokba(jelenlegi tudásunk szerint ott jelentek meg) nagyrészt Q haplocsoportot találtak. Amerikai őslakosok, inuitok, közép-szibériai ketek és szölküpok meg az Altaj körül élő türk népek között jellemző ez a leszármazási vonal. Találtak még náluk C, N és R1a géneket is. Nagyjából ma is ezek jellemző haplocsoportok a környéken.



,, Ez alapján többek között kiderült, hogy a japánok, han kínaiak és koreai köze a hunokhoz, magyarokhoz alapvető és jelentős."

Belinkelnéd, mert én még csak hasonlót se olvastam...


,, koreai kutatók szerint ők saját maguk konkrétan az úgynevezett vörös hunok leszármazottai. (Más kérdés tehát, hogy keveredtek idővel a mongoloid rasszal.)"

Link? Ennyit találtam a koreai hun kapcsolatokról eddig:

,,In various kinds of ancient inscriptions on monuments of Munmu of Silla, it is recorded that King Munmu possibly came from a unknown Xiongnu-tibe or that he has partially Xiongnu ancestry. According to several historians, it is possible that this unknown tribe was originally of Koreanic origin and joined the Xiongnu confederation. Later the tribes ruling family returned to Korea and married into the royal family of Silla. There are also some Korean researchers that point out that the grave goods of Silla and of the eastern Xiongnu are alike."

Egyelőre ez nem valami sok...

Nem, csak hogy keveredtek a mongoloid rasszal hanem konkrétan nincsenek nem mongoloid koreaiak. Hallottam legendákat ,,fehér" koreaiakról de nem láttam még csak képen se ilyet. Japánok közt akad aki majdnem európai külsejű, de ez megtévesztő mert igazából csak nem olyan kifejezettek a mongoloid jellegeik(keveredtek az ainukkal). De ettől még éppoly távol állnak tőlünk mint a teljesen mongoloid külsejűek.


,, De a hun/magyar nép NEM türk, és NEM mongoloid!"

A magyarok biztosan nem. A hunok viszont elég erőteljesen mongoloidok voltak, hogy türk nyelvűek voltak e arról fogalmunk sincs mert semmi se maradt fenn a nyelvükből. Ergo nem lehet kutatni se a hun nyelvet.


,,nincs mongolredőnk nekünk székely magyaroknak (manapság a székely magyarok a legkevésbé kevert magyarok genetikailag)"

Stimmt.


,, Királyi mágusok ősnépe: a magyar"

Nem ismerem Grandpierre urat és a munkásságát, nem tudok/akarok róla rosszat mondani. Viszont ez a cím olyan búlváros, hogy a vilagunktitkai és hasonló blogok megirigyelnék. Bízom benne, hogy nem tartalmaz olyasmiket minthogy igazából a homo erectus is magyar volt, csak a zemtéá ellhalgatja...


Nincs ellenemre az intelligens hangvételű vita, de szerintem nem jutunk sehová sem. Mivel te jó eséllyel a jövőben is inkább az alternatív szemlélet híve leszel és valószínűleg én is inkább a mainstream vonalat fogom követni. Meg hát a sör se lesz olcsóbb és Mia Khalifa se pippant le esténként, ha netán megvédem az álláspontom 😅

2019. júl. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
33%

Semmi értelme, hogy amikor tudományos kutatásokra hivatkozom, nullára pontoztok. Ez valami falkaszellem nálatok, a realitással szemben és a vitakészség hiánya nálatok?


Ha figyeltél volna, már a júl. 16. 20:16-os válaszomban kitértem a MANAPSÁG folytatott, 100%-os génszekvenciát is már vizsgáló kutatásokra! (Azóta más tudományágakra is.)


Idézem a júl. 16. 20:16 hozzászólásom elejét:


"A Szegedi Tudományegyetem genetikusai világszínvonalú méréseket végeznek 2017 óta az ezer éves magyarországi sírokban található embermaradványokból (haj, csont). Részlegesen ez is megerősít más, korábbi vizsgálatokat."


Mi ebben mégis a konteó?? Én indítottam a válaszadást genetikával. Dr Török Tibor és dr Neparáczki Endre genetikusok megállapították 2017-ben, hogy jelentős százalékban van átfedés a japánok és koreaiak genetikája, valamint az ezer éves magyar sírokból előkerült csontvázak, hajszálak genetikája között! (Más kérdés, hogy pl az ujgurokéval még nagyobb az egyezés.)


100%-os genetikai feltérképezést kiviteleztek 2017-ben a Szegedi Tudományegyetem genetikusai, ami világszenzációs újítás pláne, hogy 102 mintából állították elő, szemben a nyugat-európai néhány mintával (világszínvonalú a szegedi tudományegyetem magyarságkutatása genetikailag, tehát ne a régebbi nyugati vizsgálatokra alapozz, amikor még nem tudták vizsgálni a 100%-os génszekvenciát!)

2019. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
33%

"Belinkelnéd, mert én még csak hasonlót se olvastam..."


Nem én tehetek az agyomosottságotokról, hogy még nem hallottál erről, már elnézést. (Miféle tudományos érv, hogy "ilyet te még nem hallottál"...?)


Az meg hogy mi milyennek hangzik számodra, az sem tudományos hozzáállás részedről.


A vitát befejezem a jelen soraimmal, mert nem vagytok kíváncsiak a valós, mai genetikai kutatásokra sem. Hozzáállásotok ezek szerint infantilis hatalomkövetés, meddő a vita veletek (megpróbáltam, hátha vitaképesek vagytok, de úgy fest, mégsem vagytok).


Lehet ismét megsértődnötök, én maradok továbbra is valóság kutatásánál, amikor ilyen jellegű a beszélgetés tárgya (ahogy most is ez kellene legyen a beszélgetés tárgya, tekintve a kérdés jellegét). Mégis infantilis módon álltok a kérdéshez, ahogy látom.


A presztízskövetésetek sem tudományos hozzáállás. Nem ártana nyitott elmével vizsgálódnotok.


Innentől házi feladat számotokra (értsd: ajánlás, amennyiben el kezdenétek érdeklődni a valóság iránt) megkeresnetek dr Neparáczki Endre genetikus doktori disszertációját a netről, maradok tisztelettel.


(Hozzáteszem, az újabb vizsgálataik tovább pontosították a disszertációja anyagát, utóbbiban anno még megjelölt néhány bizonytalan pontot is, pl a vikingek kapcsán. Azonban utólag, amikor megbizonyosodott a kutatásai során, hogy nincs alapja a vikingeket a kutatásuk tárgyához sorolni, egyértelműen immár el is vetette; azonban ma is megállja a helyét a disszertációja szinte teljes egésze.)

2019. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
A kérdésre válaszolva: egyik sem eszkimó, egyik sem trópusi.
2019. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!