Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen egy jó és...

Szerintetek milyen egy jó és milyen egy rossz vers?

Figyelt kérdés
Régóta foglalkoztat ez a kérdés. Van, akinek egy vers tetszik, ugyanaz a vers a másik ember szerint csapnivaló. Lehet olyan is, hogy valakinek olyan versek is bejönnek, amiknek se ritmusuk, se rímük. A téma a lényeg? Legyen minél elvontabb: Vagy olyan, ami mindenkit érdekel? Tudom, vannak ízlések és pofonok, ugyanúgy, mint ahogy valaki szereti a vanília fagyit más ki nem állhatja, de szeretnék olvasni véleményt arról, milyen egy jó és milyen egy rossz, gyenge minőségű költemény. Lehet példákat is írni, de ahhoz kérnék magyarázatot, hogy miért jó vagy miért rossz.

2019. okt. 2. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jó vers ütős. Szíven talál. Vagy mélységes fájdalomról, vagy valami könnyed, pihe-puha szárnyaló gondolatról szól, és e két véglet között ezer féle téma és ötlet lehet, ami egy költő gazdag fantáziáját és nyelvi eszközeit tárja elénk.

Én szeretem , ha sokféle költői eszköz sorakozik fel a versben.

A jó vers elgondolkodtat, a jó vers kicsit az olvasóról is szól.

A ritmus, a rím inkább ráadás.


A rossz versben nincs semmi érdekes, semmi érték.


Nézd meg ezeket a linkeket, érdekesek!


[link]


[link]

2019. okt. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2019. okt. 2. 16:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó vers pl. Tóth Árpád - HEGEDÜLNÉD, SÓHAJTANÁD...

Rossz vers pl. ez:

Szívemből szeretlek téged

mindent oda adnék néked,

de te nem szeretsz engem,

mert nem tudok írni hejesen.

2019. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!