Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vers írás, de hogyan?

Vers írás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnék verset írni de valami olyant akarok ,hogy érzelmekkel legyen teli ,sugározza az én világom legyen tanulsága is és adjon is valamit a világhoz de nem tudom elbeszélő költemény legyen vagy dal vagy nem tudom segítenétek?és az időmértekes verselés formát sem tudom eldönteni hogy akkor ha szomorkásabb a vers milyent válasszak

2019. szept. 30. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Irj szivből, ihletettségből. Első körben arra ügyelj, hogy rimeljenek a sor végek. Négysoros versszak esetén lehet a-a-a-a vagy a-b-a-b vagy a-a-b-b a rim. Aztán majd úgyis fejlődsz.
2019. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Miért akarsz verset írni? Nem jók amik már megvannak? Nincs köztük olyan ami sugározza a világodat, vagy mi a baj velük?
2019. szept. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ihlet az vagy jön vagy nem, ezt nem lehet parancsszóra.

Anno én is írtam párat köztük összejött egy horrorba öltött szerelmesvers is ami kifejezetten tetszett több embernek is, de úgy hogy leülök, és most írok, az nekem sem menne, ha jön ihlet akkor tudok de amug ynem.

2019. okt. 1. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Mégis mire gondoltál?

Sugározzuk a világodat? A te érzelmeidet?


Mondjunk valmi tanulságosat a világról?


Szerintem legyen elbeszélő költemény, hexameterben, arról miként írtad az első versed.

2019. okt. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos a kérdésedre Neked kell tudnod a választ, mi nem ismerünk.
2019. okt. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!